Ars Longa Vita Brevis
Krótko (albo i nie) o rzeczach ważnych i nieważnych
14 obserwujących
40 notek
65k odsłon
Lustro historyczne

Lustro historyczne

Weszli rano. Bez wypowiedzenia wojny. Zaatakowali wsie, miasta i miasteczka. Tuż za wojskiem ciągnął szwadron politruków, oficerów bez przydziału, twardogłowych i bezwzględnych. Na potrzeby swojej misji mieli armię manekinów, które nauczone były tylko jednej kwestii:
CTRL+ALT+DEL

CTRL+ALT+DEL

W zalewie ohydy i barbarzyństwa jakie ruska dzicz zafundowała Ukrainie, pod ich ciężarem, ciężko już dostrzec coś pozytywnego gdziekolwiek i w czymkolwiek, kiedy wokół tylko smród benzyny, ciał rozkładających się pod wpływem wiosny i ruiny - gdzie nie spojrzysz, same nadpalone, szare gruzy.
"W drugije obłasti SSSR" ........ *

"W drugije obłasti SSSR" ........ *

Ta historia jest inna a jednak boleśnie i uderzająco taka sama. Mija właśnie równo osiemdziesiąt lat od tamtych zdarzeń i kiedy myśleliśmy, że zło już na zawsze zostało pogrzebane na śmietniku historii, ono znów wystawiło swój paskudny łeb. I rośnie w siłę. A historia się powtarza: znów jadą na wschód, "w drugije obłasti SSSR", wioząc wrogów ludu - starców, dzieci i kobiety. Przecież to już było i już więcej miało nie być. Przeczytajcie.
Katyn 2.0 live

Katyn 2.0 live

Bucza. Na to, co robią ruscy w Ukrainie są twarde dowody. Zresztą - jest XXI wiek i telefon ma każdy, zatem zdjęć są tysiące. Nawet babcie ogarniają gdzie nacisnąć pstryczek żeby zrobić zdjęcie, niektóre nawet potrafią wrzucić je na fejsa z odpowiednim komentarzem. Jest to zatem chyba pierwsza światowa wojna live online - wszyscy ją widzimy, wszyscy oglądamy, wszyscy w niej bierzemy udział.