3 obserwujących
803 notki
45k odsłon
  42   0

Ujawniono: jak działać, aby oczyścić i zbawiać ludzi, gdy Pan powróci

Dzięki poście w ostatnim numerze wiemy, że Pan ponownie dokona kroku oczyszczenia i zbawienia, abyśmy byli wolni z niewoli grzesznej natury i byli zakwalifikowani do wejścia do królestwa niebieskiego. Jak Pan wykonał tę pracę? Przyjrzyjmy się, jak wypowiadane są słowa Boga.

image

Pan Jezus powiedział: „Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym". (J 12:48). „Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą”. (J 17:17)

Bóg Wszechmogący mówi: „W czasach ostatecznych Chrystus używa różnych prawd, by uczyć człowieka, obnażyć jego istotę, szczegółowo analizować jego słowa i uczynki. Te słowa obejmują różne prawdy, takie jak ludzki obowiązek, w jaki sposób człowiek powinien okazywać posłuszeństwo Bogu, w jaki sposób powinien okazywać Mu wierność, jak człowiek powinien urzeczywistniać zwykłe człowieczeństwo, a także mądrość i usposobienie Boże i tak dalej. Te słowa są w całości nakierowane na istotę człowieka i jego skażone usposobienie. W szczególności słowa, które pokazują, jak człowiek z pogardą odrzuca Boga, są wypowiadane w odniesieniu do tego, jak człowiek ucieleśnia szatana i siłę wrogą wobec Boga. Podejmując dzieło swego sądu, Bóg nie ujawnia natury człowieka w zaledwie kilku słowach. On obnaża ją, rozprawia się z nią oraz ją przycina przez długi okres czasu. Te metody obnażania jej, rozprawiania się z nią oraz przycinania nie mogą być zastąpione zwykłymi słowami, ale prawdą, której człowiek wcale nie posiada. Tylko takie metody mogą być uznane za sąd. Tylko poprzez sąd tego rodzaju człowiek może się podporządkować i w pełni przekonać do poddania się Bogu, a ponadto może zdobyć prawdziwe poznanie Boga. To, do czego doprowadza dzieło sądu, to zrozumienie przez człowieka prawdziwego Bożego oblicza oraz prawdy o swoim własnym buncie. Dzieło osądzania pozwala człowiekowi zdobyć duże zrozumienie woli Bożej, celu Bożego dzieła oraz tajemnic, które są dla niego niepojęte. Pozwala też człowiekowi rozpoznać i zaznajomić się ze swoją skażoną istotą oraz ze źródłem swego skażenia, a także odkryć własną brzydotę. Wszystkie te efekty wywołuje dzieło sądu, bo istota tego dzieła to tak naprawdę odkrywanie prawdy, drogi i życia Bożego przed wszystkimi tymi, którzy w Niego wierzą. Ta praca jest dziełem sądu dokonywanym przez Boga".

Ze słów Boga możemy zrozumieć, że Pan powróci w dniach ostatecznych, aby osądzić nas i oczyścić, wyrażając prawdę we wszystkich aspektach, pokazując nam drogę do pozbycia się wszelkiego rodzaju zepsutych usposobień, do zbawienia i wejścia do królestwa niebieskiego . W sądzie i objawieniu słów Boga widzimy, że jesteśmy pełni zła, podstępu, chciwości, złośliwości, znudzenia prawdą i innych szatańskich zepsutych usposobień, chociaż na przykład możemy pracować dla Boga i mieć dobre uczynki na zewnątrz, intencją stojącą za tym jest zajmowanie się Bogiem i uzyskanie błogosławieństw królestwa niebieskiego; kiedy dzieło Boże nie jest zgodne z naszymi koncepcjami, możemy opierać się i potępiać; nadal możemy narzekać na Boga i nie mieć prawdziwego posłuszeństwa do Boga w trudnym środowisku... W objawieniu prawdy i objawieniu się faktów widzieliśmy, że byliśmy zbyt zepsuci przez szatana i nie wyglądamy jak normalny człowiek, widzieliśmy też, że Boże usposobienie było święte i sprawiedliwi i nie mogli być znieważeni, a w naszych sercach mieliśmy prawdziwą bojaźń i posłuszeństwo Bogu.W ten sposób upadliśmy przed Bogiem, pokutowaliśmy i wyznaliśmy Bogu, byliśmy gotowi przyjąć Boży sąd i byliśmy gotowi postępować zgodnie ze słowami Boga, a nasze zepsute usposobienie zaczęło się stopniowo oczyszczać i żyliśmy trochę jak ludzie. Widać, że przyjęcie Bożego dzieła sądu w dniach ostatecznych jest dla nas jedyną drogą do królestwa niebieskiego. Bracia i siostry, czy znacie teraz sposób oczyszczenia się z grzechu i wejścia do królestwa niebieskiego? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, możesz skontaktować się z nami przez WhatsApp, a my skontaktujemy się z Tobą online.

Porozmawiaj z nami na WhatsApp


Zalecenie: Powtórne przyjście Chrystusa

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale