39 obserwujących
683 notki
891k odsłon
967 odsłon

Konfederacja kolejną agenturą???

Wykop Skomentuj24

"Dziennik Narodowy" podał, że zaiskrzyło za sprawą Kai Godek w Konfederacji. Ja napiszę, że nie tyle zaiskrzyło, ile rzuciło poważny cień na partię, która ma zamiar stać się w najbliższej przyszłości istotną przeciwagą po prawej dla wszechwładnego PiS.

Kaja Godek to jak sama siebie określa przede wszystkim społecznik  reprezentujący milion Polaków, którzy są przeciwko aborcji. Są, złożyły w tym celu nawet podpisy pod apelem o nie mordowanie dzieci, ale partie  trzymające władzę ustawicznie te arcyważne dla bytu narodowego zagadnienie upychają po kątach,  przy okazji głosząc swoje poparcie dla obrony nienarodzonych. Pachnie  wyraźnie morderczą hipokryzją  w stylu dr Mengele.

Poza tym, Godek przed mikrofonem MN poinformowała o przyczynie odejścia  z Konfederacji Jakubiaka z Liroyem.

No dobrze, ale o co  chodzi  dalej z tym iskrzeniem? Chodzi o to, że panowie Konfederaci - liderzy: Korwin-Mikke, Braun i Winnicki  traktują inicjatywę pani Godek wedle jej samej  jako przysłowiowy listek figowy dla własnych politycznych celów. Mało tego, jak ujawniła działaczka ProLife Konfederaci zaprosili  na swoje listy wyborcze  ludzi generała Wileckiego (ponoć sam generał odmówił współpracy co nie znaczy że nie ciągnąłby za sznurki).  Według Kai Godek krąg generała Wileckiego wystosował w odpowiedzi nawet swoje postulaty w temacie armii WP. Narodowcy wprawdzie ostro zaprzeczają słowom Godek w osobie Bosaka, że coś takiego miało miejsce, ale po wcześniejszej akcji kiedy to wpisano na listę Konfedaratów obywatelkę Rosji pochodzenia polskiego, mającą dodatkowo kontakty z ruskimi wilkami, sprawa generała, członka KW PZPR w Zielonej Górze oraz człowieka z bliskiego otoczenia Jaruzelskiego i Wałęsy wcale nie musi być nieprawdą, czyniąc jednocześnie pod adresem  Konfederacji podejrzenie, iż jest ona kolejnym klonem agentury sowieckiej w Polsce. Godek zapytana  przez dziennikarza Mediów Naorodowych przy okazji o lidera "Korony"  Grzegorza Brauna, czy ten aby w tej sytuacji stoi za nią murem (w podtekście jej przekonań odnośnie aborcji) ucina krótko że: NIE. 

W tym miejscu przypominają mi się więc dawne takie niewinne stwierdzenia reżysera, który opowiadał w swoich pogadankach,  że Konfederacja otwarta jest na wszystkich, i że dla nikogo nie zamyka swoich drzwi...Dla ludzi z dawnego PZPR a może i nawet z LGTB również? Po cóż więc to Szczęść Boże na początek i z Panem Bogiem nja zakończenie?

Kaja Godek to chrześcijańska prawicowa idealistka, wiadomo więc że takich osób polityka będąca z reguły sprzedajną i kłamliwą  nigdy niezaakceptuje. Niemniej istnienie osób takich jak szefowa ProLife (gotowa jest nawet porzucić kandydowanie do Sejmu RP jeśli sytuacja się pogorszy dla ideii ProLife w Konfederacji ) pozwala ewentualnemu wyborcy mieć oczy otwarte na wszystko, co się dzieje tam, gdzie jego wzrok z reguły sięgnąć nie może. 

Zzainteresowanych tematem "Konfederacja" odsyłam do wywiadu z Kają Godek.

https://dzienniknarodowy.pl/iskrzy-w-konfederacji-kaja-godek-zapowiada-ze-moze-nie-wystartowac-w-wyborach-wideo/

Ps.

Przykre ale prawdziwe. Kaja Godek poza Konfederacją.

"Miałam dzisiaj spotkanie z paroma panami z Konfederacji i skończyło się tak, że panowie wstali od stołu i wyszli. Środowisko naszej fundacji  zostało postawione przed ultimatum. Albo się zgadzamy na określone warunki albo koniec współpracy.  (...) Apelowałam do rozsądku tych panów ale niestety to się nie wydarzyło. Nie ma to jednak charakteru konfliktu personalnego a jest jedynie usuwaniem określonego tematu z postulatów partii, postulat który miał być silnie zaznaczony. Była próba zmarginalizowania prolajferów w Konfederacji. Tej sprawy nie można zmarginalizować, ale nie ma tam woli traktowania tego poważnie (…) Były próby przemilczania tego tematu. We wtorek panowie spotkali się bez naszej wiedzy i ustalali listy, kwestie podziału subwencji. Byliśmy jedynymi, którzy protestowali przeciw rozmowom ze środowiskiem gen Wileckiego.  To nie jest środowisko, z którym można współpracować. Byłam faktem tych rozmów przerażona." 

cytat za Dziennikiem Narodowym. Rozmowa z Kają Godek w Realu24  link  

https://dzienniknarodowy.pl/kaja-godek-poza-konfederacja-wideo/


Ps. 2

Odpowiedź Grzegorza Brauna na odejście Kai Godek w MN zbytnio mnie nie zachwyciła, ale to rzecz gustu.

 https://www.youtube.com/watch?v=wUFLvzih6yo

Wykop Skomentuj24
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka