witas1972
"Chłopcy silni jak AZOV stal, Oczy patrzą się w dal, Nic nie znaczy nam wojny pożoga, Hej sokoli nasz wzrok, W marszu sprężysty krok, I pogarda dla śmierci i wroga, Gotuj broń, Naprzód marsz ku zwycięstwu!!!
102 obserwujących
855 notek
1607k odsłon
  265   1

Ile Kreml zapłacił za raport Amnesty International

  Fala krytyki, która wylała się na centralę, nie przyniosła żadnego efektu. Agenci rosyjscy, albo „pożyteczni idioci” – a może i jedni i drudzy, którzy kierują Amnesty International bezczelnie podtrzymują swoje kłamstwa. Ubolewają nad „wzburzeniem i złością” nieświadomych i zbałamuconych ukraińską propagandą podżegaczy wojennych. Ta sytuacja przypomina zeznania Dmitrija Stiepanowicza Tokariewa, zbrodniarza wojennego, szefa Obwodowego Zarządu NKWD w Kalininie, który mordował Polaków wiosną 1940 roku w ramach operacji rozładowania obozów jenieckich znanej jako Zbrodnia Katyńska. Ze wzruszeniem opowiadał o mękach, które przeżywali funkcjonariusze NKWD, o ich tragicznym losie, nieumiejętności odnalezienia swojego miejsca w społeczeństwie i … o zgrozo – o fali samobójstw tych dzielnych czekistów. Słowem nie zająknął się o Polakach, których mordowano strzałem w tył głowy. To, według Tokariewa, Oni byli winni problemów psychicznych, które dopadły oprawców.

  4 sierpnia 2022 roku Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że Amnesty International próbuje "objąć amnestią" kraj będący agresorem i przerzucić odpowiedzialność na ofiarę. Dodał, że w sprawie rosyjskich zbrodni wojennych na Ukrainie "nie widzi się dokładnych i aktualnych raportów pewnych organizacji międzynarodowych". Myśl tę rozwinął doradca Szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak:            - „Amnesty International uczestniczy w rosyjskiej kampanii dezinformacyjnej i propagandowej mającej na celu zdyskredytowanie Sił Zbrojnych Ukrainy. Jedyne, co zagraża życiu Ukraińców, to armia katów i gwałcicieli, którzy przybyli na Ukrainę, żeby popełnić ludobójstwo. Nasi obrońcy bronią swoich ludzi i rodzin. Życie ludzi jest dla Ukrainy absolutnym priorytetem, dlatego ewakuujemy mieszkańców miast frontowych. Dziś Rosja dokłada wszelkich starań, aby zdyskredytować Siły Zbrojne Ukrainy w oczach społeczeństw zachodnich i zakłócać dostawy broni, wykorzystując całą sieć swoich agentów wpływu. Szkoda, że taka organizacja jak Amnesty International uczestniczy w tej kampanii dezinformacji i propagandy.” (wypowiedź Podoliaka po rosyjsku: https://youtu.be/u2yu7HNeVjA )

  „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur…” Józef Piłsudski.

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale