54 obserwujących
5600 notek
1967k odsłon
  354   0

Czy jeśli jesteś młody to musisz też być głupi ?

Wygląda na to, chociażby z uwagi na najnowsze badania z neurobiologii, ale także i na powszechną praktykę, że odpowiedź musi być twierdząca. Co nie oznacza automatyzmu, którego nie dałoby się ograniczyć.

Neurobiolodzy wskazują, że płaty czolowe mózgu odpowiadające za wyrafinowane myślenie i relacje  dojrzewają w pełni ok. 25 roku życia. Także  lewackie próby żerowania na ignorancji młodych i wyrażające się w postulatach obniżenia wieku wyborczego, też ten fakt potwierdzają.

Z tych faktów wynika konieczność ustawowego zagwarantowania nietykalności umysłów młodych ludzi zapewniającego karalność prób manipulowania umysłami młodzieży.

Od czasu do czasu staram się zaglądać na program pytanie na śniadanie, bo tam widać pewne trendy popkulturowe, a zapraszani gości określają się jako infuencerki, youtuberki i podobne dziwadła. To jest chorobliwy efekt zbyt długiego przebywania młodych ludzi w przestrzeni wirtualnej.

Czy widzieli państwo filmik z tą płaczącą rosyjską yuotuberką czy influenserką, która zalewała się łzami w związku z odcięciem Rosji od mediów społecznościowych, od tych różnych Instagramów itp. ? Ten widok mówił sam za siebie.

A tu znajduję potwierdzenie moich obaw:

https://niezalezna.pl/384429-youtuberka-tiktokerka-i-instagramerka-tak-chce-zarabiac-na-zycie-polowa-polskich-nastolatek

 Warto spojrzeć na młode pokolenia z  perspektywy ostatnich wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej:

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/563228-platki-sniegu-sa-wielkim-zagrozeniem-dla-niepodleglosci

Kolejna kwestia, to zjawiska psychiatryczne   związane z nadużywaniem nowych mediów oraz z pandemią, która pewne zjawiska nasiliła:

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/566226-sluchajmy-naszych-dzieci-nim-bedzie-za-pozno

https://wpolityce.pl/tygodniksieci/586307-slub-dziekuje-poczekam-znaczenie-maja-postawy-rodzicow?utm_source=wpolityce.pl&utm_medium=baner_player&utm_campaign=premium_spoleczenstwo&utm_content=mlodzi_8_22

Tak więc kwestia wymaga powszechnej dyskusji i podjęcia kroków zaradczych, z których jednym mogłaby być ustawa ministra Czarnka. Idzie ona w dobrym kierunku ale to za mało. Tu są potrzebne rozwiązania na skalę cywilizacyjną.Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale