Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj
18
BLOG

20.11.2023, Poniedziałek

Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj Rozmaitości Obserwuj notkę 0
Czy przestałem uciekać?

imageMiałem wiele lęków. Wiele obaw, o tyle strasznych wtedy, o ile dziś śmiesznych. Strach, że się nie uda, że źle wypadnę, że coś pójdzie nie tak jak bym chciał, jak powinno…

To był przerażający czas, a najgorsze, że nie mogłem uciec, bo ostatecznie - uciekałem przed samym sobą. I tak zawsze się doganiałem. Proszę sobie wyobrazić co najgorszego może się wydarzyć - powiedziała mi kiedyś terapeutka. - To pierwszy krok do pokonania lęku. 

Pamiętam, że wtedy spojrzałem na to, czego się obawiam i wyszło, że właściwie nic wielkiego się nie stanie. W oczach jednego człowieka stracę, w drugiego - zyskam. Pewnie już o tym pisałem, że naprawdę nie jest mi w życiu źle. I naprawdę świetnie czuję się w towarzystwie. 

Dziś poszedłem pograć w tenisa stołowego, pierwszy raz od tygodnia, bo lekarz zalecił mi nie przeciążać łokcia. W pewnym momencie poprosiłem Przyjaciela, z którym gram, żebyśmy już na dziś kończyli, choć nie graliśmy przepisowej godziny. 

I nic się nie stało. 

Kiedyś, myślę sobie, nie poszedłbym do lekarza. Jeśli poszedłbym, to pokazałbym wszystkim, gdzie mam jego zalecenia. Wiedziony jakąś pierwotną, samczą dumą, nie pozwoliłbym sobie na okazanie słabości. 

Tymczasem dziś właśnie dlatego poprosiłem. Żeby zadbać o siebie. I - przede wszystkim - nie udawać. Jestem na to za stary. Wciąż młody na tyle, by jutro spróbować zagrać godzinę. I na tyle dojrzały, by przestać się bać. 

Codziennie napiszę kilka słów medytacji, otuchy lub rozważań dla siebie i tych, którzy chcą i będą chcieć czytać. W 2024 będę korzystać z książki „A Simple Way: 365 Life Changing Thoughts and Meditations to Bring You Joy”, wydaną przez Geeko Publishing. Piszę swoje refleksje, przemyślenia, co czuję - bez poprawiania, korekty, zastanawiania. Dzielę się doświadczeniem, siłą i nadzieją.  Jak na mityngach AA.  Jeśli znasz kogoś, kto ma trudność z czytaniem, a uważasz, że to, co piszę może pomóc - notki są dostępne w formie nagrań na Youtube. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości