Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj
48
BLOG

25.03.2023, Sobota

Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj Rozmaitości Obserwuj notkę 2
Czy zmieniłem swoje przekonania?

imageSpotkałem się z kolegą, jeszcze ze szkoły średniej. Słuchałem go i zastanawiałem się nad tym, że niedawno jeszcze i ja myślałem bardzo podobnie. 

- Lubię sobie piwo wypić, wieczorkiem, jak siedzę, słucham muzyki, czy coś - powiedział. - Nawet mam taki dyżurny czteropak w pokoju.

Ja usłyszałem w tym, że pije w samotności. Przypomniałem sobie, jak kupowałem co najmniej czteropak piwa, a najlepiej dwa, żeby nie zabrakło. 

- Nie piję wódki, ani wina - powiedział mi inny znajomy. - Tylko piwo.

Swojej żonie powiedział, że wypił tylko dwa piwka. Przypomniałem sobie, jak ja zamawiałem piwo i wlewałem do niego pięćdziesiątkę, a potem setkę. I też twierdziłem, że to tylko piwo z kolegami.Przemilczając setkę w toalecie. 

Przestałem pić piwo, bo przestało być wydajne. Za dużo puszek się robiło, a dwusetkę dało się łatwo wyrzucić. Łatwiej ukryć przed Żoną i światem. I nie jest taka głośna przy otwieraniu. 

- Kiedyś usłyszałem, że nie jest problemem jak coś robisz - odpowiedziałem pierwszemu. -  Problem zaczyna się wtedy, gdy masz problem, gdy przestajesz to robić. 

Ten drugi był zbyt pijany, by mnie usłyszeć. 

Codziennie napiszę kilka słów otuchy dla siebie i tych, którzy będą chcieć czytać. Podstawą przez rok była książeczka „Dzień po dniu”wydana przez Media Rodzina. Od 1.czerwca 2023 używam książki „Codzienne refleksje. Od uczestników AA dla uczestników AA”. Piszę swoje refleksje, przemyślenia, co czuję - bez poprawiania, korekty, zastanawiania. Dzielę się doświadczeniem, siłą i nadzieją.  Jak na mityngach AA. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości