13 obserwujących
79 notek
104k odsłony
  283   0

Nie jesteśmy sami - głosy czytelników "Die Welt". Niemcy przeciw emigracji.


Dr. Ironbeard

17 godzin temu

Dziękuję Polsce, gdzie mogę przelać 500 euro, bo to cholernie dobrze wydane pieniądze. Gość" kosztuje rok po roku znacznie więcej.


Kaspar H S.

17 godzin temu

Świetnie! Polacy postępują słusznie. Jak Donald Trump, nawiasem mówiąc. W Niemczech jest prawie zabronione zabronione o tym pisać. Trump również prawidłowo ocenił sytuację, a wiceprezydent, choć socjalista, kontynuuje budowę ogrodzenia.


Roberto E.

17 godzin temu

Dziękuję Ci Polsko. Każde państwo powinno chronić swoich obywateli.


Thomas M.

17 godzin temu

Dziękuję Ci Polsko. To brzmi rozsądnie.

W Niemczech trzeba zabezpieczyć jarmarki bożonarodzeniowe.


Inżynier

17 godzin temu

Możecie być wdzięczni Polakom za to, że nie przepuścili wszystkich do Niemiec!


Doktorajb

17 godzin temu

Bardzo dobrze! Dziękuję!


Wolfgang P.

17 godzin temu

Powinniśmy uczyć się od Polski!

Dziękuję Wam drodzy sąsiedzi !


Dirk M.

17 godzin temu

W ten sposób można zabezpieczyć granice. Pani Merkel, warto zajrzeć do Polski.


Max S.

18 godzin temu

Uczyć się od Polski to znaczy służyć własnemu narodowi. I to jest zadanie rządu danego państwa.


Martin T.

18 godzin temu

Jeśli Polacy potrzebują wsparcia logistycznego i technicznego, to NASZA NOWA LEWICA, pogrobowcy Honeckera. chętnie pomoże. Posiadają doświadczenie w budowie murów i umocnień granicznych (antyfaszystowski mur ochronny). Polacy będą musieli się tylko przekonać, że urządzenia samoobrony są montowane po drugiej stronie, jak to było w zwyczaju w NRD.


Andreas W.

18 godzin temu

Pewnego dnia w nie tak odległej przyszłości Niemcy mogą szukać azylu w Polsce, na Węgrzech itd.


Elis D

17 godzin temu

Ale Polacy, Węgrzy itd. powinni wtedy przynajmniej nie przyjmować zielonych i lewicowych polityków bo inaczej prędzej czy później będzie tak jak u nas.

Byłoby też lepiej, gdybyśmy po prostu utworzyli tu rezerwaty, np. w Saksonii i Bawarii. Reszta republiki stałaby się wtedy jeszcze bardziej kolorowa. Z zewnątrz z zainteresowaniem obserwowałbym ten wielki eksperyment społeczny, ale nie chcę być jego częścią.


Hendryk B.

18 godzin temu

Tak często, jak denerwuje mnie polski rząd - dziś chcę tylko powiedzieć "dziękuję"! W tej kwestii, drodzy sąsiedzi, macie rację.


Andreas W.

18 godzin temu

Dziękujemy Polsce.


Mario G.

18 godzin temu

Gdybyśmy wydali te pieniądze, które do tej pory wydano na kwestię migrantów, każdy milimetr granicy byłby chroniony, nawet gdyby kosztowało to dwa razy więcej, w dłuższej perspektywie byłoby tańsze. Ale nie, Niemiec powinien pracować do 70-tki, a imigrant otrzymuje pełną opiekę, bez względu na to, co robi. A niemieckie lemingi klaszczą w dłonie i głosują na te antyniemieckie partie.


Pisarka

18 godzin temu

Chciałabym przekazać pieniądze dla Polski. Dziękuję za zrozumienie swojego zadania i potraktowanie go poważnie. Niestety, w Niemczech mamy inne problemy. Musimy teraz nauczyć się nowego niemieckiego języka gender w locie i sprzedawać wam nasze elektryczne samochody, ponieważ w Niemczech kryzys klimatyczny ma pierwszeństwo.


Bert L.

19 godzin temu

Dania mówi "nie", Austria mówi "nie", Polska i Czechy mówią "nie", jesteśmy prawie otoczeni przez rozsądne kraje i liczymy na ich ochronę, mimo że w efekcie przyciągamy migrantów. To nie jest sprawiedliwe.


Sandra C.

16 godzin temu


@Bert L

Ma pan całkowitą rację.

Duża część presji migracyjnej na zewnętrznych granicach UE wynika z tego, że Niemcy odmawiają przejścia na świadczenia rzeczowe i nie egzekwują deportacji.


Bert L.

19 godzin temu

Albo UE stanie się twierdzą, albo nie będzie nią w perspektywie średnioterminowej. Nasz system opieki społecznej zwabia uciśnionych z całego świata, ale nasze zasoby są ograniczone. Jeśli przyjmiemy miliony Afgańczyków, Syryjczyków, Marokańczyków itd., mamy tu Afganistan, Syrię i Maroko, to przecież zawsze zabiera się ze sobą swoją kulturę i cywilizację.


17 Heiko Werner K.

19 godzin temu

"Napływ migrantów z Białorusi - Polska zapowiada budowę płotu granicznego".

Ja bym ich po prostu odwiózł autobusem do granicy niemieckiej. Tam i tak 99% chce się udać.


Michael H.

17 godzin temu

Jezu, Heiko, zamknij się! Nie podsuwaj Polsce takich pomysłów!


Aleksander K.

19 godzin temu

Tak więc wizja Merkel dotycząca otwartej i tolerancyjnej kultury gościnności w Europie zmienia się w Europę zamknięcia i granic. To prawdziwa tragedia polityki zagranicznej Merkel.


Yvonne S.

19 godzin temu

Polska robi to dokładnie tak, jak należy.

Jeśli chodzi o migrację, trzeba uciekać się do takich środków, aby chronić własną populację.

To nie jest pożądane w Niemczech.


Christian M.

19 godzin temu

Dziękuję Polska

Dziękuję Węgrom

Dziękuję Austrii

Dziękuję Danii

Dziękuję Grecji

chciałabym częściej dziękować!!!


Nix Gwiss

18 godzin temu

@CM.: Wymienione przez Ciebie kraje powinny wziąć berło polityki azylowej UE w swoje ręce, a nasi ministrowie po cichu (najlepiej z obciętą pensją) uczyć się od nich.


Tamas M.

19 godzin temu

Dziękuję krajom, które chronią nasze granice zewnętrzne i swoich obywateli. W Niemczech to już nie do pomyślenia. Ludzie chętnie obywają się bez tradycji i kultury, wolą przystosować się do nowego


źródło: https://www.welt.de/politik/ausland/article233311787/Migration-Polen-kuendigt-Bau-eines-Grenzzauns-zu-Belarus-an.html


Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale