AndMan AndMan
1298
BLOG

Kto przytuli Jarosława Gowina?

AndMan AndMan Porozumienie Obserwuj temat Obserwuj notkę 62

   Nie ma lekko Jarosław Gowin na tej drugiej opozycyjnej stronie polityki. Partie, które rozdają karty w tym opozycyjnym teamie nie chcą mieć z nim nic wspólnego. A tak się dobrze zapowiadał, jeszcze nie tak dawno wydawało się, że jest rozgrywającym, wielkim politykiem. Miał nawet zostać marszałkiem sejmu tak brzmiało pytanie w Radiu TOK FM dwa lata temu- ...Czy propozycja objęcia przez Jarosława Gowina funkcji marszałka Sejmu jest „dyskutowana w różnych kręgach”– dopytywała marszałka Senatu Dominika Wielowieyska– Tak można to ująć– przyznał Tomasz Grodzki na antenie TOK FM... A senator Jan Filip Libicki tak widział polityczną przyszłość Jarosława Gowina- ...w sejmie powstała nowa większość, która będzie chciała doprowadzić do przełożenia majowych wyborów prezydenckich. W ocenie Libickiego, jeśli opozycja utrzyma swoją większość, wówczas będzie można odwołać marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Polityk PiS mógłby jego zdaniem zastąpić były już wicepremier Jarosław Gowin... Jednak nie zastąpił, a polityczna wolta zmieniająca układ sił w roku 2020 nie nastąpiła.

   Dzisiaj już wiemy, że Gowin i jego Porozumienie nie są brani pod uwagę jako potencjalny koalicjant. Bardzo dobitne sygnały dochodzą z PO z ust samego Donalda Tuska podczas MeetUpu we Wrocławiu- ...Nie wiem kto, ale ktoś zaprosił Jarosława Gowina na spotkanie liderów opozycji. Mama mnie tak wychowała, żeby nie robić żadnych grymasów, ale zaczęła się dyskusja polityczna o przyszłości polityków, którzy budowali władzę PiS. (...) Nie mam zamiaru kwestionować tego, że Jarosław Gowin rzeczywiście zmienił pogląd na świat i na to, co robił. – To jednak nie wystarczy, żeby uznać, że nic się nie stało. Powiem brutalnie: pan Jarosław Gowin będzie jednak raczej rozliczany, a nie będzie rozliczał... Mało tego Jarosław Gowin jest uważany przez Donalda Tuska za zdrajcę i człowieka bez kręgosłupa. Jak mówił jeden z działaczy PO- ...Donald nigdy mu nie zapomni, jak zdradził go w 2012 roku, gdy chciał startować na szefa PO i tego, jak ramię w ramię z PiS niszczył kraj. Tusk jest bezwzględny w swojej opinii i nie ma szans, żeby wpuścił Gowina gdziekolwiek na listy albo tym bardziej do rządu... Jak widać na listach PO dla Jarosława Gowina miejsca nie ma, Czarzasty ze swoim jakże egzotycznym ugrupowaniem o mocno tęczowym zabarwieniu raczej nie widzi w swojej ferajnie miejsca dla człowieka, który nazywał siebie konserwatystą. Może więc Hołownia? Też nie- ...Lider Polski 2050 powiedział, że ma dużo dobrych emocji do Jarosława Gowina jako do intelektualisty, ale popełnił bardzo dużo politycznych błędów...

   Zostaje więc tylko PSL, ale i to do końca nie jest przesądzone co prawda szef ludowców ma taki punkt widzenia- Dziś Porozumienie jako cała formacja, te osoby, które nie dały się kupić i są po dobrej stronie mocy, muszą udowodnić, że są tutaj na stałe, że pracują ciężko i przynoszą wartość dodaną w postaci głosów. Ja nie zatrzaskuję drzwi dla nikogo, kto stoi po dobrej stronie, ale wszyscy ci muszą podzielać nasze wartości, naprawić błędy, Gowin odegrał ważną rolę. PO skorzystała na zmianie w wyborach prezydenckich. Wybory kopertowe zostały zatrzymane przez decyzję Jarosława Gowina. Na tym bardzo zyskała PO, bo gdyby Małgorzata Kidawa-Błońska została kandydatką do końca, to mój wynik i Szymona Hołowni byłby dużo wyższy. Mieli szanse na podmianę kandydata i Rafał Trzaskowski zrobił rewelacyjny wynik... Niestety z Jarosławem Gowinem rozmawia tylko lider ludowców jednak w przypadku innych działaczy tego ugrupowania może być ciężko o współpracę. – ...Nic do nas nie wniesie. Jego partii nie ma. Jest tylko łatka koalicjanta PiS... Tak widzą współpracę z Jarosławem Gowinem inni prominentni działacze PSL. Jest jedna szansa dla Porozumienia. Wzrost słupków z poparciem i to nie musi być wielki wzrost. Wystarczy taki odrobinę wyższy od zawartości alkoholu w piwie bezalkoholowym. Nawet 0,7 % odgrywało by wielką rolę. Dlaczego? Bo PSL tradycyjnie kiepsko w sondażach stoi. Najnowszy sondaż- na Polskie Stronnictwo Ludowe wskazało 4 proc. badanych, o 1 punkt mniej niż tydzień temu. Jeżeli jednak ludowcy nie zechcą niańczyć Jarosława Gowina i jego nawet nie kanapową, a kanapkową partyjkę to nasuwa się tylko parafraza pewnego znanego powiedzenia- Gowin zrobił swoje, Gowin może odejść, prosto na polityczne wysypisko.


AndMan
O mnie AndMan

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka