0 obserwujących
193 notki
219k odsłon
  580   0

Sikorski: Napływ imigrantów jest niekorzystny dla Polski.

Działacze najbardziej postępowej, proeuropejskiej partii w Polsce nie posiadają się z oburzenia na wypowiedź jednego z czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości Mariusza Błaszczaka, który powiedział:

"Polityka multi-kulti, która była w Europie Zachodniej i wciąż jest podkreślana, podejmowana i rozwijana, w przypadku Breivika pokazuje, że prowadzi donikąd. Chodzi o to, żebyśmy rozsądnie podchodzili do kwestii imigrantów, szczególnie tych imigrantów, którzy nie integrują się ze społecznością, a tak jest w przypadku państw Europy Zachodniej i niestety pewnie ten proces też nas czeka".

Politycy rządzącej partii prześcigają się w tym, który z nich jest najbardziej oburzony. Padają oskarżenia o ksenofobię, i tradycyjnie już o dzielenie społeczeństwa na lepszych i gorszych.

***

Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych rządu, członek najbardziej postępowej i proeuropejskiej partii w Polsce, w 2007 roku udzielił wywiadu Łukaszowi Warzecha, który został wydany w formie książkowej pt "Strefa zdekomunizowana".

W końcowej części wywiadu Łukasz Warzecha poprosił swojego rozmówcę, aby nakreślił pozytywny i negatywny scenariusz dla Polski na najbliższe dziesięć lat. W scenariuszu negatywnym Radosław Sikorski (wyrzucony już z rządu PiS) tworzy następującą wizję:

"W polityce wewnętrznej scenariusz negatywny byłby następujący. Administracja jest nadal niewydolna, a swoją nieudolność pokrywa chęcią coraz głębszej ingerencji w życie prywatne obywateli. (...) Młodzi ludzie, widząc, że kraj coraz bardziej odstaje od przyzwoitego europejskiego poziomu, wyjeżdżają, a ich miejsce zajmują imigranci z egzotycznych krajów. Wraz z masowym napływem ludzi różniących się od nas cywilizacyjnie pojawiają się wszystkie te problemy, z którymi od lat boryka się Europa Zachodnia (...)."

Pytam się zatem: Co powiedział Błaszczak czego nie powiedział Sikorski? Jeśli Błaszczak jest ksenofobem, to kim jest Sikorski? I to on właśnie, z nich dwóch, jest teraz ministrem spraw zagranicznych najbardziej postępowej i proeuropejskiej partii w Polsce. I najbardziej obłudnej.

 

 

 

 

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale