Andrzej Prokopowicz. Andrzej Prokopowicz.
863
BLOG

Najnowszy sondaż. Dwie trójki

Andrzej Prokopowicz. Andrzej Prokopowicz. Polityka Obserwuj notkę 16

Bardzo ciekawa sytuacja w najnowszym wakacyjnym sondażu. Pierwsza trójka PO>PiS>SLD od końce maja, (kiedy SLD prześcignęło pikujący RP) bez zmian. Od tego czasu SLD utrzymuje się w  trendzie poziomym , PiS spadkowym a PO lekko wzrostowym.

Ciekawa sytuacja w kolejnej trójce zawodników. Na czoło kolejnej trójki wysforowała się SP ale jej przewaga nad kolejnymi ugrupowaniami  wynosi 0.3% nad PSL i  0,5% nad RP.  Z tej trójki tylko SP jest w długotrwałym trendzie wzrostowym (od końca lutego wzrost o 5,8%).

Patrząc tylko na trend poparcia należy przyjąć że w pierwszej trójce w najbliższym czasie nie nastąpią żadne zmiany.  W drugiej trójce  notowania są w granicach błędu statystycznego i bez istotnych wydarzeń politycznych sytuacja może być stabilna. Jednak obserwując długi trend wzrostowy SP i niemal tak samo długi trend spadkowy RP stawiam na dalsze pikowanie RP i powolny wzrost SP. Tak powinno być do końca wakacji. Jedyną niewiadomą jest odpowiedź na pytanie gdzie powędruje elektorat opuszczający szalupę RP, czy do PO czy SLD. Raczej stawiam na PO gdyż ten bezideowy i konformistyczny elektorat bardziej pasuje do bezideowego PO.

 

http://wybory.xaa.pl/index.html
 

NIEOBOJĘTNY

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (16)

Inne tematy w dziale Polityka