Zbyszek Zbyszek
836
BLOG

Czy udana "inwestycja" Orlen w F1?

Zbyszek Zbyszek Formuła 1 Obserwuj temat Obserwuj notkę 40

Kolejność wydarzeń:

1. Upubliczniona została taśma z podsłuchu, ma której premier RP Mateusz Morawiecki mówi tak: "Miał być jeszcze Kubica, ale na szczęście złamał rękę raz, drugi..." , NA SZCZĘŚCIE - tak się wypowiedział pan premier.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=8w5eMOIq-BI

2. Morawiecki spotkał się z kierowcą. "Premier i Kubica dogadali się – poinformował w poniedziałek w TVN24 wicemarszałek Senatu Adam Bielan". – Panowie rozmawiali o rozwoju sportów motorowych w Polsce oraz o perspektywach startów Polaków w najważniejszych imprezach sportowych – wyjaśniła rzecznik rządu.
Link: https://www.tvp.info/39484845/premier-spotkal-sie-z-kubica-polska-zawsze-wspiera-swoich

3. Orlen wystartuje w F1. Spółka oficjalnym partnerem zespołu Kubicy - artykuł na salonie.

4. Orlen nie jest i nie będzie sponsorem Kubicy. Polski Koncern Naftowy zainwestuje w Williamsa. Nieoficjalnie za rok ekspozycji na kombinezonie kierowcy, bolidzie oraz w padoku zapłaci około 50 milionów złotych.
Link: https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/789922/kamil-kolsut-williams-dostanie-fortune-od-orlenu-to-dobrze-wydane-pieniadze-kome

I dodatkowo:

- Na dwadzieścia zespołów startujących w F1, bolidy zespołu, za pomocą którego ma się "reklamować" Orlen zajmują 18 i 20 miejsce. Jakiego rodzaju wizerunek sobie i nam Orlen kupuje za 50 milionów rocznie, dekorując ostatniego zawodnika na mecie swoimi emblematami - nie trzeba tłumaczyć.
https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/tabele/141/klasyfikacja-kierowcow-formuly-1

I na koniec:

"Robert Kubica okazał się zdecydowanie najwolniejszy w porannej sesji drugiego dnia testów Formuły 1 po finałowej rundzie sezonu 2018 w Abu Zabi."
http://www.f1.v10.pl/Kubica,nie,uzyskal,konkurencyjnego,czasu,drugiego,dnia,testow,F1,po,GP,Abu,Zabi,155056.html


Bardzo lubię Roberta Kubicę. Gdy NIE SPONSOROWAŁA go publiczna polska spółka, robił karierę w F1. Był wielki. Brali go, bo taki właśnie był, świetny. Te zasługi nie przeminą i jego nazwisko, nazwisko Polaka, który walczył z najlepszymi na zawsze będzie pozytywnie zapisane. Teraz... ty i ja... no nie ważne, każdy grabi jak może. Taki świat. Taki kraj. Taka polityka. Tylko po co te nieprawdy? No tak... też niezbędne.


Wnioski?

Zbyszek
O mnie Zbyszek

http://camino.zbyszeks.pl/  Kopia twoich tekstów: http://blog.zbyszeks.pl/2068/kopia-bezpieczenstwa-salon24-pl/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport