33 obserwujących
2652 notki
656k odsłon
259 odsłon

WND/ żądania ocenzurowania krytyki Sorosa

Wykop Skomentuj8

FB usuwa artykuł łamiąc Pierwszą Poprawkę do Konstytucji?

Facebook jest przedsiębiorstwem zarejestrowanym w USA, poniższy zaś artykuł jest tłumaczem z prasy amerykańskiej, jednak FB usuwa go przy każdej mojej próbie umieszczenia na profilu. Nasuwa się przypuszczenie, że tym samym łamie pierwszą poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych zakazującą ograniczania wolności religii, prasy, słowa, petycji i zgromadzeń, uchwalonej w ramach Karty Praw Stanów Zjednoczonych Ameryki. Skoro artykuł nie został ocenzurowany w USA to nie powinien również być ocenzurowany poza jej granicami przez instytucję amerykańską. Jednocześnie inne moje tłumaczenia artykułów nie są usuwane.

Oto artykuł

Organizacja Sorosa informuje Fox News, które sieci mogą przeprowadzać wywiady.

Żądania ocenzurowania krytyki postępowego działacza miliarderów.

Personel WNDPrzez WND Staff

Opublikowano 15 listopada 2019 o 15:06

George Soros

Globalny wpływ polityczny progresywnego miliardera, George'a Sorosa, nie jest kwestionowany. Ale wskazanie tego najwyraźniej to nazbyt wiele dla jego Fundacji Otwartego Społeczeństwa.


Organizacja chce teraz, aby Fox News ocenzurował komentarze byłego amerykańskiego prokuratora Josepha DiGenova na temat Sorosa, który finansuje organizację dziennikarstwa śledczego, która była źródłem informacji dla informatora, który twierdzi, że prezydent Trump odmówił udzielenia pomocy Ukrainie, aby naciskać na nią w celu zbadania rywala politycznego .


DiGenova powiedział w tym tygodniu w Fox News, że: „Nie ma wątpliwości, że George Soros kontroluje bardzo dużą część służb zagranicznych Departamentu Stanu i działalność agentów FBI za granicą”.


Mediaite poinformowało, że Patrick Gaspard, prezes OSF, złożył formalną skargę, oskarżając DiGenovę o „brak dowodów” i Fox News o dawanie czasu antenowego „McCarthyismowi”.

 Minister spraw zagranicznych Ukrainy: Brak powiązań między pomocą a dochodzeniami.


Gaspard wezwał do wycofania z anteny wywiadu i do wykluczenia DiGenova jako gościa.


Oskarżył Fox News o umożliwienie DiGenovie powtarzania „dyskredytujących raportów” i twierdzi, że takie oświadczenia zostały „obalone przez Departament Stanu USA”.


Gaspard twierdził, że komentarze DiGenovy były „antysemickie”.


Deadline.com zwrócił uwagę, że DiGenova powiedział również, że Soros „chce rządzić Ukrainą i robi wszystko, co w jego mocy, aby wykorzystać każdą dźwignię rządu Stanów Zjednoczonych, aby tak się stało, dla interesów biznesowych, a nie dla dobrych interesów rządowych”.


Jonathan Greenblatt z Anti-Defamation League, oskarżał o „przemycanie niektórych z najgorszych antysemickich stereotypów”, powiedział: „Soros jest Żydem i był częstym celem prawicy”.


Daily Beast nazwał raportowanie „Trumpworld” serią spisków.


Hollywood Reporter twierdzi, że OSF (...) to „największy na świecie prywatny fundator niezależnych grup działających na rzecz sprawiedliwości, demokratycznych rządów i praw człowieka”.


Informator, zgłoszony przez RealClearInvestigations jako pracownik CIA, Eric Ciaramella, przyznał, że nie był „bezpośrednim świadkiem większości opisanych wydarzeń” i opiera wiele oskarżeń na pracach projektu zgłaszania przestępczości zorganizowanej i korupcji lub OCCRP, poinformował Aaron Klein z Aktualności Breitbart .

( Moje: OCCRP , założona w 2006 roku, jest konsorcjum ośrodków śledczych, mediów i dziennikarzy działających w Europie Wschodniej , na Kaukazie , w Azji Środkowej i Ameryce Środkowej. OCCRP jest jedyną pełnoetatową organizacją śledczą specjalizującą się w przestępczości zorganizowanej i korupcji . Publikuje swoje historie za pośrednictwem lokalnych mediów oraz w języku angielskim i rosyjskim za pośrednictwem swojej strony internetowej. W 2017 r. Doradca organizacji pozarządowych uplasował go na 69 miejscu na świecie w corocznej liście 500 najlepszych organizacji pozarządowych (NGO).)

„Społeczeństwo otwarte Sorosa” zostało wymienione jako dawca nr 2 w większości rocznych rejestrów finansowych publikowanych na stronie internetowej OCCRP od 2012 r. W niektórych latach, jak zauważyła Breitbart, grupa Sorosa była największym dawcą finansowym dla organizacji pozarządowych.


OCCRP jest cytowany w kluczowej części skarg, w której twierdzi się, że ukraińscy urzędnicy zareagowali na wniosek Trumpa dla Ukrainy o zbadanie zarzutów korupcji przez ówczesnego wiceprezydenta Joe Bidena i jego syna Huntera, który otrzymywał 50 000 $ miesięcznie od firmy gazowej pomimo braku doświadczenia w tej branży.

Istnieje znacznie więcej dowodów na wpływ Sorosa.


Dwóch amerykańskich dyplomatów na Ukrainie zeznających w tym tygodniu podczas śledztwa w sprawie impeachmentu prezydenta Trumpa naciskało na Ukrainę podczas wyborów w 2016 r., Aby zaprzestały dochodzenia w sprawie organizacji non-profit finansowanej częściowo przez Departament Stanu i Sorosa, którzy wydali miliony w tym roku próbując zainstalować Hillary Clinton w Białym Domu.


Organizacja non-profit współpracowała również z agentami FBI, którzy badali działalność gospodarczą menedżera kampanii wyborczej Trumpa Paula Manaforta z prorosyjskimi postaciami na Ukrainie.


Śledczy dziennikarz John Solomon przypomniał w czwartek historię, którą po raz pierwszy opisał w marcu, ponieważ rzuca światło na to, co nazywa „prawdziwą kontrowersją na Ukrainie”, rzekomym wtrącaniem się Departamentu Stanu Obamy w sprawy suwerennego narodu, sprzeczne z konwencją genewską , w imieniu organizacji non-profit finansowanej przez lewicowego działacza miliardera.


George Kent, charge d'affaires ambasady USA w Kijowie, w liście do ukraińskiej prokuratury generalnej poprosił w kwietniu 2016 r. O zaniechanie ścigania Centrum Akcji Antykorupcyjnej.


Kilka miesięcy później nowy prokurator generalny Ukrainy, Jurij Łucenko, powiedział Salomonowi, że był zadziwiony, gdy ambasador USA na Ukrainie Marie Yovanovitch wskazała grupy, które nie powinny być ścigane, w tym Centrum Akcji Antykorupcyjnej.


Demokraci oskarżający prezydenta Trumpa o wstrzymanie pomocy w celu wywarcia nacisku na Ukrainę by przeprowadziła dochodzenie w sprawie Joe Biden i jego syna Kenta zeznawali w środę przed Komisją Wywiadu i Yovanovitch w piątek.


Solomon napisał, że ukraińscy urzędnicy powiedzieli mu, że wiadomość amerykańskich dyplomatów dla ukraińskich prokuratorów „była jasna: nie celuj w AntAC podczas amerykańskich wyborów prezydenckich, w których Soros popiera Hillary Clinton, aby zastąpić innego faworyta Sorosa, Baracka Obamę”.

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale