witas1972
"Chłopcy silni jak AZOV stal, Oczy patrzą się w dal, Nic nie znaczy nam wojny pożoga, Hej sokoli nasz wzrok, W marszu sprężysty krok, I pogarda dla śmierci i wroga, Gotuj broń, Naprzód marsz ku zwycięstwu!!!
101 obserwujących
861 notek
1620k odsłon
  342   0

Balony zaporowe przeciw dronom - Chińczyk mądry przed szkodą, Ukrainiec głupi w trakcie

  Po krwawych bezkarnych nalotach rosyjskich Powietrzno-Kosmicznych Sił irańskimi dronami Shahed na ukraińskie miasta i stosunkowo kosztownych środkach przeciwdziałania tym prymitywnym mechanizmom zapodałem publicznie i osobiście ukraińskim decydentom pomysł zastosowania znanych z II wojny światowej balonów zaporowych.
https://www.salon24.pl/u/witas1972/1261392,dlaczego-ukraina-nie-uzywa-balonow-zaporowych-przeciw-rosyjskim-dronom
image

Słowianie jak to Słowianie, zwłaszcza Wschodni, olali tę ideę ciepłym moczem.
Wszak mają amerykańskie NASAMSy i niemieckie Gepardy - fakt, że doskonałe do zbijania irańskich "motorynek", tyle że zbyt nieliczne na ich hurtowe ilości i zbyt kosztowne na ich irańskie koszty produkcji. (sarkazm)

  Za to Chińczyki nie śpią. Mądrych blogerów czytają i dokładnie 17 dni po opublikowaniu przeze mnie powyższego postu "Dlaczego Ukraina nie używa balonów zaporowych przeciw rosyjskim dronom?", 18 listopada odbyły się  "Golden Shield Zhejiang-22" exercise czyli manewry "Złota Tarcza Zhejiang-22" (to nazwa nadmorskiej prowincji Chińskiej Republiki Ludowej, inna jej angielska nazwa to Chekiang, położonej vis-a-vis wrogiego Tajwanu).
  Ćwiczono w nich ... użycie balonów zaporowych w obronie ważnych obiektów infrastruktury przeciw bojowym środkom latającym. Najwyraźniej Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza stara się wyciągać wnioski z konfliktu na Ukrainie i rosyjskiej taktyki nękania tanimi dronami ośrodków gęsto zaludnionych - duże prawdopodobieństwo, że nawet wystrzelony na ślepo pocisk w coś tam trafi i narobi strat npla.
  W chińskich ćwiczeniach bronionym obiektem były składy paliw. Podstawę jej obrony plot. stanowiły zapory oparte na balonach. Uzupełniały je kurtyny zadymiające.
imagehttps://global.espreso.tv/china-prepares-to-counter-kamikaze-drones-with-barrage-balloons
image
Lessons From Ukraine? China Uses ‘Barrage Balloons’ To Protect Its Critical Infra From Missile, Drone Attacks
https://eurasiantimes.com/lessons-from-ukraine-china-uses-barrage-balloons-tactic

  Polscy (i greccy) czytelnicy mojego bloga w większości dostosowali się do wschodnio-słowiańskiego poziomu i w komentarzach raczej skrytykowali mój pomysł, mądrząc się - nie przymierzając - jak Ukraińcy.
Gratuluję jednomyślności! (w tępym, leniwym uporze, jakże charakterystycznym dla różnych Wasi Obłomowych (dla słabiej wykształconych ściąga - Oblomov)imageimageimageimageupdate 3/12
imageimage
imageimageimageimage
imageimageimageimage
źródło:  Ukraina Wojna - Ciężkie Walki - Raport Wojenny + Mapy - 30.11 - 03.12.22  Martinn  https://www.youtube.com/watch?v=cxrhf-xXQGQ


Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale