Ars Longa Vita Brevis
Krótko (albo i nie) o rzeczach ważnych i nieważnych
16 obserwujących
46 notek
73k odsłony
Lustro historyczne

Lustro historyczne

Weszli rano. Bez wypowiedzenia wojny. Zaatakowali wsie, miasta i miasteczka. Tuż za wojskiem ciągnął szwadron politruków, oficerów bez przydziału, twardogłowych i bezwzględnych. Na potrzeby swojej misji mieli armię manekinów, które nauczone były tylko jednej kwestii:
CTRL+ALT+DEL

CTRL+ALT+DEL

W zalewie ohydy i barbarzyństwa jakie ruska dzicz zafundowała Ukrainie, pod ich ciężarem, ciężko już dostrzec coś pozytywnego gdziekolwiek i w czymkolwiek, kiedy wokół tylko smród benzyny, ciał rozkładających się pod wpływem wiosny i ruiny - gdzie nie spojrzysz, same nadpalone, szare gruzy.
"W drugije obłasti SSSR" ........ *

"W drugije obłasti SSSR" ........ *

Ta historia jest inna a jednak boleśnie i uderzająco taka sama. Mija właśnie równo osiemdziesiąt lat od tamtych zdarzeń i kiedy myśleliśmy, że zło już na zawsze zostało pogrzebane na śmietniku historii, ono znów wystawiło swój paskudny łeb. I rośnie w siłę. A historia się powtarza: znów jadą na wschód, "w drugije obłasti SSSR", wioząc wrogów ludu - starców, dzieci i kobiety. Przecież to już było i już więcej miało nie być. Przeczytajcie.
Katyn 2.0 live

Katyn 2.0 live

Bucza. Na to, co robią ruscy w Ukrainie są twarde dowody. Zresztą - jest XXI wiek i telefon ma każdy, zatem zdjęć są tysiące. Nawet babcie ogarniają gdzie nacisnąć pstryczek żeby zrobić zdjęcie, niektóre nawet potrafią wrzucić je na fejsa z odpowiednim komentarzem. Jest to zatem chyba pierwsza światowa wojna live online - wszyscy ją widzimy, wszyscy oglądamy, wszyscy w niej bierzemy udział.
Dawaj, brat. Wypowiedź subiektywna + galeria

Dawaj, brat. Wypowiedź subiektywna + galeria

Rosja. Ogromny kraj i - chciałoby się ciurkiem dodać od razu - wielki naród. Naród zaprawiony w bojach, naród który wylał morze krwi - nie tylko swojej, naród, który docisnięty do zamarzniętej ziemi twardym, kagiebowskim butem nie tylko nie wyzionął ducha ale nawet wykształcił pod nim całkiem skuteczne formy przetrwalnikowe. Naród przyzwyczajony do pogardy, który kaca po niej leczy klinem z wódki i dumą, z której rośnie niewiarygodnie wręcz rozdęta pycha. Naród, który poleciał w kosmos a tu, na Ziemi, potyka się i zabija o własne sznurowadła