3 obserwujących
146 notek
61k odsłon
  1524   0

Jan Kulczyk. Biografia niezwykła - premiera!

Premiera książki "Jan Kulczyk. Biografia niezwykła"
Premiera książki "Jan Kulczyk. Biografia niezwykła"

Wydawnictwo Fronda wraz z Cezarym Bielakowskim oraz Piotrem Nisztorem zapraszają na spotkanie premierowe wokół książki „Jan Kulczyk. Biografia niezwykła”.

Czas: 9 listopada 2015 r., g. 18:30
Miejsce: Centrum Biznesowo-Finansowe w sali Kino KC (poziom -1)
ul. Nowy Świat 6/12, Warszawa
 
Książka o najbogatszym Polaku, który pierwszy milion dostał od ojca, a pozostawił po sobie majątek wart 15 miliardów. Publikacja została napisana z pomocą głównego jej bohatera – Jana Kulczyka.

Drapieżny kapitalista i hojny filantrop. Ikona transformacji polskiej gospodarki. Człowiek, który z upodobaniem kolekcjonował zarówno dzieła sztuki, jak i znajomości z możnymi tego świata. Hanna Suchocka radziła się go, czy ma objąć posadę premiera RP. Przyjmował go Donald Tusk. Do jego firmy zaglądał Marian Krzaklewski. Szczególne relacje łączyły go z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, do którego miał nieograniczony dostęp.

Miliarder bardzo dobrze znał papieża Jana Pawła II, przyjaźnił się z prymasem Józefem Glempem, a w zakonie paulinów miał nawet swoją celę i habit.

Pierwsze duże pieniądze zarobił na kosmetykach Reve. Dodatkowo produkował pastę BHP, akumulatory i Bielmex, który doskonale usuwał stemple poświadczające zakup przydziału na kartki.

Publikacja zawiera m.in.:

– kulisy największych inwestycji i zdarzeń, bez których nie osiągnąłby swojej pozycji,

– omówienie sporów wokół osoby Kulczyka i jego przedsięwzięć m.in. afera Orlenu, spór o autostrady, Warta, Telekomunikacja Polska, afera podsłuchowa i prywatyzacja Ciechu,

– galerię postaci, które odegrały ważną rolę w jego życiu,

– odpowiedź na pytanie, w kim upatrywał swojego największego wroga oraz kto mógł stać za nagraniami kelnerów.

Dowiecie się również jaka jest jego ulubiona marka zegarków, jakie dania przygotowywał dla niego prywatny kucharz i do czego miał słabość. Gdzie latał wraz z rodziną i jakie interesy robili jego najbliżsi.

Osobiste relacje to najważniejsza część jego narracji, bo jak lubił mawiać doktor Jan Kulczyk, interesy robi się z ludźmi, a nie z firmami.

Zgłoś swój udział na facebooku i zaproś znajomych:

https://www.facebook.com/events/365682883623791/ 

Wstęp wolny.

 

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale