Blog
W Temacie Maci
Stary Wiarus
Stary Wiarus Nie posiadam konta Facebook
227 obserwujących 891 notek 1750070 odsłon
Stary Wiarus, 22 maja 2018 r.

Pytanie w sprawie nieodrobionej pracy domowej


5 czerwca 2018r. w Izbie Gmin parlamentu brytyjskiego odbędzie się dyskusja nad nowelizacją polskiej ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Inicjatorami debaty są Alex Sobel, poseł z ramienia Partii Pracy oraz konserwatysta Andrew Percy. Zdaniem posła Sobela nowelizacja ustawy o IPN jest „jawnie antysemicka” i „otwiera drzwi do rewizjonizmu i negacji Holokaustu”. Poseł Sobel określa się publicznie jako ofiara polskiego antysemityzmu.http://www.rp.pl/Polityka/305209965-Spor-o-Holokaust-teraz-Europa.html

https://www.salon24.pl/u/nanofiber/868281,w-izbie-gmin-bedzie-debata-o-polskich-antysemitach-i-faszystach


Czy MSZ RP ma w ogóle świadomość, że w parlamencie brytyjskim zasiada poseł Partii Konserwatywnej z okręgu Shrewsbury and Atcham (Shropshire), Daniel Kawczyński, urodzony 24 stycznia 1972 roku w Warszawie, mieszkający w UK od 1979 roku?


Gdyby postkomunistyczne sieroty po Geremku w Alei Szucha przejawiały choć śladowe zainteresowanie polskim interesem narodowym, poseł Kawczyński byłby przez MSZ RP już od dawna chuchany, dmuchany i fetowany jako potencjalnie cenny lobbysta sprawy polskiej.


Rzeczywistość jest nieco inna.

 Poseł Kawczyński założył w 2010 roku grupę lobbyingową Conservative Friends of Poland, która wszakże rozwiązała się w 2015 r. w obliczu całkowitego braku zainteresowania władz polskich i traktowania jej członków z chłodem graniczacym z wrogością przez placówki RP w UK.


https://beta.companieshouse.gov.uk/company/07417820 


Poseł Kawczyński, w mniej więcej tym samym czasie, kiedy zakładał Conservative Friends of Poland,  cudem tylko uniknął oberwania po mordzie od ochrony polskiego konsulatu w Londynie, ponieważ miał czelność ująć się za jakimś szmaconym przez konsulat Polakiem i zadawać urzędnikom konsulatu kłopotliwe pytania w języku polskim.


 Mam przeto proste pytanie: Komu kibicować będzie 5 czerwca MSZ RP - posłowi Kawczyńskiemu, czy posłowi Sobelowi?


Czy komukolwiek w Alei Szucha przyszło do głowy np. dyskretne zaproponowanie posłowi Kawczyńskiemu pomocy w przedstawieniu brytyjskim parlamentarzystom polskiego stanowiska?
Opublikowano: 22.05.2018 04:06. Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 04:18.
Autor: Stary Wiarus
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie


BACKUP: http://staryw.blogspot.com
NIE POSIADAM
KONTA FACEBOOK
"Powojenne pojednanie historyczne Francji i Niemiec utorowało drogę do powstania Unii Europejskiej. Z kolei mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. Partnerstwo Rosji i Niemiec stało się przykładem wychodzenia sobie naprzeciw, patrzenia w przyszłość przy zachowaniu troskliwego stosunku do pamięci o przeszłości. I dzisiaj rosyjsko-niemiecka współpraca odgrywa wielce ważną, pozytywną rolę w polityce międzynarodowej i europejskiej." Władimir Władimirowicz Putin, 31.08.2009 Anglia kosztuje sprzedawcę jabłek na lokalnym rynku i fryzjerkę z obwoźnego salonu fryzjerskiego circa £50 na miesiąc, i w pakiecie dostaje się dwór, królową, broń atomową, coroczne „trooping the colour”, wyścigi w Ascot, BBC1, BBC2, BBC3, BBC4 plus kilka kanałów tematycznych i Borisa Johnsona (to tak z grubsza), w czasie gdy ich polskie odpowiedniki muszą wybecalować £250 (sic!) na likwidację armii, niemoc policji, opieszałość sądów, wszechobecną korupcję, kolesiostwo na uczelniach, słabość kapitałową polskich firm, powódź, Bronka z jego potomstwem, przyjaciół Putina i kuzynów Angeli, likwidację mediów publicznych, a na deser Palikota, twarz polskiego „liberalizmu”, szefa wiekopomnej komisji „Przyjazne Chamstwo”. Pięć razy więcej za wschodnią podróbkę państwa. Dużo. Rolex, 14.06.2010 POLONIA  BEZ  CENZURY   STARY  WIARUS  BACKUP               free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @rafixon  A co to ma wspólnego z wożeniem polskich VIPów, 28 lat po upadku ZSRR?
  • @dim...  OK. W takim razie istnieje w wojsku taka rzecz jak cywilny pracownik kontraktowy. Co...
  • @midi-strant  Długo można by o tym, ale status prawny zawodowego ratownika medycznego lub...

Tematy w dziale