Blog
Dla Jędrka i Marynki
wzmianka
wzmianka geolog naftowy na emeryturze
16 obserwujących 207 notek 76884 odsłony
wzmianka, 19 kwietnia 2017 r.

Błędne mniemania uwodzą

147 9 0 A A A

Dzięki internetowi proces zaniku kory mózgowej u ludzi jest łatwy do zauważenia. Moje notki zawierają wiele danych, które samotnie przetwarzam i publikuję. W ten właśnie sposób dbam o własny rozwój. Nikt do tej pory nie zdecydował się na wykazanie błędów w moim zawodowym rozumowaniu oraz obliczeniach, które jako człowiek mogę popełniać. Aby to zrobić, konieczna jest umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz czas i chęć rozszerzenia swojej wiedzy ogólnej o treści zawarte w notce. Wytyka mi się natomiast każdą próbę namówienia piszącego na tematy, które mniej więcej znam do autokorekty: Człowieku! Jeśli nie rozumiesz o czym ja piszę w notce lub komentarzu, spróbuj zrozumieć swój tekst! 

Mój krótki wpis: "Uczył Marcin Marcina..." czy rada: "ucz się Pan geotermii. Po terapii wzmocnienia pamięci." nie wyzwala w Marcinie chęci weryfikacji swoich wywodów i rozwiązania swoich własnych łamigłówek. (Uważam, że każdy autor pisząc zastawia pułapki także na siebie). Moją troskę obywatelską o jego rozwój kwalifikuje następująco:  "ma Pani brzydką tendencję do pouczania: "ucz się pan"...".  Po takiej dyskusji: Ja zostaję ze swoją brzydotą, a Marcin ze swoją głupotą.

Przez cały okres świąteczny na SG wisiała notka Marcina, która dopiero od dzisiaj dostępna jest na niższej kondygnacji. Notka dotyczy geotermii otworowej na Islandii. W jednym z komentarzy autora notki czytamy:

- wydajność odwiertu.

Z tego co czytałem: najlepiej ponad 300m3/s

Obserwowałam tę notkę licząc, że autor wycofa się z tej informacji. Ale nic z tego. Oglądających notkę było wielu, ale nikt nie przyczepił się do tej informacji, którą Marcin źle zapamiętał. Głowy jednak nie daję, że to jego wina, bo i na portalu poświęconym geotermii można od kilku lat przeczytać informację, że w Europie temperatury na głębokości 5 km są jeszcze wyższe niż na Islandii:

odwiert GPK2, 5000 m, stwierdzono temperaturę skał 2000oC.


Wiem! Wiem, że człowiek kulturalny takich błędów nie zauważa, a już w żadnym przypadku o tym nie powinien pisać. Wszak wszyscy jesteśmy mądrzy inaczej.

___________

PS: Piszę te uwagi o cudzym tekście i komentarzach u siebie, bo w Wielkim Tygodniu postanowiłam nie wychodzić ze swojego domu. W tym okresie zostałam rozpoznana przez jedną z dam jako głupi cham.

Po co mi to?

Opublikowano: 19.04.2017 12:00.
Autor: wzmianka
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Wykształcenie techniczne, praca w zawodzie, do pisania na S24 namówił mnie wnuk Jędrzej. *** Nie mam już czasu na istotne zmiany w swoim życiu i poglądach, bo właśnie dzisiaj 31 października 2016 roku skończyłam 79 lat i ogłaszam *** WEJŚCIE W OSIEMDZIESIĄTY – JUBILEUSZOWY ROK ŻYCIA *** Będę robiła co w mojej mocy, by za rok osobiście poinformować, że ów rok się właśnie skończył. Moja babcia Maria, gdy była w moim wieku mówiła, że smutne jest to, że stary człowiek umrzeć musi, a młody tylko może. J.S. 31.10.2016

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dzień dobry! Link do pana notki zapisany na moim blogu w starej wersji otwiera tę notkę z...
  • Jeśli to były pielgrzymki piesze, to i tak dużo. Brawo. Około 40 km szłam w pierwszym dniu z...
  • Nie uwierzy Pan. Weszłam do siebie po raz drugi, przypadkowo (po chwili namysłu, nie jestem...

Tematy w dziale Rozmaitości