54 obserwujących
5167 notek
1847k odsłon
  470   1

Kłamstwo, nienawiść i zniewolenie zamiast prawdy, miłości i wolności

Welokrotnie pisałem o czynnikach stanowiących fundament rozwoju ludzkiej cywilizacji. Ewolucja faworyzowała rozwój kształtując społeczeństwo poprzez pakiet relacji obejmujących prawdę, miłość i wolność.

Zachód jednak wszedł w fazę upadku związanego z próbami podważenia tego pakietu. Promowane są kłamstwo, nienawiść i zniewolenie. Promowane są  fakenewsy, tradycja jest traktowana z nienawiścią, a w różnych sferach życia redukuje się wolność przy pomocy perwersyjnych zabiegów odwracania znaczeń pojęć. Czy system oparty na kłamstwie, nienawiści i zniewoleniu ma szanse przetrwać, wbrew ewolucji ?

Lewactwo jest genetycznie związane z kłamstwem, które stanowi jego modus vivendi i trzeba z nim systematycznie walczyć. Prawda jest trudna, bo wiedzę trzeba z trudem zdobywać - nie ma automatycznego dostępu do wiedzy. Natomiast jest automatyczny dostęp do emocji, ktore można wzbudzać bez problemu i na bazie tego faktu dziala lewactwo. Zamiast poznania -  emocje, zamiast myślenia - bunt.

https://niezalezna.pl/382261-klamstwa-aktywistow-lgbt-instytut-ordo-iuris-zapowiada-serie-pozwow

Jest rzeczą udowodnioną - patrz teoria gier - że w społecznościach występują osobniki szukający okazji do jazdy na gapę - free riders - a teoria gier pokazuje strategie jaki oni przyjmują i jak należy z nimi walczyć.

Lubię to! Skomentuj59 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo