34 obserwujących
2615 notek
637k odsłon
130 odsłon

Newsweek US/ Iran nie chce wojny

Wykop Skomentuj

Newsweek US/ Iran nie chce wojny

Po tym, jak Iran rozpoczął atak rakietowy na bazy lotnicze w Iraku, w których przebywały siły amerykańskie i koalicyjne, irański minister spraw zagranicznych Mohammed Javad Zarif napisał na Twitterze, że Iran zakończył walkę i nie dążył do eskalacji konfliktu.


„Iran podjął i zastosował proporcjonalne środki w samoobronie zgodnie z art. 51 Karty Narodów Zjednoczonych, które stanowiły cel tchórzliwego ataku na naszych obywateli i wyższych urzędników”, napisał tweet Zarif. „Nie szukamy eskalacji ani wojny, ale będziemy bronić się przed jakąkolwiek agresją”.


Newsweek skontaktował się z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Islamskiej Republiki Iranu w celu uzyskania komentarza, ale nie otrzymał odpowiedzi w terminie na publikację.


Irańska Straż Rewolucyjna potwierdziła odpowiedzialność za wtorkowe uderzenia pocisków w bazę lotniczą Ayn al-Asad i inne miejsca w Erbil, twierdząc, że była to „zemsta” za zabicie irańskiego generała dywizji Qassem Soleimani. Soleimani był celem ataku dronów w pobliżu międzynarodowego lotniska w Bagdadzie w czwartek. Amerykańscy przywódcy powiedzieli, że Soleimani jest w trakcie planowania ataków na interesy USA.


Prezydent Donald Trump nie mówił publicznie o uderzeniach rakietowych, ale powiedział za pośrednictwem Twittera, że zabierze głos w środę rano.


Javad Zarif

@JZarif

Iran took & concluded proportionate measures in self-defense under Article 51 of UN Charter targeting base from which cowardly armed attack against our citizens & senior officials were launched.


We do not seek escalation or war, but will defend ourselves against any aggression.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka