3 obserwujących
497 notek
28k odsłon
108 odsłon

Czasy ostateczne – 5 proroctw biblijnych o powtórnym przyjściu Jezusa Chrystusa spełniło s

Wykop Skomentuj4

Czasy ostateczne – 5 proroctw biblijnych o powtórnym przyjściu Jezusa Chrystusa spełniło się


Autorstwa Zheng Xun

Jesteśmy teraz w końcowym etapie dni ostatecznych i wiele braci i sióstr, wierzących w Pana i oczekujących Jego powrotu z pewnością zadaje sobie to pytanie: w rozdziale 22 wersie 12 Apokalipsy Pan Jezus prorokował, „A oto przyjdę wkrótce”. Pan obiecał nam, że przyjdzie ponownie w dniach ostatecznych, więc czy teraz powrócił? To pytanie jest naprawdę niezwykle ważne dla nas, chrześcijan, więc skąd dokładnie mamy wiedzieć, czy Pan rzeczywiście powrócił, czy też nie? W istocie Pan Jezus powiedział nam to już przez proroctwa biblijne i jeśli połączymy wszystkie fakty i głęboko je rozważymy, znajdziemy odpowiedź.

Spis treści

1. Pojawienie się wojny, głodu i trzęsień ziemi

2. Przywrócenie Izraela

3. Ewangelia będzie głoszona w każdym zakątku świata

4. Rozmnoży się nieprawość i oziębnie miłość wyznawców

5. Pojawienie się fałszywych Chrystusów i fałszywych proroków


1. Pojawienie się wojny, głodu i trzęsień ziemi


W Ewangelii wg św. Mateusza rozdział 24, wersy 6-8 napisano: „Usłyszycie też o wojnach i pogłoski o wojnach. Uważajcie, abyście się nie trwożyli. Wszystko to bowiem musi się stać, ale to jeszcze nie koniec. Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu i będzie głód, zaraza i trzęsienia ziemi miejscami. Lecz to wszystko jest początkiem boleści”. W ostatnich latach na całym świecie mają miejsce coraz bardziej dotkliwe katastrofy; trzęsienia ziemi, powodzie, susze, pożary, głód i ogniska chorób pojawiają się często i na szeroką skalę, budząc przerażenie. Świat znajduje się w zmiennym i burzliwym stanie, a wojna, akty przemocy, konflikty w regionach i ataki terrorystyczne są częstymi zjawiskami, które nadal się nasilają. Na przykład w kwietniu 2015 r. w 16 stanach w USA wykryto wirus ptasiej grypy, a eksperci oszacowali, że był to najgorszy wybuch tej choroby w USA od 30 lat. 25 kwietnia 2015 r. w środkowym Nepalu miało miejsce trzęsienie ziemi o mocy 8,1 w skali Richtera, w wyniku którego zginęło około 9 000 osób, a 22 000 zostało rannych. Była to największa klęska żywiołowa, jaka dotknęła Nepal od ponad 80 lat. Od listopada 2015 r. do lipca 2016 r. Paryż, Bruksela i Nicea były celem wielu ataków terrorystycznych, które spowodowały śmierć co najmniej 200 osób, a ponad 700 zostało rannych. W kwietniu 2016 r. Indie nawiedziła najgorsza susza od 40 lat, co spowodowało, że ponad 300 milionom ludzi brakowało wody pitnej. Od 4 do 6 lutego 2017 r. z powodu silnych opadów śniegu nastąpił szereg lawin wzdłuż granicy Afganistanu i Pakistanu, które spowodowały śmierć ponad 100 osób i dotknęły około 2617 rodzin, co dało łącznie 15 702 osoby. O świcie 1 kwietnia 2017 r. powodzie i osuwiska spowodowane ulewnym deszczem dotknęły Mocoa w Kolumbii, zabijając co najmniej 316 osób i raniąc 332, a kolejne 103 osoby zaginęły. Była to trzecia katastrofa pogodowa w historii Kolumbii i uważana jest za najgorszą klęskę, jaka kiedykolwiek dotknęła Mocoa. To właśnie częstotliwość tych nieszczęść służy jako przypomnienie od Boga dla ludzkości; widzimy z nich, że to biblijne proroctwo już dawno się wypełniło i Pan ponownie przyszedł.


2. Przywrócenie Izraela

W Ewangelii wg św. Mateusza w rozdziale 24, wersy 32-33 napisano: „A od drzewa figowego uczcie się przez podobieństwo: Gdy jego gałąź już staje się miękka i wypuszcza liście, poznajecie, że lato jest blisko. Tak i wy, gdy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że jest blisko, u drzwi”. Jak wszyscy wiemy, o drzewie figowym wypuszczającym liście mówi się w odniesieniu do przywrócenia Izraela. Państwo to zostało przywrócone do istnienia 14 maja 1948 r. Powyższe wersety mówią nam, że gdy widzimy odrodzony Izrael, Syn Człowieczy stoi u drzwi. Minęło 70 lat od przywrócenia istnienia państwa Izrael; 70 lat temu Pan był u drzwi, czyż więc nie wrócił już dawno temu? Jest całkowicie jasne, że to proroctwo dotyczące powrotu Pana Jezusa również się spełniło.


3. Ewangelia będzie głoszona w każdym zakątku świata

W Ewangelii wg św. Mateusza rozdział 24, wers 14 napisano: „A ta ewangelia królestwa będzie głoszona po całym świecie na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy przyjdzie koniec”. „Ta ewangelia (…) będzie głoszona po całym świecie” oznacza, że gdy cały świat usłyszy ewangelię Pana Jezusa, Chrystus przybędzie. (Nie oznacza to, że każda osoba usłyszała ewangelię lub że każda osoba wierzy w Chrystusa.) Kiedy Pan Jezus został przybity do krzyża i ukończył swoje dzieło odkupienia, Duch Święty zaczął prowadzić uczniów i apostołów, aby nieśli świadectwo o Panu Jezusie. Od tego czasu ewangelia Pana stopniowo rozprzestrzenia się za pośrednictwem wszelkiego rodzaju kanałów, takich jak radio, Internet, książki, ulotki ewangeliczne lub ewangelizacja wierzących. Chrześcijaństwo ugruntowało się na całym świecie, a wiele krajów przyjmuje je nawet jako religię narodową. Chrześcijanie również od dawna rozprzestrzeniają się po całym świecie, a wielu przyjmuje ewangelię Pana Jezusa nawet w Chinach, które są rządzone przez ateistyczną partię polityczną; ewangelia odkupienia Pana Jezusa już dawno rozszerzyła się aż na krańce świata. Drodzy bracia i siostry, pomyślcie o tym przez chwilę: jaki naród, który region na świecie nigdy nie słyszał ewangelii Pana Jezusa?

Pełny tekst


Zobacz więcej: Wielki ucisk biblia


Dziękuję za zainteresowanie moim blogiem! Teraz, gdy wszystkie proroctwa o powrocie Pana Jezusa zostały wypełnione, nadszedł krytyczny czas na przyjęcie Pana. Jak możemy powitać powrót Pana Jezusa i zostać zabrani do królestwa niebieskiego? Jeśli w swojej wierze i w swoim życiu macie jakieś wątpliwości czy pytania, skontaktujcie się z nami przez WhatsApp.

Porozmawiaj z nami na WhatsApp

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale