Wiola Kamińska Wiola Kamińska
2918
BLOG

Do kogo należy kobieta?

Wiola Kamińska Wiola Kamińska Psychologia Obserwuj temat Obserwuj notkę 69
Kobieta. A matka?

W okresie bożonarodzeniowym cieszymy się z przyjścia Mesjasza. Oprócz radości z tego wydarzenia czczonego od 2 tyś lat, powinniśmy rozważać dodatkowo rolę Maryi i św. Józefa w tym wydarzeniu. Matki i ojca(lub opiekuna). Oddanie i poświęcenie. Rodzicielska miłość i chronienie za cenę własnego życia. 


Lewicy udało się zagarnąć tematykę kobiet tak samo jak prawicy patriotyzm. Stała się głównym głosem eksperckim w tym temacie, ze szkodą dla kobiet. W Polsce mamy 13 mln matek (na prawie 14,5 mln kobiet powyżej 18 roku życia), a temat rodzicielstwa pojawia się na lewicy przy okazji dyskusji nad aborcją. Słuchając nie raz dyskusję lewicowych działaczek można zauważyć, że problem kobiet to nieustanne doścignie mężczyzn w takich aspektach jak kariera zawodowa czy samorealizacja i wojna damsko-męska. Temat wychowania dzieci zawężono do ich seksualizacji, stawiając seksedukację jako najważniejszy czynnik w rozwoju dziecka. W tym temacie przoduje hiszpańska lewica. I to wszystko z dodatkiem 100 płci przekazywane jest do 13 mln matek. Przekazują to zazwyczaj kobiety, które dzieci nie posiadają. I tak dzieci zamiast pozostać dziećmi, są przez lewicę traktowane jak dorośli, odrywając je od rodziców. 

Dla niektórych "matka Polka" stała się tematem żartów, oskubano ją z zalet. Matka Polka była jednym z największych wrogów rosyjskiego i pruskiego zaborcy. To ona uczyła modlitw, języka polskiego, tradycji i dzięki temu przetrwaliśmy. Nie było w naszym narodzie fal feminizmu, bo wszystko przyszło w sposób naturalny. Polki nie musiały walczyć o swoje prawa tak samo jak przedstawicielki innych narodów w swoich krajach. Co prawda, trzeba zaznaczyć, że nam pomogła w tym wojna, ale też postawa Polek w trakcie jej trwania. Zawsze jednak matka Polka była ucieleśnieniem oddania i dążenia do doskonałości Jasnogórskiej Pani. Lewicy udaje się niszczyć ten wizerunek wypracowywany przez wieki. Sprawy kobiet to nie tylko sprawy ich samych, ale również sprawy dzieci i rodziny. Tu prawica musi nadrobić zaległości. 


Drugi problem lewicy to molestowanie i podłączenie pod to każdej czynności jaką otrzymujemy od mężczyzn. W tym kuriozalne jak przepuszczanie w drzwiach, całowanie w rękę. Wszystko jest dla lewicy molestowaniem lub pokazaniem przez mężczyzn wyższości nad nami. I tu milczą, że takie gesty, oprócz dobrego wychowania, to również zakorzeniona w naszym narodzie świętość kobiety, którą zawdzięczamy właśnie matce Polce. 


Kolejny aspekt przemilczany przez lewicę, ale też przez same kobiety to próżność. Delikatna próżność jest wpisana w kobietę. Kobiety chcą się podobać. Dzisiejszy świat ma kłopot z nazwaniem grupy odbiorców, dlatego modne stało się, że ma się sobie podobać. No tak nie jest. Kobiety lubią być piękne i dążą do tego, branża odzieżowa, kosmetyczna też o tym doskonale wie. Ale kobiety chcą być piękne przede wszystkim dla innych. Staram się, pomimo przeciwności, pozostać taką, jaką świat uważa za przestarzałą Prezes Stowarzyszenia Patriotyzm i Wolność

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości