0 obserwujących
67 notek
92k odsłony
1792 odsłony

Antoni Macierewicz - tchórz?

Wykop Skomentuj20

Brał udział w ostatnim posiedzeniu Komisji Krajowej w Gdańsku (11-12 grudnia), wobec postępującej radykalizacji podpisując się pod wnioskiem o niepodejmowanie żadnych uchwał. Po zakończeniu obrad, gdy stało się jasne, że władza zdecydowała się uderzyć, nawoływał do pozostania na terenie stoczni im. Lenina. Uczestniczył w proklamowanym tam strajku okupacyjnym (jako członek Krajowego Komitetu Strajkowego). Zatrzymany 16 grudnia, internowany - trafił do ZK w Iławie, potem do ośrodka odosobnienia w Kielcach-Piaskach, do Załęża k. Rzeszowa i Nowego Łupkowa. Skierowany 9 listopada do szpitala w Sanoku, według dokumentów Służby Bezpieczeństwa zbiegł dziewięć dni później po kolejnej wizycie u stomatologa przyjmującego w sąsiednim budynku. Sam opowiadał, że wyszedł, kiedy pilnujący go strażnik na chwilę się oddalił. Wyjechał w karawanie. Przez następne lata ukrywał się, posługując fałszywymi dokumentami, mieszkał głównie u robotników i pracowników służby zdrowia (decyzję o internowaniu formalnie uchylono 23 XII 1982 r.). Włączył się w wydawanie "Głosu" (pod jego nieobecność pismem zajmował się Ludwik Dorn) oraz "Wiadomości" (stanowiących kontynuację "Wiadomości dnia"). Kierował wydawnictwem "Głos" (istniejącym faktycznie od przełomu 1978 i 1979 r., do 1989/1990 r. sygnowało ono ok. 100 pozycji książkowych i broszurowych).

19 XII 1981 r. internowana została Hanna Macierewicz (co wiązało się z pozbawieniem kilkuletniego dziecka opieki obojga rodziców). Z chwilą wprowadzenia stanu wojennego przebywając w Londynie, zdecydowała się na powrót do Polski. Zatrzymana na lotnisku, trafiła do ośrodka utworzonego w Olszynce Grochowskiej, po pewnym czasie przewieziona do Gołdapi; w kwietniu otrzymała urlop, podczas którego podjęto decyzję o jej zwolnieniu.

Do końca lat 80. był rozpracowywany przez Wydz. III-2 KS MO oraz równolegle inną jednostkę - najprawdopodobniej Biuro Studiów SB. Po 1990 r. obejmowały go działania prowadzone przez zespół płk. Jana Lesiaka, których celem była inwigilacja i dezintegracja prawicy“

Tyle „Niezależna“ z 2010 roku. Od siebie jeszcze dodam, że Macierewicz  w rządzie Kaczyńskiego „tchórzliwie“ rozwiązywał osławione WSI, czyli własnoręcznie ukręcał łeb wyjątkowo jadowitemu gadowi, stając się wrogiem numer jeden postsowieckiej soldateski, dysponującej prawdziwymi fachowcami od mokrej, i nie tylko, roboty.

Teraz peowscy krzykacze chcą nam wcisnąć taką piramidalną głupotę, że facet, który już jako szczeniak wyleciał z gimnazjum za to, że sprzeciwiał się się podłościom komunistów, że gość, który jako student bronił Michnika, przeciwstawiając się antysemickiej hucpie z końca lat sześćdziesiątych, że działacz, stawiający wszystko na jedną kartę, który w całym swoim dorosłym życiu walczył z komunistycznym reżymem, nieskończoną ilość razy aresztowany i prześladowany, który brawurowo zwiał komuchom z więzienia ukryty w karawanie – że taki facet doznał jakiejś dziwnej metamorfozy i uciekł ze Smoleńska do Warszawy, troszcząc się o własny tyłek?

Bezdenna głupota takiego twierdzenia poraża. Nie pierwsza to zresztą próba zdyskredytowania tej postaci w taki megaidiotyczny i tak godny najwyższej pogardy sposób. Przypominam sobie, jak kiedyś prowadzący wywiad z Macierewiczem redaktorek z TOK FM zarzucił panu Antoniemu, że siedząc w więzieniu obżerał się się frykasami, m. in. deficytową w tamtych czasach szynką, której miał w nadmiarze, tak, że karmił nią psy strażników więziennych (zainteresowanych odsyłam do notki Kataryny z przed sześciu lat: http://kataryna.blox.pl/2007/03/O-upokarzaniu.html ).

 Obie bzdury są mniej więcej tak samo wiarygodne.

 A dlaczego Macierewicz pojechał po katastrofie do Polski? Nie wiem, pewno doszedł do wniosku, że w Warszawie dzieją się w tym momencie równie ważne, jeśli nie ważniejsze z punktu widzenia interesów Polski rzeczy, których ktoś musi przypilnować. I to mi wystarcza.

 

 

 

Wykop Skomentuj20
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale