13 obserwujących
158 notek
273k odsłony
1150 odsłon

UEFA: stroje piłkarskiej kadry - z gwiazdkami zamiast Orzełka?

Wykop Skomentuj14

[Prezes PZPN: Michał Listkiewicz]
 

►Zarząd PZPN, Uchwała nr X/110, 10-07-2007 [.pdf]

 

To teraz jeszcze należałoby się dowiedzieć, co to za "zwierzę" ten rasista, który spędza sen z powiek vipom z UEFA i PZPN. Związki piłkarskie tego nie wyjaśniają (w każdym razie, ja nie spotkałem się z takimi definicjami).

Pewną wiarygodną wskazówką powinny być wydarzenia z ostatnich dni. Otóż jak donosi Nasz Dziennik [poniedziałek, 18-07-2011], do prac w sejmowych komisjach trafił projekt nowelizacji kodeksu karnego rozszerzający karalność za tzw. mowę nienawiści wobec m.in. osób homoseksualnych.

Obecny zapis: "Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do trzech lat".

Proponowana przez SLD nowelizacja wymienionych w przepisach powodów znieważania dodaje jeszcze:  płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność bądź tzw. orientację seksualną. Kary pozostałyby bez zmian.

Pełny komentarz do zamierzanych zmian w kodeksie karnym:

►"Kto zdefiniuje "mowę nienawiści"", Nasz Dziennik, 18-07-2011


A teraz wypowiedzi przedstawicieli, którym tak bardzo zależy na dokonaniu zmian w kodeksie karnym (co ciekawe, wypowiedzi bezpośrednio dotyczą "wojny" Donalda Tuska z kibicami):

«„Trzeba monitorować te środowiska przed meczem, kiedy jadą na mecze i po meczach” – proponuje lider SLD Grzegorz Napieralski. „Rodzi się stadionowy faszyzm” – ostrzega rzecznik tej partii Tomasz Kalita. Poseł SLD Marek Wikiński nazywa „Starucha” terrorystą. „Noszą charakterystyczne, pseudomilitarne ubrania” – charakteryzuje kiboli lider gejów Robert Biedroń, współtwórca statutu SLD. (...) Jak piszą działacze gejowscy, stadionowa atmosfera to wylęgarnia postaw neofaszystowskich. A prezes PZPN Grzegorz Lato to były senator SLD, za którego rządów w tej organizacji podjęto działania mające wyeliminować obecne na stadionach postawy patriotyczne. (...)»

►"Geje i SLD o stadionowym faszyzmie", Niezależna.pl, 9-07-2011

 

Najlepszą pointą, podsumowującą problemy związków sportowych będzie... niezastąpiona Gazeta Wyborcza, udzielająca głosu prowokatorce z Jasnej Góry, łódzkiej reporterce TV Polsat News, Ewie Żarskiej:

"- Już nieraz słyszałam wyzwiska ze strony zwolenników PiS i Radia Maryja. Regularnie jesteśmy przez nich obrażani, poszturchiwani, ba, nawet opluwani przy każdej nadarzającej się okazji. Dla mnie ci ludzie zachowują się jak kibole. Może ich fanatyzm ma inne ukierunkowanie, ale przejawia się podobnie. Nie powinno się w żadnym razie tolerować takiego zachowania, nie może być społecznego przyzwolenia na to. Nie bójmy się walczyć z fanatyzmem religijnym i politycznym."

►"Pielgrzymi z Radia Maryja pobili łódzką ekipę Polsatu", Gazeta Wyborcza Łódź, 11-07-2011

 

Rasizmem w UEFA zajmuje się od 2001 r. FARE (Football Against Racism in Europe - Futbol Przeciw Rasizmowi w Europie). Przedstawicielem FARE na Polskę jest Stowarzyszenie "Nigdy Więcej".

Według liderów "Nigdy Więcej", Jacka Purskiego i Rafała Pankowskiego, największym społecznym zagrożeniem jest...obecna polska prawica utożsamiana z PiS, określana skrajnymi epitetami w rodzaju "faszyzujący nacjonaliści" (dr Rafał Pankowski "Patriots"). Jest to wypisz-wymaluj wzorcowa "polityka miłości" Donalda Tuska, Stefana Niesiołowskiego, Janusza Palikota, Radosława Sikorskiego i Bronisława Komorowskiego. "Nigdy Więcej" chlubi się oficjalnymi gratulacjami od prezydenta Baracka Obamy. Jeśli ta pochwała jest udzielona w pełni świadomie, to jest czym się niepokoić, myśląc o projektach "nowej demokracji", realizowanych równocześnie w wielu rejonach świata.

"Nigdy Więcej" zajmują się od kilku lat szczegółowym monitoringiem przeciw rasizmowi. Wszystko dokumentują i publikują w "Brunatnej Księdze" (książkę w formacie .pdf można pobrać na ich stronie). Prawie wszystkie zarzuty dotyczą środowisk prawicowych i patriotycznych.

Jacek Purski wcale nie ukrywa swych sympatii do symboli komunistycznych. Według niego one nie stanowią najmniejszego zagrożenia.

Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" (finansowane przez UEFA!) jest laureatem tegorocznej, za 2010 r., nagrody UEFA "Fair Play" dla kibiców.

►www.nigdywiecej.org/

 

5 lipca br. Jan Tomaszewski w swoim felietonie w Niezależnej.pl napisał takie zdanie (dotyczyło ono czego innego): "Karta Olimpijska i statut FIFA nakazują apolityczność działaczom i pracownikom federacji sportowych".

 

Czy rzeczywiście szefowie federacji są pewni i świadomi tego, co wymagają?

 

 

Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale