3 obserwujących
663 notki
38k odsłon
  49   0

Za zmartwychwstaniem Pana Jezusa, który ukazał się uczniom, kryje się wielka wola Boga.

Wielu wierzących wie, że 2000 lat temu Pan Jezus powstał z martwych i ukazał się ludziom przez 40 dni. Czy wiesz dlaczego Pan Jezus to zrobił? W rzeczywistości kryje się za tym wielka wola Boża. Spójrzmy co mówi Bóg. Ci, którzy za nim podążają nie mają prawdziwej wiedzy o tym, że jest Chrystusem, samym Bogiem. Zwłaszcza po tym, jak Pan Jezus został aresztowany przez rząd rzymski, a także wychłostany i ubiczowany przez żołnierzy i ukrzyżowany. Wielu ludzi ma wątpliwości co do Pana Jezusa.

image

Bóg mówi: „Zatem pierwszą rzeczą, jakiej Pan Jezus dokonał po zmartwychwstaniu było umożliwienie wszystkim ujrzenia Go, aby zapewnić o swoim istnieniu oraz potwierdzić fakt swojego zmartwychwstania. Dodatkowo poprawiło to Jego relację z ludźmi, pozwalając odtworzyć relację, jaką miał z nimi kiedy działał w ciele i był Chrystusem, którego mogli zobaczyć i dotknąć. Dzięki temu jeden z rezultatów był taki, że ludzie nie mieli wątpliwości, iż po tym, jak został przybity do krzyża, Pan Jezus powstał z martwych i nie wątpili w realizowane przez Pana Jezusa dzieło odkupienia ludzkości. Kolejny rezultat był taki, że fakt, iż po zmartwychwstaniu Pan Jezus ukazał się ludziom i pozwolił, by Go dotknęli oraz zobaczyli, mocno ugruntował ludzkość w Wieku Łaski. Od tamtego momentu ludzie nie mogli już się cofnąć do poprzedniego wieku, Wieku Prawa, z powodu „zniknięcia” czy też „dezercji” Pana Jezusa, lecz kroczyli dalej swoją ścieżką, wypełniając nauki Pana Jezusa oraz stosując się do dzieła, którego dokonał. Tym samym oficjalnie zainicjowany został nowy etap dzieła Wieku Łaski, a ludzie, którzy dotąd żyli według prawa, od tego momentu oficjalnie wyszli spod prawa i wkroczyli w nową erę z nowym początkiem. Oto wieloraka wymowa Jezusowego ukazania się ludzkości po zmartwychwstaniu”.

Ze słów Boga możemy zobaczyć, że chociaż ludzie, którzy w tym czasie naśladowali Pana Jezusa, słuchali wielu nauk Pana Jezusa i widzieli wiele znaków i cudów dokonanych przez Pana Jezusa mówili, że jest Panem i Synem Boga. W tym kontekście jeśli Pan Jezus nie pojawi się ludziom po swoim zmartwychwstaniu, większość ludzi, którzy pójdą za Panem, powróci do Wieku Prawa i nadal będzie przestrzegać prawa Starego Testamentu. Bóg zna najskrytsze zakamarki ludzkich dusz, okazuje sympatię dla ludzkiej słabości, i wie o niedojrzałości człowieka i jego słabym charakterze. Pan Jezus ukazał się uczniom z martwych, przemówił do nich i objaśniał Pismo. Celem jest, aby wszyscy, którzy idą za Nim, utwierdzali się z serca: Pan Jezus naprawdę zmartwychwstał. Jest nadal miłosiernego i kochającego usposobienia. Pan Jezus jest samym wcielonym Bogiem. Już nie wątpią w Pana Jezusa, ale naprawdę wierzą w Pana Jezusa i wyznają, że Jezus Chrystus jest Panem. Widać z tego, że Pan Jezus ukazał się ludziom poprzez zmartwychwstanie, aby wzmocnić wiarę ludzi w wierzenie w Pana i naśladowanie Go. Pogłębił więź między ludźmi a Bogiem. Ludzie są zdolni do podążania za Panem i kontynuowania dalszej drogi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o woli Bożej, przeczytać artykuł: Dlaczego Pan Jezus ukazał się ludziom po swoim zmartwychwstaniu? możesz również skontaktować się z nami przez WhatsApp będziemy kontaktować się razem.

Porozmawiaj z nami na WhatsApp


Czytaj więcej:

Dlaczego Pan Jezus ukazał się ludziom po swoim zmartwychwstaniu?

W Biblii napisano: „A gdy to mówili, sam Jezus stanął pośród nich i powiedział do nich: Pokój wam. A oni się zlękli i przestraszeni myśleli, że widzą ducha. I zapytał ich: Czemu się boicie i czemu myśli budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi, że to jestem ja. Dotknijcie mnie i zobaczcie, bo duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że ja mam. Kiedy to powiedział, pokazał im ręce i nogi. Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i dziwili się, zapytał ich: Macie tu coś do jedzenia? I podali mu kawałek pieczonej ryby i plaster miodu. A on wziął i jadł przy nich”. (Łk 24:36-43). Za każdym razem, gdy czytam te wersy, zazdroszczę Piotrowi, Janowi i pozostałym. Kiedy Jezus wykonywał swoje dzieło w Judei, dniem i nocą był ze swoimi uczniami, a kiedy zmartwychwstał, otaczał ich opieką tak samo jak wcześniej, ukazywał się im, wyjaśniał im Pismo Święte i nauczał ich. Piotr i pozostali mieli szczęście, że zostali wybrani przez Pana, aby być Jego uczniami, i mogli na własne uszy słuchać nauczania Pana Jezusa – spotkało ich takie błogosławieństwo! Później przeczytałem słowa Boga i zrozumiałem, że za ukazaniem się Pana Jezusa ludziom po Jego zmartwychwstaniu w rzeczywistości stała Jego wola oraz że w jeszcze większym stopniu zawierała się w tym wszechmoc i mądrość Boga. Naprawdę zrozumiałem, że ukazanie się Pana Jezusa ludziom po Jego zmartwychwstaniu rzeczywiście miało ogromne znaczenie!

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale