3 obserwujących
430 notek
24k odsłony
24 odsłony

Chrześcijański wideo „Tajemnica Bożego imienia”

Wykop Skomentuj2

Czytamy w Biblii: „Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki” (List do Hebrajczyków 13: 8). Według tego wersetu wielu ludzi myśli, że imię Boga pozostaje niezmienione. Kiedy powrót Pana jest wciąż nazywany Jezusem. Jednak biblijna apokalipsa mówi: „Tego, kto zwycięży, uczynię filarem w świątyni mojego Boga i już nie wyjdzie na zewnątrz. Napiszę też na nim imię mego Boga i nazwę miasta mego Boga, nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od mego Boga, i moje nowe imię” (Objawienie Jana 3:12). Widać, że Pan ma nowe imię, gdy powróci, dlaczego Pan miał zmienić imię? Jakie tajemnice są ukryte w imię Boga?

 Proszę obejrzeć: „Imię Boga się zmieniło?!” 

Czasy ostateczne | „Tajemnica Bożego imienia” Błyskawica ze Wschodu

Bóg Wszechmogący mówi: „Niektórzy głoszą, że imię Boga się nie zmienia, czemu więc imię Jahwe stało się imieniem Jezus? Miał przyjść Mesjasz, czemu więc przybył człowiek o imieniu Jezus? Dlaczego imię Boże się zmieniło? Czy takie dzieło nie zostało wykonane dawno temu? Czy Bóg nie może dziś wykonywać nowego dzieła? Wczorajsze dzieło może zostać zmienione, a dzieło Jezusa może być kontynuacją dzieła Jahwe. Czy zatem po dziele Jezusa nie może nastąpić inne dzieło? Jeśli imię Jahwe może zmienić się w imię Jezus, to czy imię Jezus też nie może ulec zmianie? Nie jest to niczym niezwykłym, a ludzie myślą tak tylko z powodu swej ograniczoności”.

„Bóg pierwotnie nie miał imienia. Przybrał tylko jedno czy drugie czy też wiele imion ponieważ musiał dokonać dzieła i musiał zarządzać ludzkością. Jakkolwiek Go nazywamy – czyż sam nie wybrał Swego imienia? Czy chciał, byś ty – Jego stworzenie – zdecydował o nim? Jego imię jest zgodnie z tym, co człowiek jest w stanie zrozumieć, z językiem ludzkości, ale to imię nie jest czymś, co człowiek może pojąć”.

 „Są tacy, którzy prawią, że Bóg jest niezmienny. Jest to właściwe, lecz odnosi się do niezmienności Jego usposobienia i istoty. Zmiany w imieniu i dziele nie dowodzą, że Jego istota się zmienia; innymi słowy, Bóg zawsze będzie Bogiem i to nigdy się nie zmieni. Skoro mówisz, że dzieło Boże jest niezmiennie, to czy mógłby On ukończyć Swój plan zarządzania? Wiesz jedynie, że Bóg jest zawsze niezmienny, ale czy wiesz, że jest zawsze nowy, a nigdy nie jest stary? Jeśli dzieło Boże jest niezmienne, czy mógłby On przewodzić ludzkości do dziś? Jeśli Bóg jest niezmienny, dlaczego wykonał już dzieło dwóch wieków? (…) a słowa „Bóg jest niezmienny” do tego, co Bóg immanentnie ma i czym jest. Jednakże, nie możesz uzależniać dzieła sześciu tysięcy lat od jednego punktu, czy ograniczać go martwymi słowami. To głupota człowieka. Bóg nie jest tak prosty, jak człowiek sądzi, a Jego dzieło nie może zatrzymać się w żadnej erze. Jahwe na przykład nie może zawsze odpowiadać imieniu Boga; Bóg może też wykonywać dzieło jako Jezus. Jest to znak, że dzieło Boże zawsze przechodzi w kolejne etapy. Bóg jest zawsze Bogiem, nigdy nie szatanem; Szatan jest zawsze szatanem i nigdy nie Bogiem. Boża mądrość, cudowność, sprawiedliwość i majestat nigdy nie ulegną zmianie. Jego istota oraz to, co ma i czym jest, nigdy się nie zmienią. Natomiast Jego dzieło zawsze przechodzi w kolejne etapy, sięga głębiej, gdyż On jest zawsze nowy, a nigdy stary. W każdym wieku Bóg przybiera nowe imię, w każdym wieku Bóg dokonuje nowego dzieła i w każdym wieku pozwala swoim stworzeniom widzieć Jego nową wolę i usposobienie” („Słowo ukazuje się w ciele”).

Źródło: Kościół Boga Wszechmogącego

Zalecenie: Powtórne przyjście Jezusa

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale