Blog
CICER CUM CAULE
Zbigwie
Zbigwie zbigwie@mail.ru
78 obserwujących 340 notek 786203 odsłony
Zbigwie, 25 października 2016 r.

Chwała Ukrainie w obrazach i kniaź Jarema

Lwów 17 września 1939 r.:

image

Mityng pod pomnikiem Mickiewicza w Lwowie. Ukraińcy witają wojska Armii Czerwonej dokonującej agresji na Polskę. 

Lwów początek lipca 1941. Ukraińcy  witają niemieckie wojska:

image

 Parę dni wcześniej, 30 czerwca przed siedzibą greckokatolickich arcybiskupów – katedrą św. Jura Ukraińców z batalionu „Nachtigall” uroczyście powitał metropolita Andrej Szeptycki.

Ukrainski Visnik Nr 18, 07.07.1941 publikuje zdjęcie:

image

Ukraińcy witają niemiecką armię słowami: „Heil Hitler. Sława Hitlerowi! Sława Mielnikowi”!

Żółkiew, Glińska Brama, wrzesień 1941 r.:

image

Heil Hitler! Chwała Hitlerowi! Chwała Banderze! Niech żyje niepodległa Ukraina! Niech żyje wódz St. Bandera! Heil Hitler! Chwała niezwyciężonym niemieckim i ukraińskim siłom zbrojnym! Sława Banderze!

Hans Frank na terenach wschodnich II RP:

image

Burmistrz Lwowa Jurij Polanskij z Ukraińcami witają Hansa Franka 01.08.1941.  Włączenie dystryktu Galicja do Generalnego Gubernatorstwa

image

Równe 1943 r. UAW:

image

image

Ukraińska Armia Wyzwoleńcza UAW . Odpowiedzialnym za jej formowanie i innych legionów wschodnich był generał formacji wschodnich Dowództwie Wojsk Lądowych OKH Ernst Köstring  

Poleska Sicz:

image

Naczelnik milicji w Sarnach i komendant „Poleskiej Siczy” Taras Bulba Boroweć ze swoim sztabem 1941 r. Miał swój udział w powstaniu UPA.

Gdzieś na Ukrainie 1941:

imageUkrainka błogosławi niemieckich żołnierzy(?).

2016 r.:

image

Przywódcy OUN : Andrij Melnyk – prowidnyk, Stepan Bandera – wódz, Roman Szuchewycz – generał i naczelny dowódca Ukraińskiej Powstańczej Armii.

Kijów 14.10.2016. Maszeruje partia „Swoboda”:

14.10.2016. Mówi działacz polityczny i były szef Służby Bezpieczenstwa Ukrainy Walentyn Naliwajczenko. Wspomina tez o Polakach:

14.10. 2016. Maszeruje Narodowy Korpus „Azow” – największy marsz w tym dniu w Kijowie:

Obejrzeliście te historyczne już ilustracje i współczesne filmy z Ukrainy. Takie są fakty.

Jakie z nich należy wyciągnąć wnioski dla nas i dla Ukrainy?

Jeszcze uzupełnię tekst poglądami lansowanymi przez niektórych Ukraińców:

- Na Twitterze możecie spotkać wypowiedzi Ukraińców, którzy zapowiadają w przyszłości stawianie pomnika Stepana Bandery w Moskwie. W Nowogrodzie Siewierskim został zlikwidowany przedwczoraj ostatni pomnik Lenina na ziemi ukraińskiej. W 2016 odsłonięto z udziałem prezydenta Poroszenko  w Połtawie pomnik hetmana Jana Mazepy, który od 2008 roku był przetrzymywany w ukryciu w Kijowie  i nie uczcił trzechsetnej rocznicy bitwy pod Połtawą

- W Charkowie Ukraińcy planują postawienie pamiątkowej tablicy Józefa Piłsudskiego – przecież Marszałek był związany z tym miastem kilka lat. Przeciwko temu oficjalnie protestuje i zamierza nie dopuścić do jej ustanowienia  prowidnyk Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów OUN, z-ca szefa odpowiednika ukraińskiej KRRT – Bogdan Czerwak.

Czerwak żałuje, że przed wojną 25 września 1921 r. nie udało się Ukraińcowi Stepanowi Fedakowi zastrzelić Józefa Piłsudskiego i nie zgadza się i  na „ustanowienie pamiątkowej tablicy katowi ukraińskiego narodu Józefowi Piłsudskiemu”.

Ten banderowiec Czerwak od 2012 roku organizuje zbiórkę pieniędzy na tablicę Stepana Fedaka w Lwowie.

- Na stronach internetowych partii Narodowy Korpus Azow możecie przeczytać opinie o filmie „Wołyń” z niewielkimi uwagami krytycznymi powołującymi się na polskiego historyka dr hab. Grzegorza Motykę i ogólną oceną filmu „Film jest dość obiektywny”. Ogólne stwierdzenie sprowadza się do słów: „Dziś musimy patrzeć w przyszłość razem”. Trzeba jeszcze też wspomnieć o częstych tekstach na tych stronach dotyczących ewentualnego przyszłego „Międzymorza”.

- Kilka dni temu Wiktor Poroszenko spotkał się z premierem Chorwacji Andre Plenkovićem i wypowiedział się na temat Międzymorza: „Ukraina jest zainteresowana przyłączeniem się do Adriatycko – Bałtycko Czarnomorskiej inicjatywy, w której aktywnie uczestniczy Chorwacja”.

- Andrej Parubij uważa, że Ukraina i Polską są zdolne do osiągnięcia jednomyślności w ocenie Rzezi Wołyńskiej:: „Ja wierze, że uzgodnimy wszystkie przeciwstawne wydarzenie jakie były między nami. Jestem pewien, że będziemy stać razem z naszymi braćmi – Polakami przeciwko rosyjskiemu imperializmowi”.

Nawiasem mówiąc warto zapoznać się z najnowszymi przewidywaniami znanego rosyjskiego polityka dotyczącymi przyszłości rosyjskiego imperializmu: „Prognoza rozpadu”.  Niepoważne są jakiekolwiek dywagacje na temat trwania, czy istnienia państwa ukraińskiego w przyszłości. Tchórzliwy prezydent Putin nie wykorzystał swoich możliwości w 2014 r. i zaspokoił swój apetyt poprzez oficjalną aneksję Krymu  i nieoficjalną Donbasu. I teraz zgodnie z zasadą „panta rhei” nie ma już dalszych możliwości rozszerzania swej władzy na Ukrainie – musi mieć na uwadze swoje 250 mld dolarów .

Opublikowano: 25.10.2016 10:28. Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 13:53.
Autor: Zbigwie
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Niedawno ukazał się interesujący wpis: http://bezwodkinierazbieriosz.salon24.pl/338033,grawicapy-lataja-w-kosmosie pióra znanego blogera Zbigwie, z wykształcenia fizyka" - http://autodafe.salon24.pl/249413,zagadkowe-analogie. Zbanował mnie bloger o nicku EINE - niedouczony fizyk, który wypisuje brednie, bzdury oraz kłamstwa i dopuszcza się chamstwa. Widocznie nie ma kindersztuby, ale to wina jego rodziców. Znajdź ponad 100 moich notek na Forum Rosja-Polska http://bezwodkinierazbieriosz.salon24.pl Poetry&Paratheatre 2010 i 2013. image free counters
Free counters

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Milton >> Manipulacja związana z brakiem umiejetności logicznego myślenia. Tępota umysłowa,...
  • @Jerzy Zakrzewski >> BINGO!
  • Nadzwyczaj prymitywny tekst charakterystyczny dla intelektualnych możliwości blogera o nicku...

Tematy w dziale