37 obserwujących
647 notek
836k odsłon
1552 odsłony

Upadek Polonii Warszawa. Klub do likwidacji?

Wykop Skomentuj39

Właśnie jadąc autem usłyszałem w radiu Plus wieść, że Polonia Warszawa odwołała mecz z Grodziskiem. Powód? Kłopoty kadrowe, a w tle mega kłopoty finansowe.

Z klubu  odchodzą wszyscy. Zawodnicy więc dostali wolną rękę w poszukiwaniu pracodawcy.

Przypomnę, że początki Polonii sięgają czasów sprzed I wojny światowej. Polonia była dumą przedwojennej Warszawy podobnie jak jej siostra Legia. Oczywiście piszę to z pozycji kibica nie kibola, gdyż dla jednych i drugich upadek finansowy rywala to świetna wiadomość.

Co na to prezydent Warszawy pan Trzaskowski? Co na to miasto? Jak znam życie nie poczynią nic, wychodząc z założenia że to nie ich sprawa, bo to jest prywatna inicjatywa. Więcej szumu uczyniono mimo to z Wisłą Kraków, ale tam powodem były moim zadaniem bardziej planowane przekręty, które krakowski klub miały o ironio wyprowadzić z zapaści finansowej niż szczera chęć. Co na to PZPN? Jemu również nie zależy na losie warszawskiej historii?

W mojej ocenie powinno zależeć nie tylko Związkowi ale również i włodarzom stolicy. Chodzi przecież nie tyle o samą historię piłki nożnej w Warszawie, ale o polską historię sportu ogólnie. Tylko antypaństwowiec lub człowiek uwikłany w korupcję może obok takiej historii przejść obojętnie. Patrząc na to co się wyprawia  w Polsce za sprawą tzw. totalnej opozycji, problem czy też los zasłużonego klubu jest dla tych ludzi jedynie pyłkiem na wietrze. Już widzę plajtujący Manchester United i zero zainteresowania ze strony władz miasta. No, ale to inna rzeczywistość. Nasza ma wyglądać we wszelkich aspektach (także sportowych) jednako, tak jak ją wulgarnie opisał pewien minister. 

Wykop Skomentuj39
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport