Ars Longa Vita Brevis
Krótko (albo i nie) o rzeczach ważnych i nieważnych
10 obserwujących
26 notek
46k odsłon
  1482   2

Ocalone fotografie

Jerzy Troszczyński, fot.archiwum
Jerzy Troszczyński, fot.archiwum

Studium filmowe, lata doświadczeń, a co najważniejsze: zadowoleni odbiorcy, zmobilizowały mnie do dalszego pogłębiania wiedzy i umiejętności oraz poszukiwania nowych dróg artystycznych. Od ponad dwóch lat współpracuję z organizacjami pozarządowymi na rzecz których realizuję reportaże filmowe i fotograficzne, jestem również realizatorem festiwali muzycznych, odbywających się każdej jesieni w Warszawie. Wraz z przyjacielem, również zajmującym się fotografią i filmem, współtworzymy Grupę Twórczą "Liche Studio" realizującą reportaże filmowe i fotograficzne, trailery filmowe; zajmujemy się również rejestracją i montażem notacji biograficznych na rzecz organizacji pozarządowych oraz mediów publicznych i prywatnych.

KRZYSZTOF HOFFMANN

historyk, podróżnik, fotograf, filmowiec, w latach 2008-2013 współpracownik Fundacji Kresy-Syberia, autor ponad 300 wywiadów / notacji ze świadkami historii, nagrywanych w Polsce, na Ukrainie, Litwie, Białorusi, w Kirgistanie, a także w Wielkiej Brytanii. Koordynator projektu Audiowizualne Archiwum Sybiraków, autor filmów dokumentalnych (m.in. o historii 2 Korpusu Polskiego (2013), a także historii żydowskiej ludności miasteczka Przedecz w Wielkopolsce (2014), „Dzieci Wojny” (premiera kwiecień 2020 r.). Inicjator i realizator dużych projektów digitalizacyjnych w oparciu o źródła archiwalne z rozproszonych kolekcji prywatnych i instytucjonalnych (w tym dofinansowanego przez Senat RP projektu "Kresy Nieutracone" - liczącego ponad 14.000 zdigitalizowanych i opracowanych jednostek archiwalnych), autor plenerowych wystaw o tematyce historycznej (m.in. "Korpus Ochrony Pogranicza 1924-1939" - 2011, "Dyplomacja polska lat wojny" - 2012, "Deportacje oczami dzieci" - 2012, Gruzy na Szczycie - Historia 2 Korpusu Polskiego" - 2014 , "Ormianie w służbie Rzeczypospolitej" - 2015, "Kresy Nieutracone" - 2017, "Kresy Wschodnie II RP - ich historia i zagłada" - 2018, "Do wolnej Polski nam powrócić daj ...." - 2019). Autor licznych publikacji popularno-naukowych i beletrystycznych. Autor grafik wielu portali internetowych i wystaw plenerowych. Autor projektu "Ucieczka z Sowieckiego Raju", dokumentującego drogę zesłańców polskich wraz z Armią Polską na Wschodzie w latach 1941-42 przez Związek Radziecki na Bliski Wschód. W ramach projektu zdigitalizowane zostały m.in. materiały archiwalne znajdujące się w archiwach prywatnych i państwowych w Kirgistanie i Uzbekistanie. Laureat tytułu Dziennikarz Obywatelski Roku 2013.

Wesprzyj nasz projekt nawet symboliczną wpłatą:

https://zrzutka.pl/najwieksi-polscy-aktorzy-w-fotografii-artystycznej-nieznane-dotad-zdjecia

Zobacz galerię zdjęć:

Jerzy Troszczyński, fot.archiwum
Jerzy Troszczyński, fot.archiwum Jerzy Troszczyński, fot.archiwum Jerzy Troszczyński, fot.archiwum Jerzy Troszczyński, fot.archiwum Jerzy Troszczyński, fot.archiwum +1 zdjęcie
Ocalone fotografie
Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura