Premiera książki "Jan Kulczyk. Biografia niezwykła"
Premiera książki "Jan Kulczyk. Biografia niezwykła"
Wydawnictwo Fronda Wydawnictwo Fronda
1536
BLOG

Jan Kulczyk. Biografia niezwykła - premiera!

Wydawnictwo Fronda Wydawnictwo Fronda Kultura Obserwuj notkę 8

Wydawnictwo Fronda wraz z Cezarym Bielakowskim oraz Piotrem Nisztorem zapraszają na spotkanie premierowe wokół książki „Jan Kulczyk. Biografia niezwykła”.

Czas: 9 listopada 2015 r., g. 18:30
Miejsce: Centrum Biznesowo-Finansowe w sali Kino KC (poziom -1)
ul. Nowy Świat 6/12, Warszawa
 
Książka o najbogatszym Polaku, który pierwszy milion dostał od ojca, a pozostawił po sobie majątek wart 15 miliardów. Publikacja została napisana z pomocą głównego jej bohatera – Jana Kulczyka.

Drapieżny kapitalista i hojny filantrop. Ikona transformacji polskiej gospodarki. Człowiek, który z upodobaniem kolekcjonował zarówno dzieła sztuki, jak i znajomości z możnymi tego świata. Hanna Suchocka radziła się go, czy ma objąć posadę premiera RP. Przyjmował go Donald Tusk. Do jego firmy zaglądał Marian Krzaklewski. Szczególne relacje łączyły go z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, do którego miał nieograniczony dostęp.

Miliarder bardzo dobrze znał papieża Jana Pawła II, przyjaźnił się z prymasem Józefem Glempem, a w zakonie paulinów miał nawet swoją celę i habit.

Pierwsze duże pieniądze zarobił na kosmetykach Reve. Dodatkowo produkował pastę BHP, akumulatory i Bielmex, który doskonale usuwał stemple poświadczające zakup przydziału na kartki.

Publikacja zawiera m.in.:

– kulisy największych inwestycji i zdarzeń, bez których nie osiągnąłby swojej pozycji,

– omówienie sporów wokół osoby Kulczyka i jego przedsięwzięć m.in. afera Orlenu, spór o autostrady, Warta, Telekomunikacja Polska, afera podsłuchowa i prywatyzacja Ciechu,

– galerię postaci, które odegrały ważną rolę w jego życiu,

– odpowiedź na pytanie, w kim upatrywał swojego największego wroga oraz kto mógł stać za nagraniami kelnerów.

Dowiecie się również jaka jest jego ulubiona marka zegarków, jakie dania przygotowywał dla niego prywatny kucharz i do czego miał słabość. Gdzie latał wraz z rodziną i jakie interesy robili jego najbliżsi.

Osobiste relacje to najważniejsza część jego narracji, bo jak lubił mawiać doktor Jan Kulczyk, interesy robi się z ludźmi, a nie z firmami.

Zgłoś swój udział na facebooku i zaproś znajomych:

https://www.facebook.com/events/365682883623791/ 

Wstęp wolny.

 

Od debiutu w 1994 roku aż po dzień dzisiejszy wydawnictwo Fronda wydaje awangardowy kwartalnik oraz nietuzinkowe książki w trzech głównych kategoriach: – publicystyka konserwatywno–prawicowa, – książki historyczne odkłamujące historię Polski i świata, – literatura katolicka podawana w nowatorskiej formie. Czytelnicy doceniają publikacje wydawnictwa Fronda za niezaprzeczalną wartość merytoryczną oraz wyrazistość. Nie byłoby to możliwe bez znakomitych autorów, takich jak: Gilbert Keith Chesterton, Szymon Nowak, Sławomir Cenckiewicz, Tadeusz Płużański, Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz, Piotr Gontarczyk. Z roku na rok wydawnictwo bardzo prężnie się rozwija i z małej oficyny, oferującej swoim odbiorcom wartościowe, aczkolwiek niszowe publikacje, stało się przedsiębiorstwem z ogromnym potencjałem, wydającym także bestsellery, takie jak: „Dziewczyny Wyklęte” Szymona Nowaka czy seria „Resortowe dzieci”. Fronda (w starofrancuskim proca) jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskim rynku wydawniczym. Obecnie, oprócz książek i kwartalnika Fronda Lux wydawanych przez FRONDA PL Sp. z o.o., funkcjonuje całkowicie niezależny, prowadzony przez inną firmę portal Fronda.pl.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura