79 obserwujących
344 notki
800k odsłon
1094 odsłony

„UNSERE MÜTTER, UNSERE VÄTER”- kilka refleksji

Wykop Skomentuj50

Wyzwolenie Europy Środkowej nastąpiło w roku 1989. Wielcy tego świata zastanawiają się po cichu do dziś: Czy odrodzenie tych narodów było potrzebne?

Współczesne, najważniejsze dla nas metropolie takie jak Berlin, czy Moskwa stanowią teraz „hegemonów zastępczych” byłych swoich kolonii, m. in.Polski i korzystają ze swego monopolu na tworzenie wizerunku poszczególnych krajów całej Europy Środkowej w świecie.
Aktualnie nasi wielcy sąsiedzi ugruntowują w świecie opinię, że jesteśmy podobno społeczeństwem szowinistycznym, prymitywnym i nietolerancyjnym.

I antysemickim!!! 

Ba mamy być największymi antysemitami na świecie! W urabianiu tej opinii przodują ostatnio Niemcy oraz niektóre środowiska żydowskie. Mamy być paskudami, którzy nie chcą się przyznać do swojego antysemityzmu.

I nie chcemy przyjąć imputowanej nam w bezczelny sposób odpowiedzialności za współudział w holokauście. Nie chcemy przyjąć współwiny za holokaust, wciskanej nam przez usiłujących to czynić przede wszystkim Niemców.

Aktualnie rządzący III RP zupełnie nie dbają o prawdę historyczną i nie prowadzą żadnej polityki historycznej, godząc się na wersje historii przedstawiane przez naszych hegemonów.

Nie uczestniczymy w tworzeniu własnego wizerunku - nasza narracja do wielkiego świata nie dociera! Zresztą rządzący w Polsce o to nie dbają, a prawdę mówiąc starają się nawet, żeby nie docierała!Dba o to Ministerstwo Kultury.

Najnowszym przykładem takich działań jest fałszujący historię niemiecki film „Unsere Mütter, Unsere Väter”!  

Ten film jest przykładem nawrotu propagandy w stylu d-ra Goebbelsa!

To taka post hitlerowska propaganda z okresu wczesnego Hitlera zrealizowana przez współczesnych niemieckich kryptonazistów. 

Wielu apologetów tej propagandy można znaleźć w sporej ilości nawet na Salonie24 – aktualnie, dzisiaj na  blogu niejakiego Amsterna 3.14.

Słusznie zwrócił uwagę Szewach Weiss w dyskusji po wyświetleniu filmu w TVP, na wypowiedź konsultanta historycznego filmu - Żyda prof. Juliusa H. Schoepsa, który pracuje i mieszka w Niemczech, że rozwija propagandę zgodną z niemiecka polityką historyczną usiłującą uczynić z Polaków antysemitów.

Zastanowić się trzeba, czy Niemcy wchodzą na drogę powtórki swojej historii z okresu po traktacie Wersalskim?

I kiedy wybuchnie znowu przygotowywane przez Niemców nowe nieszczęście dla Europy?

Nie można nigdy zapominać o historii Niemiec i jeszcze długo należy na nich "keep an eye"!

Syn Hansa Franka - znanego prominenta III Rzeszy, jednego z większych morderców w historii ludzkości - Niklas Frank powiedział przecież o swoich rodakach Niemcach: "NIE UFAM WAM WSZYSTKIM"! 

Czy nasze społeczeństwo wkrótce się przebudzi i wyrzuci aktualnie rządzących III RP historyków – realizatorów polityki naszych hegemonów, na śmietnik historii?

Wykop Skomentuj50
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale