53 obserwujących
5232 notki
1867k odsłon
  161   0

Dalsze losy Trumpa

Zastanawiałem się w tekstach na temat USA nad dalszymi działaniami Trumpa po przegranych wyborach. Wygląda na to, że Trump nie porzuca polityki, przejmuje kontrolę nad Partią Republikańską i przygotowuje konserwtywny projekt polityczny, który przywróci republikanów do władzy.

https://wpolityce.pl/media/541184-trzy-wnioski-z-przemowienia-trumpa-wazne-takze-dla-nas

Decyzja Trumpa o dalszej współpraacy z partią republikańską jest sensowna, bo nie musi tworzyć od zera machiny politycznej niezbędnej do wygrywania wyborów w USA. Będzie musiał liczyć się z innymi wpływowymi politykami republikańskimi, ale takie jest życie, coś za coś.

Wiele zależy od walki jaka rozegra się na poziomach stanowych, bo tam też należy oczekiwać konfliktów prowokowanych przez lewackie ideologie. Może być zagrożona spójność federacji. Jeżeli swoiście rozumiana polityka tożsamości będzie dalej prowadzona przez demokratów, to może  wybuchnąć, niekoniecznie w wymiarze militarnym, nowa wojna secesyjna. Już widać,że następuje ucieczka mieszkańców z postępackiej Kaliforni do innych stanów.

https://niezalezna.pl/387423-gubernator-sprzeciwia-sie-ideologii-transplciowe-kobiety-z-zakazem-udzialu-w-zenskich-rozgrywkach 

Na razie media liberalne starają się kontynuować strategię obrzydzania życie Trumpowi, co staje się coraz bardziej widoczne i prowadzi do kompromitacji liberałów.

https://wpolityce.pl/swiat/545426-pierwszy-telewizyjny-wywiad-trumpa-po-wyborach-usuniety-z-fb

Szanse Trumpa w kolejnych wyborach rosną wraz z narastaniem tendencji totalitarnych ujawnianych przez amerykańskie lewactwo i ruch BLM w kolejnych awanturach. Jak zapowiadał Mark Lilla, liberalizm skończył się w USA.

https://www.salon24.pl/u/jedrzejewski/1127826,usa-przestaje-rzadzic-prawo-zaczynaja-terror-i-strach

Warto przypomnieć sobie, że poziom zaufania społecznego czyli kapitał społeczny w USA był niezwykle wysoki, pomimo daleko posuniętego indywidualizmu, bo działał mit awansu od pucybuta do milionera. Jednak zastąpienie kapitalizmu przez konsumpcjonizm doprowadziło do przekształcenia odpowiedzialnego indywidualizmu w partykularyzm, system stał się niestabilny i nieprzewidywalny, nastąpiła polaryzacja ideologiczna i ekonomiczna oraz w efekcie gwałtowny spadek kapitału społecznego. No i możemy obserwować to co widać na obrazku - zamieszki i ideologizacja oraz politpoprawność na skalę dotychczas niewyobrażalną. 

https://niezalezna.pl/391785-gwiazda-nba-nawolywala-do-przemocy-wobec-policjanta-ktory-uratowal-czarnoskora-nastolatke

A tu jest opis konsekwencji polityki Trumpa:

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-rafal-wos-bogu-dzieki-za-populizm,nId,5193909

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale