zdj.4
zdj.4
Wiesław Pilch Wiesław Pilch
1425
BLOG

W chińskim stylu?

Wiesław Pilch Wiesław Pilch Kultura Obserwuj notkę 6

Jeśli juz przeglądnęliście Państwo te zdjęcia, to rozumiecie teraz dlaczego w tytule zadałem pytanie.  Oczywiście nie napiszę przecież , że to wszystko co zostało zaprezentowane na owych zdjęciach ma związek z Chinami. A tak właśnie w żródle napisali. Bo są tu oczywiście ewidentne pomyłki. Ale to już pozostawiam do decyzji czytelników.

Jedno nie ulega wątpliwości. Gdybym miał wystarczająco dużo wolnych pieniędzy, to jeden ze swoich domów ozdobiłbym chińskimi meblami i dodatkami. Chciałbym aby taki dom był "całkowicie" chiński. To oznacza, że caly wystrój jego wnętrza byłby chiński. Dlaczego to zaznaczam? Otóz dawno temu, w wielu europejskich krajach panowała moda na "pokoje chińskie". Czyli cały dom wyglądał po europejsku, a jeden pokój był chiński. Śmieszne to ale...Z gustami się nie dyskutuje.

Każdy, lub prawie każdy z nas ma swój dom który urządza wg. własnego pomysłu. Ale sądzę, że postawienie w domu który jest urządzony wg. określonego planu, mebla, pojedynczego mebla który nosi cechy "chińszczyzny" ,  nie jest dobrym pomysłem.

Natomiast wydaje mi się, że w miarę upływu czasu i zwiększających się w postępie geometrycznym wpływów chńskich również w Europie, domów urządzonych w chińskim stylu będzie przybywać. Najprostszym sposobem na to będzie pokazanie w dowolnej TV domu jakigoś celebryty- czyli durnia nadzienego forsą jak pączek marmoladą- który jest urządzony w takm właśnie stylu.

No, ale mam nadzieję, że ja tego nie dożyję.

 

Zobacz galerię zdjęć:

zdj.1
zdj.1 zdj.2 zdj.3 zdj.5 zdj.6 zdj.7 zdj.8 zdj.9 zdj.10 zdj.11 zdj.13 zdj.14 zdj.15 zdj.16 zdj.17 zdj.18 zdj.19 zdj.20 zdj.21 zdj.22 zdj.23 zdj.25 zdj.26 zdj.28 zdj.29 mapa Chin za dynastii Qing

Moje credo:skromna osoba niegodna poznawania wspaniałych talentów, tylko sprawdza, czy to prawda, że nigdy nie pojmie ducha tej wielkiej kultury. _____________________________________________________ Zapraszam do czytania mojego blogu polityczno- makroekonomicznego "Chiny widziane z daleka". _____________________________________________________"W Chinach ideałem mężczyzny był przez stulecia młodzieniec-uczony i poeta, o wrażliwej duszy artysty, pretendujący do roli mandaryna-administratora, dzięki swej pracowitości, uczoności i cnotom moralnym zdobywający wysoką pozycję społeczną. Gardził on wszelkimi działaniami wymagającymi siły fizycznej, gdyż trenował jedynie swój umysł i samodyscyplinę, nie zaś ciało."- prof. Gawlikowski ________________________________________________ __ Adres: wiesiekp@poczta.onet.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (6)

Inne tematy w dziale Kultura