49 obserwujących
1126 notek
773k odsłony
116 odsłon

Skażenie akustyczne środowiska

Wykop Skomentuj11

image

Jedną z metod współczesnych tortur mających prowadzić do złamania torturowanego jest poddawnie go oddziaływniu bodźców wizualnych i... AKUSTYCZNYCH. Dźwięki, głośne i odpowiednio zestawione, mogą doprowadzić do poważnych problemów mentalnych i psychicznych.

Współczesny świat jest pełen "troski" o środowisko. Tu motylek, tam biedronka, mogą spaść z białego dzwonka. Tu tsunami, tam tornado, to się ekologom nado.

Tymczasem miasta nasze zalewa potop skażenia akustycznego. Dziesiątki, setki, tysiące spalinowych ręcznych kosiarek, pracuje nieustannie przy ścinaniu trawy. Wycie, warkot, buczenie, decybele OBNIŻAJĄ jakość życia i mogą przyczyniać się w efekcie do obniżenia odporności i problemów ze zdrowiem. Ale na tym trudno zarobić, a na piecykach gazowych zamiast tych innych łatwo. Więc lawina artykułów "niezależnych mediów" i "profesjonalnych dziennikarzy" nt. smogu, i zwarte odpowiedzialne milczenie nt. skażenia akustycznego.

Ufff... własnie przestali. Mają przerwę na kanapkę albo piwo. Czy naprawdę tak musi być? Czy nie można inaczej tego robić? Czy jest jakieś rozwiązanie, czy będziemy skazani na wydawanie pieniędzy na akustyczne zatruwanie środowiska naszego życia?

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo