Przeglądarka Opera. Jak każda tworzy historię przeglądania stron internetowych, rzekomo po to, by użytkownikowi było łatwiej wrócić do interesujących go treści. Gdy nazbiera się w tym koszu, wypadałoby go opróżnić. I tu pierwsze pytanie bez odpowiedzi. Można to zrobić tylko online. Czyli wytworzone przez siebie wirtualne śmieci możemy tylko dokądś wysłać, bo sami zrecyklinkować ich nie możemy. Pokaż mi swoje śmieci, a powiem ci kim jesteś?
Łukaszenka zły, Łukaszenka zły! – krzyczeli masowo Polacy jeszcze 2 (słownie: dwa) miesiące temu. Putin zły, Putin zły! – krzyczą Polacy 2 (słownie: dwa) miesiące później. Co zrobiliby Polacy, gdyby nagle odcięto ich od telewizji? Pewnie nawet nie wiedzieliby, że jest (było) coś takiego, jak Strajk Kobiet. Dla odmiany być może dowiedzieliby się, że niemal w tym samym czasie jest (było) coś takiego, jak wojna, formalnie pomiędzy Armenią i Azerbejdżanem o Nagorny Karabach. Jeszcze by niechybnie wówczas zaczęli otwierać swoje serca na ofiary konfliktu? Tylko której ze stron, jeżeli tego nie podpowiedziałby im telewizor? Mam i bardziej frapujące.
Ojciec (nie, nie mój) był szefem jednego z wojewódzkich wydziałów Departamentu IV, syn został szefem jednej z wielkich spółek publicznych – naturalna, pokoleniowa dola władz, Polacy nie chcieli dekomunizacji, trudno oponować woli całego narodu. Ów syn jako szef gnębił nieludzko swoich pracowników, karał za byle co i zwalniał jak leci gdy tylko miał zły dzień. Od miesiąca jest jednym z największych wspomożycieli potrzebującej ludności, przynajmniej służbowym majątkiem. Nawrócił się? Wprawdzie żywo pomaga ludziom innej narodowości, no ale to też ludzie, tacy sami jak my.
Co może zrobić Polak, żeby odzyskać majątek skradziony przez innego Polaka? Po wyczerpaniu pokojowych środków samemu załatwić temat i popaść w konflikt z prawem? Nasuwa mi się chore, niestety autentyczne porównanie gdzieś z Trzeciego Świata, gdzie winną gwałtu jest kobieta, ponieważ sprowokowała mężczyznę. I ja doszedłem do etapu bycia ofiarą tego, że sam sobie wychowałem złodzieja. Więc na zakończenie coś bardziej optymistycznego, może nawet pikantnego.
Gotowiec dla układających pytania w teleturniejach z wiedzy. Jak zareagowaliby Polacy, gdyby nagle ogłoszono im – jak krowie na rowie albo czarno na białym, bo sami do tego pewnie ze 2 lata musieliby dochodzić – że Polska znika z mapy? Prawidłowa odpowiedź (reakcja): to jak oni teraz zrewaloryzują 500+.
Posłowie
Z drugiej strony patrząc, że na koniec trafiłem w miejsce, w którym idzie z kimś zamienić normalne słowo, chyba dostaję jakiegoś dyskomfortu uczuciowego, czy warto tak ganić Polaków i do jednego wora wrzucać, ze sobą na czele; chyba nie wszyscy Polacy tacy sami, nie wszyscy tacy egoiści i wzajemni wrogowie, nie wszyscy winni rozmontowania swojego kraju.
Temat do dalszych przemyśleń. Na razie mam takie, pozaosobiste wrażenie:
- Polak pracodawca do Polaka pracownika w Polsce – śmieciu, idioto
- Polak do Polaka na zagranicznych wczasach – bracie, napijmy się
- Polak do Ukraińca w Polsce – bracie, w czym jeszcze mogę Ci pomóc?
Na temat osobistych chyba wystarczająco tu zaśmieciłem, może przyczyna leży w ważniejszych sprawach, które przyćmiły wolę PiS zwolnienia (uwolnienia? spowolnienia? – w każdym razie coś od „wolnych”) polskich sądów, jak dotychczas ferujących wyroki tylko w oparciu o porównanie klas społecznych stron, czyli wyłączamy z życia niższego, bo wyższemu – swojemu krzywdy nie zrobimy, czegokolwiek by się nie dopuścił.


Komentarze
Pokaż komentarze