0 obserwujących
4 notki
346 odsłon
  66   0

Wstrząsające odkrycie w Mariupolu. Znaleziono dziesiątki ciał ukraińskich żołnierzy

W masowym grobie na terenie parku Mariupola znaleziono ponad 50 ciał żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy. Prawie wszystkie ciała noszą ślady odłamków i ran postrzałowych. Miejscem pochówku jest rów, w którym ułożone są jeden na drugim zwłoki żołnierzy, niektórzy w workach. Znaczna część zabitych to ukraińscy żołnierze piechoty morskiej.

Pochówek znajduje się na terenie parku obok stadionu Metallurg. To praktycznie centrum miasta. "Na listach znalezionych podczas usuwania ciał był jeden podpułkownik, jeden major, dwóch poruczników. Cała reszta szeregowych żołnierzy, zwłaszcza wielu marynarzy, to najwyraźniej żołnierze piechoty morskiej ” – informują służby rosyjskie.

Puste plastikowe butelki z listami podpisanymi przez dowódcę ukraińskiej jednostki wojskowej znaleziono w dwóch miejscach. Zawierają nazwiska, stanowiska i tytuły. Na listach są 52 osoby. Na chwilę obecną odzyskano 14 ciał, specjaliści nadal je badają.

Pułkownik 36. Brygady Morskiej Sił Zbrojnych Ukrainy Wołodymyr Baranyuk powiedział, że ukraińscy marines stracili 102 żołnierzy, 400 zostało rannych przed opuszczeniem terenu zakładu Azowstal w Mariupolu i przed poddaniem się.

Walki o Mariupol trwały prawie dwa miesiące i zakończyły się kapitulacją 2439 bojowników Pułku Narodowego Azowa i Sił Zbrojnych Ukrainy. Sześciu ukraińskich żołnierzy zginęło w Azowstal, gdy próbowali wysadzić składy amunicji.

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale