Witek Witek
1434
BLOG

Port Trump w dzierżawę na 99 lat i Ukraina ma 200 mld $ na odparcie rosyjskiej agresji

Witek Witek Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 93

  Przyszły PotUS Donald Trump nie chce słyszeć o dalszej darmowej kroplówce (szyderczo zwanej amerykańską wojskową pomocą) dla walczącej z rosyjską agresją Ukrainy. Moim zdaniem - ma rację.
  Bo przecież taka pogardliwa jałmużna obraża dumny i bogaty, największy powierzchniowo w Europie, kraj o wielkim potencjale gospodarczym, jakim jest Ukraina! Nawet bez obecnie okupowanych terenów południo-wschodnich.

  Trump chce (mam nadzieję, że szczerze) dostarczać Ukrainie nowoczesną broń nawet nie za gotówkę, a gotów jest to robić na kredyt! Szczodry pan zatem, a nie żaden ruski agent!

  Oczywiście rzecznicy Ukrainy mogą argumentować, że ich biedne, od 2 lat niszczone przez Rosję państwo nie ma na to ani funduszy, ani nie stać je wziąć odpowiedni kredyt. Też mają swoje racje.
  Ale na szczęście - dzięki wspaniałej postawie Obrońców Ukrainy w pierwszych miesiącach otwartej wojny - mają tam jeszcze sporo cennych aktywów, które pod gospodarnymi rękoma i oczyma sprawnych kapitalistów mogą stać się prawdziwą złotą kurą znoszącą platynowe jaja.
  Niczym pewien zapyziały porcik z opowiadań Conrada Korzeniowskiego pod surowym i bezwzględnym dla korupcji i nieporządków nadzorem pana Lee Kuan Yew w kilka dekad stał się najbogatszym i najbezpieczniejszym miejscem na Ziemi.

  Lub - co bardziej pasuje do mojej idei - "W 1898 podpisano umowę o 99-letniej „dzierżawie” przez Wielką Brytanię. Rozwinął się handel międzynarodowy, powstały szkoły, banki i przedsiębiorstwa w stylu zachodnim. Hongkong stał się regionalnym centrum handlowym."
  Po 120 latach:
"Hongkong jest jednym ze światowych centrów handlu, finansów, transportu i biznesu. Znajduje się w strategicznym miejscu u progu ogromnej gospodarki kontynentalnej. W 2020 roku Hongkong był szóstym co do wielkości podmiotem handlu i szóstym co do wielkości centrum bankowym na świecie".

  Pomysł mój jest następujący:

ODPŁATNE przekazanie największego portu Ukrainy Odessy wraz z przylegającym do niej mniejszymi portami tzw. "Wielkiej Odessy" [«Велика Одеса»] w 99-letnią dzierżawę Stanom Zjednoczonym ze szczególnym uwzględnieniem w przedsięwzięciu firm związanych z rodziną Donalda Trumpa.

  Naturalnie PRZEMIANOWANIE OFICJALNEJ nazwy zespołu portów Odesy, Czornomorska, Biliaiwki, Tepłodaru, Welikodolinskie, Owidiopolu) na PORT DONALD TRUMP.

  Co połączy zaspokojenie wielkiego ego tego businessmana i jego apetytów finansowych.

  Dla oburzonych tym bardzo interesownym podejściem do tematu chcę przypomnieć, że Polska ze swoich zapasów złota, ewakuowanych ofiarnie przez polskich kolejarzy (Stacja Śniatyn-Załucze - to stamtąd 15 września 1939 roku odprawiono w kierunku Rumunii słynny „złoty pociąg”, którym wywieziono ponad 80 ton polskiego złota w sztabkach") miała zapłacić Wielkiej Brytanii za paliwo spalone w samolotach dywizjonów 303 i innych broniących Anglii w 1940 r. i później, a także za paliwo i inną obsługę polskich okrętów (np. ORP "Błyskawica") ewakuowanych z Morza Bałtyckiego przed 1 września 1939 r. i broniących Wysp Brytyjskich przez 5 i pół roku Wojny Światowej. A także za "gościnę", którą udzielono instytucjom polskiego państwa na uchodźstwie, aż do wycofania jego uznawania przez "wiernego sojusznika" 5 lipca 1945, co bardzo ułatwił naiwnie głupi Stanisław Mikołajczyk, wysuwany teraz przez ZSL-PSL kosiniaka-kamysza na ołtarze Historii...
obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/jak-ocalono-polskie-zloto-w-czasie-ii-wojny-swiatowej

Up-date dla AzotowyTytan Lavrovhttps://www.youtube.com/watch?v=1zHC2iqng3gimageB.dobry wywiad Polaka, który jako dowódca kompanii specjalsów już 2 lata walczy na Ukrainie
defence24.pl/wojna-na-ukrainie-raport-specjalny-defence24/hostomel-pamietam-tylko-ja-wywiad
Aktualne z frontu dzięki Raport Wojenny MartinN:imageimageimageimage
ZRZUTKA NA KOPARKĘ DLA 56.BRYGADY POD BAHMUTEM - CZASIW JAREM
imageimage

REACT Foundation https://www.facebook.com/ReactFound/
Gadżety z frontu na cele ZSU https://allegro.pl/charytatywni/react-foundation/cele/dostarczmy-sprzet-ukrainskim-zolnierzom-walczacym-na-pierwszej-linii-frontu
1,5% podatku dla OPP z PIT-ów można przekazać wpłacając na Fundację SASA z dopiskiem React
KRS: 0000552525

lub tradycyjna zbiórka https://zrzutka.pl/8czeaw

Witek
O mnie Witek

  "..kilka Twoich powstańczych tekstów pisanych w sierpniu 2009 i Twoje komentarze i interpretacja faktów w tym opis próby połączenia Starego Miasta z Żoliborzem są niesamowite. Powiem szczerze, że te Twoje teksty, wraz z książką Zbigniewa Sadkowskiego "Honor i Ojczyzna", należały do głównych motywów mojego zainteresowania się szczegółami." ALMANZOR 22.08 ..."notki Witka, które - pisane na dużym poziomie adrenaliny - raczej się chłonie niż czyta." " Prawda o Powstaniu, rozpoznawana na poziomie wydarzeń związanych z poszczególnymi pododdziałami, osobami, czy miejskimi zaułkami ma niespodziewaną moc oczyszczania Pamięci z ideolog. stereotypów i kłamstw. Wszak Historia w gruncie rzeczy składa się z prywatnych historii. Prawda na poziomie Wilanowskiej_1 jest dużo bardziej namacalna i bezdyskusyjna niż na poziomie wielkiej polityki. Spoza Pańskiego tekstu wyłania się ten przedziwny napęd Bohaterów, o których Pan pisze. I nawet ten najgłębszy sens Ofiar, czynionych bez patosu i bez zbędnych górnolotności" JES pod "Dzień chwały największej baonu "Zośka" "350 lat temu Polakom i Ukraińcom zabrakło mądrości, wyrozumiałości, dojrzałości. Od buntu Chmielnickiego rozpoczął się powolny upadek naszego wspólnego państwa. Ukraińcy liczyli że pod berłem carów będzie im lepiej. Taras Szewczenko pisał o Chmielnickim "oj, Bohdanku, nierozumny synu..." Po 350 latach dostaliśmy, my Polacy i Ukraińcy, od losu drugą szansę. Wznieść się ponad wzajemne uprzedzenia, spróbować zrozumieć że historia i geografia dając nam takich a nie innych sąsiadów (Rosję i Niemcy) skazały nas na sojusz, jeżeli chcemy żyć w wolnych i niepodległych krajach. To powrót do naszej wspólnej historii, droga oczywiście ryzykowna na której czyha wiele niebezpieczeństw(...) "Более подлого, низкого, и враждебно настроенного к России и русским человека чем Witek, я в Салоне24 не видел" = "Bardziej podłego, nikczemnego i wrogo nastawionego do Rosji i Rosjan człowieka jak Witek, w Salonie24 nie widziałem" AKSKII 13.2.2013

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka