107 obserwujących
999 notek
1443k odsłony
  3547   0

Czy Macierewicz będzie za darmo ?

Ryszard Gitis urzęduje na Mickiewicza 51, w domu  naprzeciwko willi prezesa, wynajmowanym  przez spółkę Srebrna, opisywaną w ostatnim Newsweeku. Razem ze swoim zięciem  świętuje kolejny sukces. Jego spółka Rejtan sprzedaje Bibliotekę  Smoleńską, czyli na przykład badania prof. Bininedy za 35 złotych, Białą Księgę Macierewicza za 65 złotych czy konferencje sejmowe smoleńskiego Zespołu  Parlamentarnego za 10 złotych, a od minionego poniedziałku także najnowszy hit : nowy  raport Zespołu Parlamentarnego z jego dwuletniej działalności w postaci książki: 28 miesięcy po Smoleńsku. Rejtan to całkowicie prywatna spółka, bowiem należy tylko do Tomasza Sakiewicza i jego teścia/ wyciąg z KRS/

Ten szeroko reklamowany przez Antoniego Macierewicza raport ma postać obszernej, 80-stronicowej broszury w formacie A4, gdzie sejmowy zespół przedstawia swoje 49 tez, a we wstępie z czytelnikami witają się autorzy raportu – sam  przewodniczący poseł Macierewicz, Prezydium Zespołu czyli wicemarszałek senatu RP Stanisław Karczewski, dalej miedzy innymi znane posłanki Anna Fotyga i Elżbieta Kruk, także posłowie, m.in. Maciej Łopiński  i Andrzej Duda. Książka nie posiada innych autorów i ma wszelkie cechy informacji publicznej, którą zgodnie ze swoim regulaminem Zespól Macierewicza zobowiązał się udzielać społeczeństwu. Ale właśnie. Dlaczego aż za 65 złotych plus koszty przesyłki? Przecież  wydrukowanie takiej broszury to koszt kilku złotych, a wytłoczenie płyty DVD z pudelkiem i okładką kosztuje może 1,50 zł. Sejm także ma środki i mógł te książkę wydrukować i sprzedawać jak wszystkie swoje druki, ale już za normalne, mniejsze pieniądze. Cena 65 złotych za informację publiczną to za drogo - za drogo o dokładnie 65 złotych. Bowiem raport ten powinien ukazać się na sejmowych stronach zespołu. Poseł Macierewicz masę wysiłku włożył w reklamę tej książki w czasie transmitowanej przez TVN i różne telewizje konferencji prasowej i  podczas swoich  innych wystąpień, także z poświęceniem reklamują ją media Sakiewicza. Ktoś również dołożył wszelkich starań, aby w internecie nie można było znaleźć linku do raportu - nie ma go w wersji pisemnej na dzień dzisiejszy nigdzie, są tylko reklamowe filmiki z telewizji Sakiewicza Niezalezna TV, gdzie szef Zespołu przedstawia go publiczności. Nic dziwnego - gdyby był umieszczony na stronach Zespołu czy Pis org., wtedy książka nie mogłaby u Sakiewicza  i jego teścia kosztować aż tyle.

Zespół sejmowy działa na podstawie mandatu posła, a nie prywatnie po godzinach, zatem mamy tu do czynienia z pasożytowaniem przez spółkę Rejtan na publicznych pieniądzach, na publicznym wysiłku i takie zmonopolizowanie informacji publicznej, która z definicji powinna być za darmo, by móc na niej dobrze zarabiać.  Oczywiście musi się dziać to za zgodą wicemarszałka Senatu, czy posła Macierewicza - to już rodzaj układu polityczno-biznesowego, w którym Sejm RP pracuje na Rejtana sp. z o.o.... Smoleńskie Amber Gold działa na jednak na trochę innej zasadzie - Sakiewicz i PiS przyjmują lokaty zaufania na szukanie Prawdy, ale nie wypłacają odsetek, wręcz przeciwnie, potem każą sobie za Prawdę lichwiarsko płacić. To elementarna nieuczciwość wobec wyborców i opinii publicznej, także dlatego, że jak widać- po to również wymyślają swoje zamachy, by na nich zarabiać.

Salon 24 to medium obywatelskie, ale blogują tu także zawodowi politycy. Może więc  tym skandalem zajmie się były szef NIK-u i prawnik europoseł Wojciechowski, może senator Libicki lub poseł Kuźmiuk? Może uda im się sprawić, by Macierewicz był za darmo? Bo to jest afera, a jeśli nikt się tym nie zainteresuje, to mamy tym samym następną aferę.

"28 miesięcy po Smoleńsku" - Książka z dwiema płytami DVD
Kliknij zdjęcie aby powiększyć
Tytuł: "28 miesięcy po Smoleńsku" - Książka z dwiema płytami DVD
Autor: Praca zbiorowa
Cena: 65.00 zł
Data wydania: siepień 2012
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Rejtan Sp. z o.o.
Dostępność: W magazynie
ID: 910

Ilość: 

 

poprzednie wpisy na ten temat:

http://wywczas.salon24.pl/441135,pozorant-sie-demaskuje-czyli-rozmowy-z-sekta

http://wywczas.salon24.pl/440411,dziwne-historie-sejmowej-strony-zespolu-smolenskiego

http://wywczas.salon24.pl/434444,profesor-artymowicz-nigdy-nie-pokona-biniendy-i-macierewicza

Lubię to! Skomentuj62 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale