13 obserwujących
311 notek
330k odsłon
  3298   0

Zapiśnik- Jak portal Kartoffelsalat und Wurst Antifę Jaworzno promuje...

    Bardzo lubię spacery po portalach wszelakich. Jednak mało który portal daje mi tyle uśmiechu na twarzy co  Kartoffelsalat und Wurst z polska Onetem zwany. Tym razem ten kartoflany portalik wraz z Antifą Jaworzno na tapetę wziął polskich pisarzy i ich rasistowską twórczość. Jako pierwszy poszedł mój ulubiony poeta Julian Tuwim za jakżeby inaczej Murzynka Bambo. Dlaczego  tylko za rasizm? Nie mogli go od razu o antysemityzm oskarżyć? No tak, zapomniałem o to Juliana Tuwima goje z lewackiej Antify i kartoflanego portalu oskarżyć nie mogą. Strasznie ranią te słowa lewacką wrażliwość:       
Murzynek Bambo w Afryce mieszka,
czarną ma skórę ten nasz koleżka.
Uczy się pilnie przez całe ranki
Ze swej murzyńskiej pierwszej czytanki.
Dlaczego tak ranią nie wiem. Może dlatego, że ludzi o ciemnej karnacji można już spotkać na całym świecie? Ale to nie zmieni faktu, że ich korzenie właśnie w Afryce tkwią. Nie lubią tego wierszyka, na którym języka polskiego uczyły się całe pokolenia Polaków. W tym i ja. Przypomnę  elementarz Mariana Falskiego. Elementarz nad elementarze z którym żaden współczesny  podręcznik nie może się równać. Na wstępie tego elementarza właśnie Murzynek Bambo zamieszkał. Julian Tuwim dla mnie nie tylko z powodu Murzynka Bambo jest ważny:
Jeszcze się kiedyś rozsmucę,
Jeszcze do Ciebie powrócę,
Chrystusie...  
Prawda, że piękne to słowa? Ale do lewaków raczej nie trafiają im bardziej durszlak na łysym łbie i naszyjnik z makaronu pasuje jak na wyznawców pastafarian przystało. Tak rozwścieczył Murzynek te lewackie towarzystwo, że swoją wersję utworzyć spróbowali. Klawiaturą galopującego majora specjalnego batalionu Antify „Smierszcz” taki utwór spłynął:
Polaczek Janek w Monachium mieszka.
Ma dziki akcent ten nasz koleżka,
Uczy się pilnie przez całe ranki,
Ze swej wschodniej pierwszej czytanki...
Osobiście wersja galopującego majora z Krytyki Politycznej kiepską jest. Internauta Tichy z wykopu ma o niebo lepszą wersję:
Lewusek  Jasiu na skłocie mieszka
Zaćpany ciągle ten nasz koleżka
Kiedy się budzi po śnie makowym
Komunę innym chce kłaść do głowy
Jak kasy nie ma to krzyczy- dajcie
Tym co pracują ją odbierajcie
Szkoda że Jasiu czubek wesoły
Do pracy nie chce chodzić ni szkoły
 Prawda, że świetna charakterystyka zarówno majora jak i całego lewackiego ustrojstwa zwanego Antifą. W tym samym materiale  Kartoffelsalat und Wurst cytuje polonistkę, która żąda wycofania „W pustyni i puszczy” Henryka Sienkiewicza z listy lektur. Uważa ona, że powieść Henryka Sienkiewicza utrwala szkodliwe stereotypy i krzywdząco przerysowuje różnice kulturowe. Pani od polskiego chodzi chyba o pewne powstanie opisane przez Sienkiewicza, a które trwa do dziś. Ilu Mahdich nawołuje i dzisiaj do  dżihadu i ile ofiar pochłonęła ta religijna wojna? Może przypomnę tej pani jeden listopadowy wieczór w Paryżu 2015 roku-  Strzelanina w Petit Cambodge i Le Carillon zginęło11 osób zginęło w restauracji. Strzelanina i wzięcie zakładników w teatrze Bataclan 35 osób zostało zabitych, a około 100 zostało wziętych jako zakładnicy. Eksplozja przy Stade de France co najmniej 10 osób zostało rannych lub zabitych w eksplozji w barze niedaleko stadionu. Strzelanina i atak bombowy w centrum handlowym Les Halles. Jeden wieczór 13 listopada 2015 roku. Powstanie Mahdiego trwa, a Henryk Sienkiewicz w swej książce zło źle pojmowanych ideałów pokazał. Tylko może pani po filologii polskiej nie zdołała jeszcze tego zauważyć. Może więc pora, żeby do pana od historii na korki poszła?
image

                                                             Okładka na stronie empiku znaleziona. Już bez Murzynka.
 

Lubię to! Skomentuj176 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura