Cezary Dobrowolski Cezary Dobrowolski
109
BLOG

Piętno i dyskryminacja

Cezary Dobrowolski Cezary Dobrowolski Społeczeństwo Obserwuj notkę 3

Homofobia, stygmatyzacja (negatywne i zwykle niesprawiedliwe przekonania) i dyskryminacja (niesprawiedliwe traktowanie osoby lub grupy osób) wobec gejów, osób biseksualnych i innych mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami nadal istnieją w Stanach Zjednoczonych i mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie -bycie z tej społeczności.

Te negatywne przekonania i czyny mogą wpływać na zdrowie fizyczne i psychiczne gejów, biseksualistów i innych mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami, niezależnie od tego, czy szukają oni usług zdrowotnych i są w stanie je uzyskać, a także na jakość usług, które mogą otrzymać. Takie bariery zdrowotne muszą zostać rozwiązane na różnych poziomach społeczeństwa, takich jak placówki opieki zdrowotnej, miejsca pracy i szkoły, aby poprawić stan zdrowia gejów i biseksualistów przez całe życie. 

Wpływ negatywnych postaw na homoseksualistów, biseksualistów i innych mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami 

Niektórzy ludzie mogą mieć negatywne nastawienie do gejów, biseksualistów i innych mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami. Takie postawy mogą prowadzić do odrzucenia przez przyjaciół i rodzinę, aktów dyskryminacji i przemocy oraz prawa i polityki z negatywnymi konsekwencjami. Jeśli jesteś gejem, biseksualistą lub mężczyzną uprawiającym seks z innymi mężczyznami, homofobia, stygmatyzacja i dyskryminacja mogą: 

Wpływa na Twoje dochody, możliwość znalezienia lub utrzymania pracy oraz zdolność do uzyskania i utrzymania ubezpieczenia zdrowotnego.

1.Ogranicz dostęp do wysokiej jakości opieki zdrowotnej, która reaguje na Twoje problemy zdrowotne.

2.Dodaj do słabego zdrowia psychicznego i słabych umiejętności radzenia sobie, takich jak nadużywanie narkotyków, ryzykowne zachowania seksualne i próby samobójcze.

3.Wpływaj na twoją zdolność do utrzymywania i utrzymywania długotrwałych związków osób tej samej płci, które zmniejszają twoje szanse na zarażenie się HIV i chorobami przenoszonymi drogą płciową.

4.Utrudnij otwartość na temat swojej orientacji seksualnej, co może zwiększyć stres, ograniczyć wsparcie społeczne i negatywnie wpłynąć na twoje zdrowie.

Homofobia, stygmatyzacja i dyskryminacja mogą być szczególnie trudne dla młodych mężczyzn homoseksualnych, biseksualnych i innych mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami. Te negatywne postawy zwiększają ich szanse na doświadczanie przemocy, zwłaszcza w porównaniu z innymi uczniami w ich szkołach. Przemoc może obejmować takie zachowania, jak dokuczanie, dokuczanie, nękanie, napaść fizyczna i zachowania samobójcze.

Młodzież homoseksualna i biseksualna oraz inne mniejszości seksualne są bardziej narażone na odrzucenie przez swoje rodziny. Zwiększa to możliwość bezdomności. Około 40% bezdomnej młodzieży to osoby LGBT. W badaniu opublikowanym w 2009 roku porównano homoseksualnych, lesbijskich i biseksualnych młodych dorosłych, którzy doświadczyli silnego odrzucenia ze strony swoich rodzin, z rówieśnikami, którzy mieli bardziej wspierające rodziny. Naukowcy odkryli, że osoby, które doświadczyły silniejszego odrzucenia, dotyczyły: 

Osiem razy bardziej prawdopodobne jest, że próbował popełnić samobójstwo

Sześciokrotnie częściej zgłaszają wysoki poziom depresji

3-krotnie większe prawdopodobieństwo zażywania narkotyków

3 razy bardziej narażone na ryzykowny seks

Zmniejszanie skutków stygmatyzacji i dyskryminacji

Geje i biseksualiści oraz ich rodziny i przyjaciele mogą podjąć kroki w celu złagodzenia skutków homofobii, stygmatyzacji i dyskryminacji oraz ochrony swojego zdrowia fizycznego i psychicznego. Jednym ze sposobów radzenia sobie ze stresem spowodowanym piętnem i dyskryminacją jest wsparcie społeczne. Badania pokazują, że geje, którzy mają dobre wsparcie społeczne - ze strony rodziny, przyjaciół i szerszej społeczności gejowskiej - mają:

A.wyższa samoocena,

B.bardziej pozytywna tożsamość grupowa, oraz

C.bardziej pozytywne zdrowie psychiczne

Co mogą zrobić rodzice i opiekunowie?

Rodzice nastolatka homoseksualnego lub biseksualnego mogą mieć istotny wpływ na obecne i przyszłe samopoczucie psychiczne i fizyczne ich dziecka. Rodzice powinni otwarcie rozmawiać z nastolatkiem o wszelkich problemach lub obawach i zwracać uwagę na zachowania, które mogą wskazywać, że ich dziecko jest prześladowane lub doświadcza przemocy. Jeśli podejrzewa się nękanie, przemoc lub depresję, rodzice powinni podjąć natychmiastowe działania, współpracując z personelem szkoły i innymi dorosłymi w społeczności.

Ponadto rodzice, którzy rozmawiają z nastolatkami i słuchają ich w sposób zachęcający do otwartej dyskusji na temat orientacji seksualnej, mogą pomóc nastolatkom poczuć się kochanymi i wspieranymi. Rodzice powinni szczerze rozmawiać z nastolatkami o bezpieczniejszym seksie, chorobach przenoszonych drogą płciową i zapobieganiu HIV. Rodzice powinni również rozmawiać z nastolatkami o tym, jak unikać ryzykownych zachowań i niebezpiecznych lub wysokiego ryzyka sytuacji.

                    image

Rodzice powinni również opracować wspólne cele ze swoimi nastolatkami, takie jak bycie zdrowym i dobre powodzenie w szkole. Istnieje wiele organizacji i zasobów informacyjnych online, które pomagają rodzicom dowiedzieć się więcej o tym, jak mogą wspierać swojego homoseksualnego i biseksualnego nastolatka, innych członków rodziny i przyjaciół swoich nastolatków.

Co mogą zrobić szkoły?

Szkoły mogą również pomóc zmniejszyć piętno i dyskryminację młodych gejów, biseksualistów i innych mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami. Pozytywne środowisko szkolne wiąże się z mniejszą depresją, mniejszymi uczuciami samobójczymi, mniejszym zażywaniem narkotyków i mniejszą liczbą nieusprawiedliwionych nieobecności w szkole wśród uczniów LGBT. Szkoły mogą pomóc w tworzeniu bezpieczniejszych i bardziej wspierających środowisk, zapobiegając zastraszaniu i nękaniu, promując więzi szkolne i promując zaangażowanie rodziców. Można to zrobić za pomocą następujących zasad i praktyk:

Zachęcaj do szacunku dla wszystkich uczniów i nie zezwalaj na zastraszanie, nękanie lub przemoc wobec uczniów.

Zidentyfikuj „bezpieczne przestrzenie”, takie jak gabinety doradców, wyznaczone sale lekcyjne lub organizacje studenckie, w których młodzież homoseksualna i biseksualna może uzyskać wsparcie od administratora, nauczyciela lub innego personelu szkoły.

Zachęcanie do prowadzenia przez uczniów i organizowanych przez nich klubów szkolnych, które promują bezpieczne, przyjazne i akceptujące środowisko szkolne (takie jak sojusze gejowskie, które są klubami szkolnymi otwartymi dla młodzieży o wszystkich orientacjach seksualnych).

Upewnij się, że lekcje zdrowia lub materiały edukacyjne zawierają informacje o HIV i chorobach przenoszonych drogą płciową, które są istotne również dla młodzieży homoseksualnej i biseksualnej, upewniając się, że informacje zawierają słowa lub terminy włączające.

Zachęcaj okręg szkolny i personel szkolny do tworzenia i publikowania szkoleń na temat tworzenia bezpiecznego i wspierającego środowiska szkolnego dla wszystkich uczniów, niezależnie od orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej, oraz zachęcaj pracowników do uczestniczenia w tych szkoleniach.

Ułatw uczniom dostęp do usługodawców środowiskowych, którzy mają doświadczenie w świadczeniu usług zdrowotnych, w tym testów i porad w zakresie HIV / STD, oraz usług socjalnych i psychologicznych dla młodzieży homoseksualnej i biseksualnej.

Możesz również pomóc, zgłaszając dyskryminację, zwłaszcza podczas poszukiwania i korzystania z opieki zdrowotnej. Może to mieć również pozytywny wpływ na środowisko innych gejów i biseksualistów. Szpitale nie mogą dyskryminować ludzi ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. Szpitale, które otrzymują fundusze z Centers for Medicaid i Medicare, muszą mieć niedyskryminacyjne zasady dotyczące wizyt w szpitalachZewnętrzny, aby partnerzy tej samej płci i inni członkowie rodziny mogli odwiedzać bliskich w szpitalu.

Niezależnie od tego, czy jesteś gejem, czy hetero, możesz pomóc zmniejszyć homofobię, stygmatyzację i dyskryminację w swojej społeczności oraz zmniejszyć negatywne skutki zdrowotne. Nawet małe rzeczy mogą mieć znaczenie, takie jak wsparcie członka rodziny, przyjaciela lub współpracownika.

bloger

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo