witas1972
"Chłopcy silni jak AZOV stal, Oczy patrzą się w dal, Nic nie znaczy nam wojny pożoga, Hej sokoli nasz wzrok, W marszu sprężysty krok, I pogarda dla śmierci i wroga, Gotuj broń, Naprzód marsz ku zwycięstwu!!!
101 obserwujących
860 notek
1619k odsłon
  4078   2

Przekażmy Ukrainie te 54 Kraby TERAZ! +99 Rosomaków. Zimowe dla 56.br.mp

  Oczywiście "te 54 Samobieżne ArmatoHaubice KRAB" to nie kolejny dar dla wspaniale walczących w obronie całej Europy Sił Zbrojny Ukrainy i jej Narodu, a wypełnienie zawartego w maju br. kontraktu wartości 3 mld złotych. Chodzi o to, aby te niezwykle potrzebne TERAZ środki ogniowe trafiły na front jak najszybciej, najlepiej jeszcze przed jesiennymi roztopami utrudniającymi działania ofensywne i przed przybyciem z Rosji zmobilizowanych 100-200 tysięcy rekrutów (choć często w wieku 40+ i wagi własnej 90+). Będzie więc kogo i po co patroszyć, a samobieżna armatohaubica KRAB jest jednym z najlepszych do tego narzędzi.
  "Artyleria jest dzisiaj jednym z najważniejszych o ile nie najważniejszym środkiem prowadzenia walki w Ukrainie, a Krab może prowadzić ogień przy wykorzystaniu 155 mm amunicji standardu NATO." https://defence24.pl/przemysl/polska-sprzedala-kraby-ukrainie-rekordowy-kontrakt
  Śledząc doniesienia z wojny obronnej Ukrainy, zauważam w tamtejszych i europejskich mediach dużą uwagę, wdzięczność i docenianie ok.14 niemieckich Panzerhaubitz-2000 i 18 francuskich CAESAR, a nawet kilku słowackich armatohaubic ZUZANA-2.
   "Minister obrony Słowacji Jaroslav Naď poinformował, że Ukraina otrzymała kolejne dwie samobieżne haubice Zuzana 2: "Z okazji 70. urodzin wręczyliśmy agresorowi Putinowi następny prezent. Kolejne dwie nowe haubice Zuzana 2 są teraz na Ukrainie".
W ten sposób na Ukrainę trafiło już sześć z ośmiu zakontraktowanych w czerwcu br. samobieżnych haubic.
Niemcy wraz z Danią i Norwegią sfinansują produkcję 16 SAH Zuzana 2 dla Ukrainy.
Planowane jest dostarczenie 16 sztuk tej broni w 2023 roku."

  "We have reinforcements! The first Panzerhaubitze2000s – German Panzerhaubitze2000s with trained Ukrainian crews have joined the Ukrainian artillery family.
It is important. This is already the 6th type of 155-mm artillery that has strengthened our defenses. Our soldiers are already striking the enemy with M777, FH70, M109, AHS Krab and Ceasar. From now on, Ph2000 has joined the club.
As always, the Commander-in-Chief of the Armed Forces of Ukraine, General Valeriy Zaluzhnyi will use them on the battlefield with 100% efficiency. Of course, separate great acknowledgements go to our artillerymen, who have already become world legends.
I would also like to thank our German partners for the support. We continue to count on its increase.."

Minister of Defense of Ukraine, https://www.facebook.com/reznikovoleksii/posts/435200418616315
  Jedna czwarta posiadanych przez Francję armatohaubic CAESER (fr. CAmion Équipé d'un Système d'ARtillerie = ciężarówka wyposażona w system artylerii) została przekazana Ukrainie - podkreślają francuskie i rosyjskie media.
imagehttps://freeradio.com.ua/vazhkyi-zakhyst-iaka-zakhidna-vazhka-zbroia-vzhe-v-ukraini-i-dopomahaie-v-oboroni-ta-nastupi/
  A o polskich Krabach słyszę niewiele. Nie są przemilczane, ale nie skupiają takiej uwagi jak niemieckie i francuskie odpowiedniki. W pozytywach, ale i wadach - trzeba przyznać. Już chyba więcej wspomina się o "polskich" czołgach T-72 i PT-91 Twardy
   Gdyby teraz, w ten decydujący moment przed jesienno-zimowym zwolnieniem ukraińskiej Rekonwisty, na front trafiła większa ilość znakomitych polskich Krabów, mogłoby to mieć znaczący, decydujący wpływ na przełamanie oporu wojsk rosyjskich na Przylądku Chersońskim, w Donbasie i na Zaporożu.
  Taki wpływ nie mógłby być niezauważony w Ukrainie i na świecie, co odbiłoby się na zainteresowaniu zagranicznych klientów tym produktem Stalowej Woli. Nic lepiej nie reklamuje sprzętu wojskowego, jak skuteczne jego wykorzystanie w zwycięskich operacjach! A generał Załużny Napoleonem naszych czasów jest. Byle by pod Moskwę nie wybrał się...

  Podczas Rekonwisty ukraińskie oddziały stosują taktykę szybkich "kawaleryjskich" rajdów lekkim sprzętem w głąb terytorium wroga, tam wykonują oskrzydlanie i otaczanie jego pozycji, czego bardzo nie lubią i nie wytrzymują nerwowo Rosjanie. Do tego ZSU używają głównie słabo opancerzonych gąsienicowych transporterów amerykańskich M113 z lat 60-tych (premiera w wojnie wietnamskiej, produkcja do 2007 r.) i popularnych terenówek Humvee (cywilna wersja znana jako Hummer).
  Jakże bardzo przydałby im się do tych operacji bardzo udany polski kołowy transporter opancerzony Rosomak...https://www.rosomaksa.pl/kto-rosomak-wersja-bojowa.html
Wyprodukowano ich ponad 1000 sztuk, więc podesłanie setki Ukrainie nie zrobiłoby wielkiego wyłomu w obronności Polski i możliwościach bojowych Wojska. Zakłady w Siemianowicach Śląskich nadrobią przekazaną ilość nowymi lepszymi modelami do czasu, gdy Rosja zdoła komukolwiek znowu zagrozić militarnie (konwencjonalnie), o ile nie dobije jej Ukraina i długotrwałe sankcje i wielce prawdopodobna imho wojna domowa na długie lata (możliwe rosyjskie sprawstwo wybuchu na Moście Krymskim tego mocna przesłanka!) Dlatego trzeba koniecznie zainwestować TERAZ w ten wspaniały cel możliwe dla nas, niezbyt duże środki. A jakie skuteczne! 10% polskich Rosomaków to nie jest wielkie ryzyko, a korzyść może być wielka.

Lubię to! Skomentuj71 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka