6 obserwujących
92 notki
107k odsłon
  294   0

Czy Łukasz Szumowski podniesie rękawice?

Pan Minister Łukasz Szumowski - jak wiemy - uprawia boks! I wygląda bardzo groźnie.

image

Łukasz Szumowski trenuje boks /Marcin Wziontek /East News

No i to się porobiło - na pojedynek na "ubitej" ziemi, naszego Ministra zdrowia wyzwała piękna białogłowa - Edyta Górna.  

Niedawno, Edyta Górniak w rozmowie z portalem wrealu24.pl, powiedziała, że prędzej umrze, niż pozwoli się zaszczepić na koronawirusa. Chociaż takowa szczepionka jeszcze nawet nie powstała (i nie wiadomo czy powstanie i czy będzie skuteczna), już doczekała się wielu teorii spiskowych i ma zagorzałych przeciwników.

Na odpowiedź ministra zdrowia nie trzeba było długo czekać. Podczas wywiadu w Radiu Zet Łukasz Szumowski został poproszony o skomentowanie słów artystki. Polityk nazwał tę wypowiedź niefortunną.

- Ja rozumiem, że pani Edyta sprawdza na przykład, z czego są zrobione pastylki, antybiotyki, jak łyka. Szczepionka to jedna z form leku. Tak samo, jak jako ludzie nie wiemy i nie jesteśmy w stanie sprawdzić pastylki, tak nie jesteśmy w stanie sprawdzić szczepionki - przekazał

Edyta Górniak w wyjątkowo ostrych słowach zareagowała na słowa ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego. Chyba nikt się nie spodziewał, że gwiazda zdecyduje się odpowiedzieć w taki sposób. Ironiczne słowa, które padły ze strony ministra, sprawiły, że polska piosenkarka postanowiła odpowiedzieć. Jej słowa mogą szokować. Czy sprawa zakończy się tak, jak proponuje to Edyta Górniak?

- Szanowny Panie Szumowski, Jestem bardzo szczęśliwa, iż opinia moja dotycząca przymusowych szczepień Polaków zwróciła Pana uwagę. Odbieram to jako namiastkę troski o ludzi żyjących w Naszym pięknym kraju. Porównanie szczepień do lotów samolotem jakkolwiek mocno abstrakcyjne... zrzucę na kark Pana stresu z powodu publicznego wystąpienia. Niezależnie, nie musi Pan w żadnym stopniu rozumieć, jak zbudowany jest samolot, wsiadając do niego. Jednak nikt do tego Pana nie zmusza. Chciałabym zwrócić Pana uwagę także na fakt, iż jako osoba przyjmująca stanowisko obrony zdrowia swoich Rodaków dość mało promuje Pan zdrowy tryb życia w Polsce. Jako kardiolog wie Pan z pewnością dokładnie, w jaki sposób zbudowany jest i funkcjonuje organizm ludzki. Zgodzi się Pan więc ze mną, jak sądzę, że na ten sam lek / szczepienie każdy organizm zareaguje inaczej. Może nawet reagować w sposób dowolnie skrajny... - napisała.

Edyta Górniak odpowiada w ostrych słowach 

- Przyznam natomiast rację w kwestii składu leków aptecznych. Faktycznie ich chemiczną kompozycję znamy tylko z dołączonych ulotek. Możemy zaufać temu lub nie. Jednak nikt NIE ZMUSZA ludzi do zażywania leków. To dość precyzyjna różnica, która wyklucza Pana argument. Chętnie więc spotkam się jak Pan sugeruje „twarzą w twarz”, aby przekonał mnie Pan do swojej wiedzy w zakresie przymusowych szczepień. Proponuję jednak nie robić tego w miejscu publicznym, gdyż ryzykowałby Pan tytułami „Nowa miłość Edyty Górniak”... Spotkajmy się w miejscu bardziej publicznym, czyli przed kamerami, na oczach całego kraju. Może jednak zmieni Pan zdanie, skoro zmienił Pan już raz choćby w temacie noszenia maseczek... - przekazała.

Nasza ocena po dwóch rundach.

1 RUNDA. Minister Łukasz Szumowski - jako lekarz powinien rozróżniać lekarstwo (w potocznym rozumieniu tego słowa) takie jak na przykład Ibuprom, Gripex, Mulitvitaminum czy rumianek od szczepionki na koronawirus. O tym uczą w szkole średniej...

Szczepionka – preparat biologiczny imitujący naturalną infekcję i prowadzący do rozwoju odporności analogicznej do tej, którą uzyskuje organizm w czasie pierwszego kontaktu z prawdziwym drobnoustrojem – bakterią lub wirusem. Innymi slowami - szczepionka zawiera patogen, w tym przypadku koronawirusa, tj. SARS przypuszczalnie z domieszką HIV. 

O lekarstwach wiemy jednak więcej aniżeli wynika to z ulotek, najczęściej są to leki znane, mamy pewne doświadczenie - nie tylko swoje ale też innych osób na temat skuteczności tych leków. Mamy też możliwość zapytania się lekarza na temat ewentualnych skutków ubocznych. 

Porównanie Ministra Szumowskiego szczepionek do samolotu jest co najmniej niefortunne.

Nasza ocena: Edyta Górniak - Łukasz Szumowski: 10:8

2 RUNDA. Argument Edyty Górniak o przymusowych szczepieniach - to bardzo mocny prawy sierpowy Pani Edyty. 

Nasza ocena: Edyta Górniak - Łukasz Szumowski: 10:8

Nie można tu pominąć bardzo niefortunnej, przerażającej wręcz wypowiedzi Ministra Szumowskiego:

- Zapewniam Państwa, że nie ma żadnych danych na to, że epidemia miałaby skończyć się w najbliższym roku albo w 1,5 roku. Nie ma takich danych i – niestety – musimy się przygotować, że przez rok, półtora czy dwa będziemy funkcjonować w czasach epidemii. Dopóki nie będzie szczepionki, dopóki nie wyszczepimy wszystkich Polaków – te słowa, wypowiedziane kilka dni temu przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego na antenie TVN24, zabrzmiały groźnie. Zupełnie tak jakby roztaczana zgodnie wizja masowych zgonów przypisywanych, jak mawia klasyk, „zbrodniczemu koronawirusowi”, była jeszcze dla ludzi zbyt mało przerażająca. Czyżby celem epidemii był program „szczepionka dla każdego”? A skoro wirus mutuje to nowa szczepionka co rok, co sezon?...

"Musimy wyszczepić wszystkich Polaków", tak jak się "wyszczepia" bydło czy psy...


Upomnienia sędziego rundowego: 

Stworzenie nowej szczepionki jest pracochłonne i długotrwałe. W niektórych przypadkach nie są one opracowane do dnia dzisiejszego. 

image

Twarzą szczepionek "z koroną na głowie" jest oczywiście Bill Gates.  

Podczas niedawnego sympozjum za zamkniętymi drzwiami, odbywającym się w Seattle – lekarz, który w latach '90 ubiegłego stulecia opiekował się zdrowiem dzieci Billa Gates'a powiedział że Gates (zagorzały promotor szczepień ludzkiej populacji światowej) odmówił szczepienia swego potomstwa. Miał ponoć stwierdzić, że dzieci będą zdrowe i bez szczepień i że nie potrzebują żadnych substancji wstrzykiwanych do ich organizmów.

Dodatkowe punkty przyznane przez sędziego rundowego: Edyta Górniak - Łukasz Szumowski: 2:0

Wydaje się jednak, że pojedynek skończy się w trzeciej rundzie zwycięstwem Pani Edyty, skończy się technicznym nokautem - o ile Minister Szumowski podniesie rękawice.

image


Sędzie ringowy jest neutralny. Docenia to, że dzięki szczepionkom zostało wyeliminowanych wiele groźnych chorób zakaźnych. Ale zauważa również to, że poważny problem szczepionek powstał w związku z wielkimi korporacjami farmaceutycznymi. 

https://www.facebook.com/Edyta-G%C3%B3rniak-199500850125643/

https://pikio.pl/galeria/edyta-gorniak-1605202-bc-ostra-reakcja/

https://vaccineliberationarmy.com/2018/02/11/bill-gates-former-doctor-says-billionaire-refused-vaccinate-children/

https://ram.neon24.pl/post/155176,gates-oto-jak-wyglada-depopulacja-szczepionkami

https://www.pch24.pl/epidemia-na-lata--czyli-kto-zyska-na-ogloszeniu-pandemii-psi,75643,i.html

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości