9 obserwujących
81 notek
33k odsłony
  157   3

Król kiblokradów ma swój pomnik

Nawet po siedmiu miesiącach wojny Czesi nie przestają wspierać Ukrainy.

Okazują swoją dezaprobatę na różne sposoby. Jesienią na przykład powinna odbyć się aukcja posągu nagiego Putina siedzącego na złotej muszli klozetowej. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup drona bojowego dla ukraińskiej armii
image


Obecnie negocjuje możliwość międzynarodowej aukcji w kręgach artystycznych. Z uzyskanych środków stowarzyszenie chce kupić drona bojowego, który przekazuje Ukrainie.

„Odkryliśmy, że umiarkowanie tani dron kamikaze kosztuje 10 000 euro (mniej niż 250 000 koron). Jeśli nie ma zainteresowania posągiem, to są też małe drony, które zrzucają na ziemię małe granaty, a te mają mniejszą wartość. Ale oczywiście mamy nadzieję na ogromnego drona” – dodał Van Gemund.

Plany powstania pomnika rozpoczęły się już po aneksji Krymu przez Rosję w 2014 roku. Oprócz samego Putina na początku dominowała miniatura białoruskiego prezydenta Aleksandra Łukaszenki, który jest zagorzałym zwolennikiem Rosji. Jednak po eskalacji sytuacji na Ukrainie w lutym br. do statuy dodano nowe elementy.

„Tu (Putin) ma zięcia na szyi, to nowość. Nie ma już w ręku złotej muszli klozetowej, ale zakrwawioną pralkę, ponieważ rosyjscy żołnierze splądrowali wszystkie miasta i wsie na północ od Kijowa i zabrali ze sobą głównie pralki. Ta krew symbolizuje okrucieństwa, które popełnili i nadal tam popełniają. A potem na dole są zwłoki kobiety z Buczy – powiedział Van Gemund.

Znak na kawiarni

image


Dezaprobatę dla rosyjskiej inwazji i działań Putina ogłasza także napis na jednej z kawiarni w praskim Smíchovie: KU, hlava Putina, VA.

„Naklejka jest na wystawie sklepowej od marca. Była to oczywiście reakcja na rosyjską agresję na Ukrainie i pierwsza rzecz, która, jak sądzę, przeszła przez głowę wielu ludziom. Niestety nadal jest aktualny. Jest to jednocześnie gest partycypacji i wsparcia, choć pewnie nic to nie zmieni” – powiedział w wiadomościach właściciel kawiarni Ty kávo!. Jakuba Zachowala.

Mówi się, że klienci i przechodnie zazwyczaj reagują pozytywnie, często robiąc zdjęcia wystawie sklepowej. Dołączony jest również kod QR, który poprowadzi zainteresowane osoby do zbiórki charytatywnej na rzecz Ukrainy


https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-sochou-naheho-putina-na-zlatem-zachode-podporuji-cesi-ukrajinu-40409827?fbclid=IwAR2f0FUIR2XCLXe6GlNvoMZwNGBfMh5HBO3K6y76NJPwFabS8Xx5GonhiskPowyższy teksy opublikowałem wcześniej na portalu Nasze Blogi oraz Niepoprawni,pl
https://naszeblogi.pl/63981-krol-kiblokradow-ma-swoj-pomnik

https://niepoprawni.pl/blog/zawiedzony/krol-kiblokradow-ma-swoj-pomnik

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale