110 obserwujących
1661 notek
1212k odsłon
  1308   0

Czy wprowadzający ograniczenia zabijają ludzi?

image

"W Angli i Walii zarejestrowano rekordową liczbę zgonów w pojedynczym tygodniu ok 6 tysięcy więcej niż średnia dla tej pory roku.

Tylko połowę tej nadwyżki można przypisać infekcji koronawirusem. Eksperci są zaszokowani wzrostem zgonów zwłaszcza tym nie spowodowanym koronawirusem i wyrażają obawy co do niezamierzonego wpływu ograniczeń społecznych na zdrowie ludzi.

Istnieją obawy, że ludzie wahają się z szukaniem pomocy w przypadkach zagrożenia życia, jak zawał, z obawy przed złapaniem koronawirusa w szpitalu.

Eksperci twierdzą, że ochrona zdrowia pacjentów z takimi schorzeniami jak cukrzyca czy nadciśnienie okazuje się być trudniejsze z powodu wprowadzonych ograniczeń (lockdown).

Dane Narodowego Biura Statystycznego pokazują najwyższą liczbę zgonów w Anglii i Walii, od momentu rozpoczęcia rejestracji to jest 2005 roku - 16 387. Wiele z tych zgonów to nie są zgony wskutek Covid-19.

Liczba zgonów powyżej średniej, czyli ok 6000 jest znacznie wyższa niż tych pozostających w jakiejś relacji do koronawirusa: 3,475.

Profesor uniwersytetu Nottingham Tom Denning "powiedział, że może być wiele przyczyn tych "innych" zgonów. Ludzie na przykład nie czują się na siłach skorzystać z zabiegów operacyjnych, zadzwonić po karetkę lub pojechać na izbę przyjęć. Zatem w pewnych poważnych przypadkach może być za późno na pomoc. Inną przyczyną może być omijanie wizyt w szpitalu przez ludzi ze stałymi poważnymi schorzeniami."

Innymi przyczynami mogą być też opóźnione kierowanie pacjentów do specjalistów, a także niezdrowy tryb życia wynikający z ograniczeń poruszania się, np. palenie albo częstsza konsumpcja alkoholu.

Martin Hibbert, profesor chorób zakaźnych w London School of Hygiene & Tropical Medicine, że tygodniowa liczba zgonów będzie bardzo istotna dla naukowców w celu oceny działań rządu. "Wiemy, że w pewnych aspektach, możemy przeceniać wpływ Covid-19, jak w wypadku liczby śmierci, gdzie ta choroba odgrywa drugorzędną rolę. W innych sytuacjach nie wskazujemy na koronawirusa jako przyczynę śmierci chociaż mógł się do niej przyczynić, poprzez niezamierzone konsekwencje wprowadzanych ograniczeń i utrudnionego dostępu do świadczeń zdrowotnych."

=============================================

Źródło:

The Times: "Coronavirus: Record weekly death toll as fearful patients avoid hospitals"
Strona {LINK}
Archwium z pełnym tekstem {LINK}

=============================================

Podsumowanie:

1. Kwalifikowanie zgonu jako "z powodu" lub "związanego z" koronawirusem, może być obarczone sporym błędem i bywa uznaniowe, bo:

- w przypadku różnych, często długotrwałych i poważnych schorzeń umożliwia umożliwia wskazywanie na Covid-19 jeśli  test na Sars-Cov-2 wypadł pozytywnie.

- w przypadku braku możliwości przeprowadzenia testu, można kwalifikować zgon, jako następujący w wyniku Covid-19 "to state a cause of death to the best of their knowledge and belief" zgodnie z najlepszą swoją wiedzą i przekonaniami.

- w przypadku śmierci w domu, dany przypadek może być spowodowany Covid-19, a tak nie zakwalifikowany

2. Wzrost liczby zgonów ponad przeciętną w WB w tygodniu kończącym się 3 kwietnia, oznacza wzrost liczby zgonów NIE POWODOWANYCH przez "epidemię" Covid-19. To znaczy, że obostrzenia życia ludzi, gospodarki i państwa, wprowadzane przez rządzących pod wpływem mediów, mogą ZABIJAĆ LUDZI. W tym konkretnym przypadku może to oznaczać to ok 2500 ofiar wprowadzonych ograniczeń.


3. Do tej pory, obraz, jak większość rysowanych przez media fałszywy, jest taki, że ograniczenia kosztują pieniądze, ale ratują życie. To może być NIEPRAWDA. Te ograniczenia być może POWODUJĄ ŚMIERĆ ludzi. Ci co je wprowadzają, pośrednio tych ludzi skazują na śmierć, poprzez wszystkie konsekwencje wprowadzanych w atmosferze paniki i strachu ograniczeń i obostrzeń.

Pełnej skali i liczby i nazwisk osób, które stracą zdrowie i życie wskutek zachowań "Apaczów" z rządu, być może nie poznamy. Ale, że tacy są, i że zgadzając się bez protestu na kolejne fanaberie i absurdy rządu sprowadzające się do odebrania nam godności i wolności, wszyscy w tym procederze uczestniczymy, to już chyba fakt. A może nie?

Lubię to! Skomentuj96 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości