34 obserwujących
2615 notek
637k odsłon
108 odsłon

Die Welt/Merkel z Putinem sprzeciwiają się USA

Wykop Skomentuj

Die Welt/Merkel z Putinem sprzeciwiają się USA


Kanclerz Merkel i prezydent Rosji Putin wykazali optymizm, że gazociąg Nordstream-2 zostanie ukończony pomimo sankcji USA. Zostało to prawnie zatwierdzone przez UE, więc „powinniśmy to zakończyć”.


Źródło: WORLD


Podczas wizyty w Moskwie kanclerz Angela Merkel doszła do porozumienia z rosyjskim prezydentem Putinem w kilku obszarach tematycznych - i jest również przeciwna stanowisku Stanów Zjednoczonych.


Kanclerz Angela Merkel (CDU) podczas wizyty w Moskwie wyraźnie zobowiązała się do dokończenia projektu gazociągu Nord Stream 2. Zostało to prawnie zatwierdzone przez Unię Europejską, więc „powinniśmy to zakończyć”, powiedziała Merkel na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.


Merkel uważa, że sankcje USA w kwestii rurociągu są błędne. Projekt jest „słuszny, przede wszystkim ekonomiczny, a nie polityczny”.


Putin się zgodził. „Doceniamy odpowiedzialne stanowisko rządu federalnego w sprawie Nord Stream 2” - powiedział rosyjski prezydent. W razie potrzeby Rosja ukończyłaby również gazociąg „samodzielnie” - co ma nastąpić pod koniec 2020 r. 


Merkel i Putin chcą kontynuować umowy nuklearne z Iranem


Putin i Merkel uzgodnili również kwestię Iranu. W przeciwieństwie do kursu amerykańskiego oboje szefowie rządów opowiedzieli się za kontynuacją porozumienia nuklearnego JCPO. „Rosja i Niemcy są zdecydowane kontynuować wdrażanie irańskiego porozumienia nuklearnego” - powiedział Putin.


Merkel podkreśliła, że umowa nie była „idealna”, ale „przynajmniej umowa”. Niemcy są przekonani, że „Iran nie powinien mieć broni nuklearnej”.


Putin i Merkel ostrzegali również przed otwartym konfliktem między Stanami Zjednoczonymi a Iranem. Wojna byłaby „katastrofą dla Bliskiego Wschodu i całego świata, humanitarną i gospodarczą pod względem dostaw energii na świecie”, powiedział Putin.


Merkel z zadowoleniem przyjęła także przyjęcie przez Iran odpowiedzialności za katastrofę. Dobrze, że osoby odpowiedzialne uznają to, powiedziała. „Ale to jest dramatyczne wydarzenie”. Niewinni ludzie zginęli. Merkel żąda teraz bezwzględnego wyjaśnienia tragedii. Teheran musi znaleźć rozwiązanie wraz z państwami, których obywatele zginęli w katastrofie..

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale