Blog
zeszyt-w-kratke
zeszyt-w-kratke
zeszyt-w-kratke Starsza pani po 50-tce ;)
8 obserwujących 357 notek 323031 odsłon
zeszyt-w-kratke, 22 października 2017 r.

List do Ciemnego Ludu.

3024 143 1 A A A

Nadeszły ciekawe czasy. Nie ma dnia, by w mediach nie pojawił się news podnoszący rodakom ciśnienie. Jednak do tej pory, były to newsy niegroźne.. ktoś z PiS zarabia tyle, że w głowie się nie mieści, ktoś inny z PiS powiedział coś takiego, że też w głowie się nie mieści, ale głupich w polskiej polityce trzeba, by elektorat mógł odreagować swoją złość na wszystko. Do newsów, które w głowie się nie mieszczą, dochodziła narracja.. "a peło to..", "a złodzieje z peło tamto..", "a Hanka z peło, to..", a dla bardziej inteligentnych i obeznanych w sytuacji na Świecie "a w ełuropie uchodźcy z nożami biegają i dźgają..". Ten przekaz, podnoszący znacznie poczucie wartości Rodaków, nadzorował rząd PiS urozmaiconymi paskami TVPinfo, sprowadzając telewizję informacyjną do poziomu groteski.

Tak przeleciały dwa lata.

I dla PiS nadszedł czas próby, ponieważ dogoniliśmy Europę. 

W ciągu godzin, po jednej stronie Polski podpalił się jakiś człowiek, a przedtem rozrzucił listy z informacją, że wkurza go PiS. List natychmiast trafił do GW, bo to gazeta mająca farta do nagłych wypadków. Na miejscu zdarzenia pojawili się natychmiast oświeceni ludzie ze świecami i w smutku ubolewali nad rządami PiS, a media przypominały inne zdarzenia, że ktoś też spalił się za komuny, a nawet za peło.

Po drugiej stronie Polski, do marketu wszedł inny człowiek i zamachał nożem. Sytuacja o tyle dziwna, że w Polsce nie ma uchodźców, bo na szczęście peło nie zdążyło ich sprowadzić i dzięki PiS żyjemy w bezpiecznym kraju i nie miałby kto machać nożem.. pomijając oczywiście nasze codzienne kłótnie rodzinne, kibolskie czy uliczne. A ten człowiek wszedł i zaczął machać tak jak w Niemczech czy Francji, które przeca upadają już na dziób z powodu swojej tolerancji dla zła.

Oczywiście natychmiast pojawiły się w mediach tytuły na czerwono, wykrzykniki, głosy rozpaczy nad stanem rozkładu Polski.. ale chwila.. nie.. nie było nic na czerwono, nie było ekspertów od terroryzmu, nie było zdjęć ani wolnego pola do komentowania w mediach.. owszem, jakaś wzmianka o incydencie w markecie. I, że wszystko jest już ok.

Można by pomyśleć, że wreszcie media i politycy poszli po rozum do głowy, że ludzi niezrównoważonych w każdym kraju jest na pęczki, a świece pod Pałacem Kultury, to kolejna nieudana akcja marketingowa lewicy, zrobiona na cudzym nieszczęściu.

Niestety.

Do mediów poszedł Mariusz. Błaszczak Mariusz. Ten od rad dla Ełuropy, by se kredek więcej kupiła po każdym wyskoku nożownika. Ten sam Mariusz, który od kamer nie odstępował, gdy tylko coś się stało w Ełuropie i rozważał we wszystkich mediach i studiach telewizyjnych, jak świetny i bezpieczny jest kraj, którego pilnuje.

Mariusz poszedł do mediów i powiedział, że jeden facet - ten z marketu - ma problemy z głową i to się zdarza, a drugi - ten spod Pałacu Kultury - to też nie tego, ale to wina opozycji, że facet listy pisze. I temat został przez media zamknięty, a Lud dostał paski w TVPinfo urozmaicające relację z konwencji PO.

Drogi Ciemny Ludzie.

Jeśli nie zdajesz sobie sprawy w jakim kraju żyjesz, to powinieneś wreszcie sprawę sobie zdać. Jeśli kiedyś biadoliłeś nad cenzurą w niemieckich mediach bo "sylwester w Kolonii", albo obśmiałeś angielskie media za określenie zamachu "incident", to właśnie teraz masz powód by znowu biadolić albo się pośmiać.

A tego nie słyszę, nie wyczytuję, nie widzę. 

Spalony Rodak czy ciężarna z nożem w plecach nie są tak ważni jak zdrowie innych za Odrą czy kanałem La Mansz? Dlaczego drogi Ciemny Ludzie milczysz choć powinieneś mieć powód do zmartwienia, bo minister od pilnowania bezpieczeństwa na ulicach mówi w mediach "spoko loko, taka sytuacja"?

Nie zastanawiasz się Ciemny Ludzie, dlaczego media milczą, zasłaniając się szukaniem wiarygodnych informacji o zaistniałych incydentach, a w temacie Kolonii ponad rok, a nawet dzisiaj, powołują się na fejki?

Czy naprawdę zdarzenia te są bez znaczenia, czy z tamtych zdarzeń robiono z ciebie Ciemny Ludzie wała?

A może przypadkiem stało się, że pan Prezes właśnie poszedł do mediów i powiedział, że w Aneksie WSI nie ma nic takiego, co należałoby pokazać, choć przez dziesięć lat słyszeliśmy, że publikacja Aneksu jest niezbędna do naprawy Rzeczypospolitej, a obietnica jego ujawnienia była podstawą kampanii wyborczej PiS? Może to przypadek, że w dobie terroryzmu, ustawianych zamachów na Zachodzie, często będących tylko wykorzystaniem biednych ludzi do walki o wpływy w europejskiej lokalnej polityce, premier polskiego rządu znowu zapadła się pod ziemię, mimo tego, że ma milion powodów, by zacząć martwić się o kraj?

Jak długo Ciemny Ludzie będziesz tolerował malejące poczucie bezpieczeństwa i zagęszczającą się atmosferę polityczną w kraju, w zamian za czerwone paski informacyjne o tym, że peło..


Dziękuję za uwagę.

Opublikowano: 22.10.2017 13:45. Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 14:11.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Jak przypomnieć o zapomnianym prowokatorze upadłej lewicy? Zacząć pisać listy do niego,...
  • Nie. Ta syjonistyczna część swoim zachowaniem robi krecią robotę swoim rodakom rozsianym po...
  • Premier bzdecił. Nawet tłumacz googla nie dał rady tego poprawnie przetłumaczyć, mimo tego,...

Tematy w dziale Polityka