11 obserwujących
832 notki
200k odsłon
240 odsłon

Prezio Mikron nie wierzy w NATO

Wykop Skomentuj6

donosi Rzepa:

Godzinny wywiad, jakiego Emmanuel Macron udzielił brytyjskiemu tygodnikowi „The Economist” w chwili, gdy jego kadencja osiąga półmetek, musi szokować. Oto przywódca największej, gdy już dojdzie do brexitu, potęgi wojskowej Unii Europejskiej deklaruje, że architektura bezpieczeństwa, na jakiej opiera się zjednoczona Europa, nie jest wiele warta.

Na pytanie brytyjskich dziennikarzy, czy artykuł 5 traktatu atlantyckiego (gwarantujący obronę wszystkim członkom) działa, prezydent odpowiada: „Tego nie wiem. Ale przede wszystkim, co będzie art. 5 znaczył w przyszłości?”.

Wielki i Na Ogół Nieomylny Wódz Apaczów mówi wam dokładnie to samo od lat, w kółko i do znudzenia: NATO jest trupem, natowskimi gwarancjami można się najwyżej podetrzeć a przystępowanie do tej organizacji było błędem – bo nie dając nic w sensie bezpieczeństwa dało złudzenie bezpieczeństwa, przez które Polska z jednej strony – kompletnie się rozbroiła – a z drugiej – dała Polakom poczucie, że „jakby co to Zachód nas obroni” przez co nikt w dzisiejszej Polsce nawet nie chce słuchać tłumaczenia, że niedługo to właśnie Zachód może być dla Polski zagrożeniem – a Rosja sojusznikiem.

Nie wierzycie Nam, Wielkiemu Wodzowi, gdy wam to nieomylnie tłumaczymy.

Więc może jak dokładnie to samo usłyszeliście z ust Prezia Mikrona – to wreszcie uwierzycie? Może Prezio Mikron wam otworzy oczy – skoro My nie potrafimy?

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka