3 obserwujących
428 notek
23k odsłony
109 odsłon

Film chrześcijański po polsku | „Przepiękny głos”

Wykop Skomentuj

Film chrześcijański po polsku – Przepiękny głos – Błyskawicy ze Wschodu

Dong Jingxin: W domu też nie było łatwo, prawda?Co się dzieje z kościołem? Czy bracia i siostry mają się dobrze?

Chen Guang: Kościół coraz bardziej pustoszeje.Bracia i siostry są słabi i negatywnie nastawieni, coraz mniej ludzi przychodzi na spotkania.Kosciół stał się miejscem ponurym i bez życia.Na spotkaniach pastorzy i starsi cały czas głoszą na te same tematy z nauk teologicznych i z Biblii.Brakuje nowego światła, a bracia i siostry nie chcą już tego słuchać.To prawda.Spotkania nie dają chęci życia i nikt się nimi nie cieszy.Niektórzy przestali w ogóle przychodzić na spotkania.To prawda. Nie dokonuje się dzieło Ducha Świętego i nikt nie chce się spotykać.

Dong Jingxin: Jeżeli kościół tak opustoszał,powinniśmy odnaleźć taki kościół, w którym dokonuje się dzieło Ducha Świętego i który poszukuje śladów Boga.Nie możemy pozwolić na taki koniec.

Chen Guang: Masz rację. Dlatego zaczęłam szukać i znalazłam książkę.Czytając ją, dużo zyskałam - dzięki niej otworzyły się moje oczy.Myślę, że wszystko w tej książce jest prawdą i że pochodzi od Ducha Świętego. Dzięki niej poczułam się o wiele silniejsza.Chciałabym, byście ją wszyscy przeczytali.

Dong Jingxin: Wspaniale!

Title: PRZEPIĘKNY GŁOS

Chen Guang: „Choć wielu ludzi wierzy w Boga, niewielu rozumie, czym jest wiara w Niegoi co należy robić, aby szukać Jego serca.

Wynika to z tego, że chociaż ludzie znają słowo „Bóg”i wyrażenia takie jak „dzieło Boże”,nie znają Boga, a już tym bardziej Jego dzieła. Nic więc dziwnego, że nieznający Boga zanurzeni są w odmętach mętnych przekonań.Ludzie nie podchodzą poważnie do wiary w Boga, bo wierzenie w Boga jest im nieznane, nazbyt dla nich obce.W ten sposób nie spełniają wymagań Boga.Innymi słowy, jeżeli ludzie nie znają Boga, nie znają Jego dzieła,wtedy nie nadają się do Bożego użytku, a już tym bardziej do zaspokojenia pragnień Boga.„Wiara w Boga” oznacza wierzenie w to, że Bóg istnieje– to najprostsza koncepcja wiary w Boga.Co więcej, wiara w to, że Bóg istnieje, nie jest tożsama z prawdziwą wiarą w Boga.Jest to raczej swego rodzaju prosta wiara z silnym zabarwieniem religijnym.Prawdziwa wiara w Boga oznacza doświadczanie słów i dzieł Bożych w oparciu o przekonanie, że Bóg posiada najwyższą władzę nad wszystkim. Zostaniesz więc uwolniony od swojego zepsucia, napełniony pragnieniem Boga i poznasz Go.Tylko po przebyciu tej drogi będziesz mógł powiedzieć, że wierzysz w Boga.Ludzie jednak postrzegają wiarę w Boga jako coś bardzo prostego i błahego.Wiara tych ludzi nic nie znaczyi nigdy nie uzyska aprobaty Boga, ponieważ kroczą oni niewłaściwą ścieżką.Obecnie nadal są tacy, którzy wierzą w Boga w pismach i pustych doktrynach.Nie mają oni świadomości, że ich wiara w Boga pozbawiona jest całej swojej istoty i że nie są w stanie uzyskać Jego aprobaty,jednak nadal modlą się o pokój i Bożą łaskę. 

Należałoby się zatrzymać i zadać sobie pytanie:czy wierzenie w Boga rzeczywiście jest jedną z najprostszych rzeczy na świecie?

Czy wierzenie w Boga oznacza tylko otrzymywanie Jego łaski?Czy ludzie, którzy wierzą w Boga, nie znając Go, wierzą w Boga, przeciwstawiając się Mu,naprawdę są w stanie spełnić Jego pragnienie?”

Dong Jingxin: To jest wspaniałe.Wyraźnie pokazuje, czym jest wiara w Boga. Promieniuje to nowym światłem.

Chen Guang: Mm.To prawda - nigdy nie słyszeliśmy czegoś podobnego.


Źródło: Kościół Boga Wszechmogącego

Zalecenie: Pytania o wiarę 


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo