0 obserwujących
14 notek
5308 odsłon
  272   3

Fatalna gra Świątek!

Brak progresji u liderki!

Iga znowu pokazała jak grać nie należy! Słabiutki pierwszy serwis - zaledwie 150 km/h a w porywach 160 km/h. Serwis niekierowany - kierunki przypadkowe. Drugi serwis za mało topowany - łatwiutki do returnu. Wymiana piłek, to obrona byleby przebić. Ataków top-spinowych jak na lekarstwo. Returny słabiutkie i na środek kortu. 

Nogi zostają w tyle. Brak sił w nogach. Gra tylko rękami - macha nimi jak wiatrak. Uderzenia mało kręcone - zwykłe "puste" piłki jakie grają nowicjuszki. Zamiast najść na piłkę i uderzyć ze skrętem tułowia, macha rękoma jakby się opędzała od much.

Nie wyciąga wniosków z gry przeciwniczki, nie wyłapuje jej słabych stron. Wygląda jakby trener nie dokonywał analizy gry przeciwniczki i wysyłał Igę do rozpoznania bojem. 

Świątek nie wykazuje ambicji na korcie - gra jak bezmyślny automat - wejdzie, to wejdzie, a może przeciwniczka się pomyli. Słabo przewiduje kierunki zagrań przeciwniczki. Słabo się porusza po korcie jakby była bez sił. A jak zdobędzie punkt, to zaciska pięść jakby to był wyczyn. Liderka rankingu nawet po wygranym meczu powinna mieć kamienną twarz, a nie cieszyć się jakby zdobyła świat. Dla liderki wygrany punkt, to normalność. Iga obejrzyj mecze sióstr Williams - one się nie cieszyły z byle czego, bo znały swoją wartość. 

Generalnie szok!  Tak nie gra 1 rakieta świata!

Już rok temu pisałem, że Iga powinna postarać się o trenera z pierwszej ligi. Obecny nie nauczył Radwańskiej silnego i kierunkowego serwisu - nie nauczył też Igi. Nie nauczył Radwańskiej silnych i top-spinowych ataków - nie nauczył też Igi. 

Iga! Zmień trenera jak najszybciej, bo spadniesz z piedestału i będziesz średniaczką. Dla obecnego trenera liderowanie w rankigu, to za wysokie progi! Zmień też sparringpartnera, bo ten gra jałowe piłki i jałowe serwisy.


Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport