227 obserwujących
911 notek
1776k odsłon
332 odsłony

Pytanie w sprawie nieodrobionej pracy domowej

Wykop Skomentuj9


5 czerwca 2018r. w Izbie Gmin parlamentu brytyjskiego odbędzie się dyskusja nad nowelizacją polskiej ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Inicjatorami debaty są Alex Sobel, poseł z ramienia Partii Pracy oraz konserwatysta Andrew Percy. Zdaniem posła Sobela nowelizacja ustawy o IPN jest „jawnie antysemicka” i „otwiera drzwi do rewizjonizmu i negacji Holokaustu”. Poseł Sobel określa się publicznie jako ofiara polskiego antysemityzmu.http://www.rp.pl/Polityka/305209965-Spor-o-Holokaust-teraz-Europa.html

https://www.salon24.pl/u/nanofiber/868281,w-izbie-gmin-bedzie-debata-o-polskich-antysemitach-i-faszystach


Czy MSZ RP ma w ogóle świadomość, że w parlamencie brytyjskim zasiada poseł Partii Konserwatywnej z okręgu Shrewsbury and Atcham (Shropshire), Daniel Kawczyński, urodzony 24 stycznia 1972 roku w Warszawie, mieszkający w UK od 1979 roku?


Gdyby postkomunistyczne sieroty po Geremku w Alei Szucha przejawiały choć śladowe zainteresowanie polskim interesem narodowym, poseł Kawczyński byłby przez MSZ RP już od dawna chuchany, dmuchany i fetowany jako potencjalnie cenny lobbysta sprawy polskiej.


Rzeczywistość jest nieco inna.

 Poseł Kawczyński założył w 2010 roku grupę lobbyingową Conservative Friends of Poland, która wszakże rozwiązała się w 2015 r. w obliczu całkowitego braku zainteresowania władz polskich i traktowania jej członków z chłodem graniczacym z wrogością przez placówki RP w UK.


https://beta.companieshouse.gov.uk/company/07417820 


Poseł Kawczyński, w mniej więcej tym samym czasie, kiedy zakładał Conservative Friends of Poland,  cudem tylko uniknął oberwania po mordzie od ochrony polskiego konsulatu w Londynie, ponieważ miał czelność ująć się za jakimś szmaconym przez konsulat Polakiem i zadawać urzędnikom konsulatu kłopotliwe pytania w języku polskim.


 Mam przeto proste pytanie: Komu kibicować będzie 5 czerwca MSZ RP - posłowi Kawczyńskiemu, czy posłowi Sobelowi?


Czy komukolwiek w Alei Szucha przyszło do głowy np. dyskretne zaproponowanie posłowi Kawczyńskiemu pomocy w przedstawieniu brytyjskim parlamentarzystom polskiego stanowiska?
Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale