Starożytne miasto Taierzhuang, znajduje się w w prowincji Shandong we wschodnich Chinach. Jest otoczony wodą i znane z klasycznych mostów, starych kanałów, podmokłych parków, świątyń, muzeów i wielu innych tradycyjnych elementów architektury minionych epok.
Miasto jest położone na brzegu Wielkiego Kanału Pekin-Hangzhou. Ma powierzchnię dwóch kilometrów kwadratowych i jest jedynym starożytnym miastem, które zostało tak dobrze zachowane. Rząd centralny przeznaczył 4,8 miliardów juanów (743.520.000 dolarów), aby przywrócić poprzednią chwałę i piękno miasta z dynastii Ming i Qing (1368/1911).
Miasto należy również do tych miejsc historycznych gdzie miały miejsce wielkie bitwy. Otóż Bitwa pod Taierzhuang była jedną z najważniejszych zwycięskich bitew w wojnie przeciwko japońskiemu najeźdźcy.
Urząd Rady Państwa Tajwanu wymienił Taierzhuang jako pierwsze miastom od którego zaczęła się wymiana handlowa Tajwanu z ChRL w 2009.
Kiedy próbowałem znaleźć w internecie coś na temt tego miasta, natknąłem się na ten materiał. I chyba wprawdzie nie występuje w nim nazwa tego miasta, ale Pani Dr. Diana Lary, Professor Emerita of History at the University of British Columbia mówi o czasie wojny z Japonią i przede wszystkim o ludziach którzy wówczas tam żyli i ginęli...
Materiał bardzo na czasie...
P.S. Tym którzy chcieliby spróbować uczyć się chińskiego, gorąco polecam stronę echinskieznaki.pl
Moje credo:skromna osoba niegodna poznawania wspaniałych talentów, tylko sprawdza, czy to prawda, że nigdy nie pojmie ducha tej wielkiej kultury. _____________________________________________________ Zapraszam do czytania mojego blogu polityczno- makroekonomicznego "Chiny widziane z daleka". _____________________________________________________"W Chinach ideałem mężczyzny był przez stulecia młodzieniec-uczony i poeta, o wrażliwej duszy artysty, pretendujący do roli mandaryna-administratora, dzięki swej pracowitości, uczoności i cnotom moralnym zdobywający wysoką pozycję społeczną. Gardził on wszelkimi działaniami wymagającymi siły fizycznej, gdyż trenował jedynie swój umysł i samodyscyplinę, nie zaś ciało."- prof. Gawlikowski ________________________________________________ __ Adres: wiesiekp@poczta.onet.pl
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Kultura