Ars Longa Vita Brevis
Krótko (albo i nie) o rzeczach ważnych i nieważnych
14 obserwujących
42 notki
68k odsłon
Wielki Głód

Wielki Głód

Każdego roku w czwartą sobotę i niedzielę listopada Ukraina podnosi pamięć ofiar zbrodni sprzed 90 lat. Zwłaszcza w tym ponurym roku wybrzmiewa to wyjatkowo donośnie. Warto jednak pamiętać zawsze. Tak samo, jak pamiętamy o łagrach, represjach lat czterdziestych i pięćdziesiątych czy zagładzie Kresów. Z góry proszę o podarowanie sobie komentarzy o banderowcach i temu podobne bzdury - ani to czas ani miejsce.
Wybieram las

Wybieram las

Właśnie do mnie dotarło dlaczego tak bardzo uwiera mnie życie w społeczeństwie i dlaczego wolę las. Nie mam na myśli polskiego czy jakiegokolwiek społeczeństwa a zbiorowość w jej ogóle. Nie jestem jednak przeciwspołeczny. Jestem aspo...
Lustro historyczne

Lustro historyczne

Weszli rano. Bez wypowiedzenia wojny. Zaatakowali wsie, miasta i miasteczka. Tuż za wojskiem ciągnął szwadron politruków, oficerów bez przydziału, twardogłowych i bezwzględnych. Na potrzeby swojej misji mieli armię manekinów, które nauczone były tylko jednej kwestii:
CTRL+ALT+DEL

CTRL+ALT+DEL

W zalewie ohydy i barbarzyństwa jakie ruska dzicz zafundowała Ukrainie, pod ich ciężarem, ciężko już dostrzec coś pozytywnego gdziekolwiek i w czymkolwiek, kiedy wokół tylko smród benzyny, ciał rozkładających się pod wpływem wiosny i ruiny - gdzie nie spojrzysz, same nadpalone, szare gruzy.
"W drugije obłasti SSSR" ........ *

"W drugije obłasti SSSR" ........ *

Ta historia jest inna a jednak boleśnie i uderzająco taka sama. Mija właśnie równo osiemdziesiąt lat od tamtych zdarzeń i kiedy myśleliśmy, że zło już na zawsze zostało pogrzebane na śmietniku historii, ono znów wystawiło swój paskudny łeb. I rośnie w siłę. A historia się powtarza: znów jadą na wschód, "w drugije obłasti SSSR", wioząc wrogów ludu - starców, dzieci i kobiety. Przecież to już było i już więcej miało nie być. Przeczytajcie.