41 obserwujących
1069 notek
709k odsłon
776 odsłon

Czy udana "inwestycja" Orlen w F1?

Wykop Skomentuj40

Kolejność wydarzeń:

1. Upubliczniona została taśma z podsłuchu, ma której premier RP Mateusz Morawiecki mówi tak: "Miał być jeszcze Kubica, ale na szczęście złamał rękę raz, drugi..." , NA SZCZĘŚCIE - tak się wypowiedział pan premier.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=8w5eMOIq-BI

2. Morawiecki spotkał się z kierowcą. "Premier i Kubica dogadali się – poinformował w poniedziałek w TVN24 wicemarszałek Senatu Adam Bielan". – Panowie rozmawiali o rozwoju sportów motorowych w Polsce oraz o perspektywach startów Polaków w najważniejszych imprezach sportowych – wyjaśniła rzecznik rządu.
Link: https://www.tvp.info/39484845/premier-spotkal-sie-z-kubica-polska-zawsze-wspiera-swoich

3. Orlen wystartuje w F1. Spółka oficjalnym partnerem zespołu Kubicy - artykuł na salonie.

4. Orlen nie jest i nie będzie sponsorem Kubicy. Polski Koncern Naftowy zainwestuje w Williamsa. Nieoficjalnie za rok ekspozycji na kombinezonie kierowcy, bolidzie oraz w padoku zapłaci około 50 milionów złotych.
Link: https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/789922/kamil-kolsut-williams-dostanie-fortune-od-orlenu-to-dobrze-wydane-pieniadze-kome

I dodatkowo:

- Na dwadzieścia zespołów startujących w F1, bolidy zespołu, za pomocą którego ma się "reklamować" Orlen zajmują 18 i 20 miejsce. Jakiego rodzaju wizerunek sobie i nam Orlen kupuje za 50 milionów rocznie, dekorując ostatniego zawodnika na mecie swoimi emblematami - nie trzeba tłumaczyć.
https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/tabele/141/klasyfikacja-kierowcow-formuly-1

I na koniec:

"Robert Kubica okazał się zdecydowanie najwolniejszy w porannej sesji drugiego dnia testów Formuły 1 po finałowej rundzie sezonu 2018 w Abu Zabi."
http://www.f1.v10.pl/Kubica,nie,uzyskal,konkurencyjnego,czasu,drugiego,dnia,testow,F1,po,GP,Abu,Zabi,155056.html


Bardzo lubię Roberta Kubicę. Gdy NIE SPONSOROWAŁA go publiczna polska spółka, robił karierę w F1. Był wielki. Brali go, bo taki właśnie był, świetny. Te zasługi nie przeminą i jego nazwisko, nazwisko Polaka, który walczył z najlepszymi na zawsze będzie pozytywnie zapisane. Teraz... ty i ja... no nie ważne, każdy grabi jak może. Taki świat. Taki kraj. Taka polityka. Tylko po co te nieprawdy? No tak... też niezbędne.


Wnioski?

Wykop Skomentuj40
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport