witas1972
"Chłopcy silni jak AZOV stal, Oczy patrzą się w dal, Nic nie znaczy nam wojny pożoga, Hej sokoli nasz wzrok, W marszu sprężysty krok, I pogarda dla śmierci i wroga, Gotuj broń, Naprzód marsz ku zwycięstwu!!!
101 obserwujących
860 notek
1619k odsłon
  2098   6

Bahmut - kontratak. Minister Prezydenta: DOPÓKI UKRAINA WALCZY - POLSKA JEST BEZPIECZNA

Z ostatniej chwili: po 4 miesiącach (sic! najdłuższa i najkrwawsza bitwa tej wojny) stacjonarnej obrony miasteczka Bahmut (przez najlepszą brygadę ZSU - 93. desant.-szturmową) obrońcy znienacka uderzyli na dotejpory uporczywie, "po swoich trupach piętrowo już leżących na polu" szturmujących najemników Legionu Wagnera (w części "armatniego mięsa" zwerbowani kryminaliści, kadra: weterani wielu wojen Rosji XX i XXI wieku) i odbiły strategicznie górującą hałdę wysypiska śmieci oraz podmiejskie wsie Wesoła Dolyna i Zajcewe. Ponoć dochodzą nawet do m. Kodema, o którą przez cały miesiąc sierpień toczyły się ciężkie walki. 93.brygadzie pomagają dwie ściągnięte w końcu na pomoc brygady ZSU: 58. i 110.
image
źródło: https://deepstatemap.live/#9/48.4019/37.8409
imageimageźródło: doskonały YT-kanał militarny z Raport Wojenny https://www.youtube.com/watch?v=K_KKiaBCtBw
image
Kolejny dowód na to, że warto pomagać naszym sojusznikom i Obrońcom przed hordami kacapskich degeneratów. Bo to nie ludzie mogli zrobić coś takiego niewinnemu stworzeniu
imageMateusz Lachowski "Rosjanie wypalili symbole V i Z na pyskach psów we wsi Kamianka w obwodzie charkowskim". Bardzo ciekawa jego relacja prosto z Bahmutu: https://youtu.be/8BBjgnPgEJg

  Wszystkim oponentom i krytykantom mojego poprzedniego postu-apelu "Przekażmy Ukrainie te 54 Kraby TERAZ! +99 Rosomaków. Zimowe dla 56.br.piechoty morskiej" dedykuję powyższe (i poniżej cytowane) słowa prezydenckiego ministra ds. międzynarodowych Jakuba Kumocha. To wyjątkowo światły w naszej polityce specjalista, orientalista, były ambasador RP w Szwajcarii i Turcji. "Mówi biegle po turecku, angielsku, francusku, chorwacku, hiszpańsku, rosyjsku, niemiecku i włosku. Posługuje się ukraińskim i arabskim." Powiedział w  wywiadzie dla rp.pl:

  - Rosja, której wszyscy w jakiś sposób się baliśmy, okazała się kompromitująco słaba i została na Ukrainie powstrzymana. Stąd wynika nasze wsparcie dla Ukrainy. To nie jest żaden altruizm, to nie jest tak, że nagle stwierdziliśmy, że zamiast zajmować się własnym krajem będziemy się zajmować Ukrainą. Po prostu Ukraina walczy o naszą niepodległość, powstrzymując Rosję. Dopóki Ukraina walczy, dopóty Polska jest bezpieczna. Dlatego Polska jest winna Ukrainie pełne wsparcie. Myślę, że sytuacja osiem miesięcy temu wydawała się dużo gorsza, niż jest
- Ta wojna może trwać. Siły ukraińskie odnoszą sukcesy, ale na razie dalekie są od wyparcia Rosjan z terytorium kraju
- Jedna zmienna jest dla nas nieznana: jak blisko jest upadek Władimira Putina
- Bardzo wiele reżimów upadło, ponieważ nie umiało wygrać wojny. Putin się, mówiąc kolokwialnie, na Ukrainie "wyłożył"
rp.pl/konflikty-zbrojne/art37236801-prezydencki-minister-polska-jest-winna-ukrainie-pelne-wsparcie
   Oprócz ujadania zwykłej przy takich tematach zgraji antyukrainskich dewiantów ala niesławnej pamięci docent Paź i kacapskich olginowych trolli z farmy "kucharza" Prigożyna zdziwiła mnie obecność w tamtejszych szeregu i jednomyślność w argumentowaniu starego blogera Grzegorz Gozdawa, którego wcześniej postrzegałem chyba jako rozsądnego. Dlatego tym bardziej uderzyły mnie jego słowa:
- "Czyli mamy się dalej na rzecz Ukrainy rozbrajać, tak? Za ile? No za darmo, bo autor nie chciałby sprzedawać naszego sprzętu, tylko go przekazywać (tu bezpodstawne, a nawet przeczące treści mojego apelu kłamstwo - przyp.W)
(...) to nasze armatohaubice najszybciej i w największej ilości trafiły do sąsiadów, o kilku setkach czołgów, których brak rozbroił nasze siły pancerne, nie wspominając.
(...) Oczywiście jak większość Polaków wspieram naród ukraiński w jago walce z rosyjskimi bandytami, w tym finansowo. Nie znaczy to jednak, bym nie zastanawiał się: co ja, jako Polak, będę z tego miał?"

witas1972/1256482,przekazmy-ukrainie-te-54-kraby-teraz-99-rosomakow-zimowe-dla-56-br-mp#comment-23368865
  Na tenże temat, jakby przewidział, że pojawią się takie jak powyższe bezmyślne wycia, napisałem wcześniej, 13.09 w dumnej notce " https://www.salon24.pl/u/witas1972/1250953,kto-odpowiada-za-pogrom-rosji-pod-balaklija-i-izjumem"
   "Wbrew skomleniom łżywych raszystowskich onuc i innych antyukrainskich dewiantów (docent Paź i jego chłopcy) Wojsko Polskie dysponuje jeszcze:
247 Leopardami 2A5,
60 T-72,
200 PT-91 Twardy.
Transporterów opancerzonych Rosomak S, M-3 i Hitfist-30 ok.900,
~ 1000 gąsienicowych BWP, BWR itp.
Ponad 300 samobieżnych haubic 2S1 Goździk,
111 samobieżnych haubic Dana.M-77 i
ponad 100 samobieżnych armato-haubic KRAB (wkrótce więcej).
  Przede wszystkim dzięki mądrej i odważnej decyzji przekazania części naszej broni pancernej ukraińskim sojusznikom Polska ma o co najmniej jedno zagrożenie mniej - właśnie zutylizowany pod Izjumem 11-ty kaliningradzki Korpus Armijny = wg stanów normatywnych 6 tankowych batalionów czyli 186 czołgów mniej!
  Dlatego dobrze byłoby donieść decydentom naszym, aby przekazali walczącej i to jak świetnie Ukrainie jeszcze kilka dziesiątek naszych postsowieckich tanków - to przecież świetna inwestycja w nasze bezpieczeństwo (i w przyszłe ograniczenie koniecznych teraz wydatków na obronność).

EPILOG piękny jak z bajki dopisały najnowsze wiadomości: 3 dywizjony Krabów na Ukrainie
   W czasie konferencji prasowej po spotkaniu Ramstein 6 w Brukseli minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow ogłosił, że Polska przekazała Ukrainie więcej armatohaubic samobieżnych Krab niż do tej pory oficjalnie informowano. Według Reznikowa na Ukrainę trafiły 3 dywizjony Krabów, czyli 54 armatohaubice. 
  Warto podkreślić, że z wypowiedzi ministra wynika, że są to 3 dywizjony przekazane przez Polskę nieodpłatnie. W przyszłości dołączą do nich 3 dywizjony Krabów zamówione przez Kijów w czerwcu br. Tym samym Ukraińcy odbiorą łącznie co najmniej 108 polskich armatohaubic samobieżnych (...)"
altair.com.pl/news/view?news_id=38254

EPILOG 2. równie wspaniały: NOWE ROSOMAKI  "Z końcem września br. wszedł w życie aneks do umowy przedłużający do 31.12.2028 r. okres obowiązywania licencji na produkcję i sprzedaż nowych Kołowych Transporterów Opancerzonych Rosomak.Tekst pochodzi z Magazynu Militarnego MILMAG." https://milmag.pl/przedluzenie-licencji-na-produkcje-kto-rosomak/

Polecam: bezwodkinierazbieriosz,Na-wojne-zza-krat. Rosyjscy-wiezniowie-juz-oficjalnie-walcza-na-ukrainie image
Up-date 24/11: POMOC UKRAINIE WG JAKIEGOŚ ROSYJSKIEGO ŹRÓDŁA: POLSKA NA 2.MIEJSCU! (dzięki wliczeniu pomocy dla uchodźców)
image

Pomóżmy nie zamarznąć ukraińskim Obrońcom! Zbieram dla przyjaciół z 56.brygady:
Termoaktywna bielizna zimowa +skarpetki rozm.: 3XL *1 szt., 2XL *1 szt., L *5 szt., M *5 szt., S
Śpiwór zimowy zewnętrzny *2 szt.
Kurtka ciepła zimowa rozm.: 3XL - 56/5 *1 szt. ,2XL - 54/6 *1 szt., L - 52/4 *5 szt., M - 50/4 *5 szt.
image
PT-91 na Ukrainie

Up-date 27/10
image

Lubię to! Skomentuj112 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka